Hosting i domen

C-H-O-T-Y

Zainteresovan član
Poruka
386
Zeleo bih da kupim hosting i domen.E sad problem je sto zivim u Kikindi (malom mestu na severu Banata-Vojvodine) i kod nas nema takvih usluga.Barem ja nisam naisao kod nas na tako nesto... Kako bi ja onda mogao da dodjem do domena i hostinga? Konkretno koje su cene i koje procedure? Treba mi hosting koji obavezno ima FTP i bar 20 Mb prostora kao i "co.yu" domen? Kako se on dobija i da li ga je uopste moguce dobiti?
 
C-H-O-T-Y:
Zeleo bih da kupim hosting i domen.E sad problem je sto zivim u Kikindi (malom mestu na severu Banata-Vojvodine) i kod nas nema takvih usluga.Barem ja nisam naisao kod nas na tako nesto... Kako bi ja onda mogao da dodjem do domena i hostinga? Konkretno koje su cene i koje procedure? Treba mi hosting koji obavezno ima FTP i bar 20 Mb prostora kao i "co.yu" domen? Kako se on dobija i da li ga je uopste moguce dobiti?
To gde se nalazis, nema nikakve veze. Mozes zakupiti hosting i kupiti domen bilo gde kod nasih provajdera ili u svetu. Ako sam kupujes domain name, cena je oko 9 evra na godisnjem nivou (ja to koristimm vec godinama).
Samo hostovanje, kontaktiraj nekog od provajdera, naci ces na internetu. Mnogi od njih ti i ujedno registruju domain name, ali za CO.YU ti traze da si pravno lice (sto ima samo u ovoj blesavoj Srbiji)

Moj predlog je sledeci:
1. Zakupi mesto na disku kod provajdera i dobices neku adresu da se konektujes kod njih.
2. Kupi negde na netu COM ili NET itd domain name i tamo ces dobiti mogucnost "redirekcije" na mesto gde si zakupio hosting sajta. Podesi na pravu adresu i kad ukucas na primer "www.pera.com" bices "prebacen" na sajt koji hostujes kod nekog naseg provajdera.

Naravno, najbolje bi bilo da imas stalni IP i mesta na racunaru (ili ga posebno kupi) pa samo kupi domain name i usmeri na taj svoj IP. Ja imam nekoliko IP adresa, na jednoj od njih imam "nakacen" jedan racunar, koji mi je web-server i radim sta zelim sa www adresom koju sam kupio.
 
Konkretno meni bi trebalo sledece:

-oko 100 Mb web prostora (zelim da okacim jedan flash sajt i jedan omanji phpbb forum)
-FTP podrska (kako bi lakse prebacivao podatke)
-jedan domen (nije mi bas u prvo vreme vazan,ali bi mi trebao jedan .net ili .com) ali cu za pocetak uzeti besplatan .co.sr domen.

U novinama sam video jedan oglas za web hosting koji mi se dopao prvenstveno zbog cene.Naime mesecna pretplata je samo 99 dinara,a jednokratni setup (jel to zauvek da imam pomenuti hosting?) je nekih 400 dinara... To je na adresi koju sam pomenuo u prethodnom postu.

Problem je u tome sto ja ne mgu nikako drugacije da platim web hosting,vec jedino obicnom uplatnicom (onom sto placam struju i plin... ?) Sada nemam pojma kako treba da je popunim jer mi treba SAMO hosting.

Ako znate nekog drugog davaoca web hostinga,a da je cena prihvatljiva,kao i gore pomenute uslove ali i da ga je lako uplatiti (dzabe je meni neki dobar hosting kad ne mogu da ga uplatim).U svakom slucaju-hvala!


Ako ima boljih hosting-a vi napisite...
 
C-H-O-T-Y:
Konkretno meni bi trebalo sledece:

-oko 100 Mb web prostora (zelim da okacim jedan flash sajt i jedan omanji phpbb forum)
-FTP podrska (kako bi lakse prebacivao podatke)
-jedan domen (nije mi bas u prvo vreme vazan,ali bi mi trebao jedan .net ili .com) ali cu za pocetak uzeti besplatan .co.sr domen.

U novinama sam video jedan oglas za web hosting koji mi se dopao prvenstveno zbog cene.Naime mesecna pretplata je samo 99 dinara,a jednokratni setup (jel to zauvek da imam pomenuti hosting?) je nekih 400 dinara... To je na adresi koju sam pomenuo u prethodnom postu.

Problem je u tome sto ja ne mgu nikako drugacije da platim web hosting,vec jedino obicnom uplatnicom (onom sto placam struju i plin... ?) Sada nemam pojma kako treba da je popunim jer mi treba SAMO hosting.

Ako znate nekog drugog davaoca web hostinga,a da je cena prihvatljiva,kao i gore pomenute uslove ali i da ga je lako uplatiti (dzabe je meni neki dobar hosting kad ne mogu da ga uplatim).U svakom slucaju-hvala!


Ako ima boljih hosting-a vi napisite...


www.hostingcentar.org
Mislim da jeftinije neces naci a sto se uplate tice, pozovi pa pitaj, pretpostavljam da moze preko uplatnice
 
C-H-O-T-Y:
Zeleo bih da kupim hosting i domen.E sad problem je sto zivim u Kikindi (malom mestu na severu Banata-Vojvodine) i kod nas nema takvih usluga.Barem ja nisam naisao kod nas na tako nesto... Kako bi ja onda mogao da dodjem do domena i hostinga? Konkretno koje su cene i koje procedure? Treba mi hosting koji obavezno ima FTP i bar 20 Mb prostora kao i "co.yu" domen? Kako se on dobija i da li ga je uopste moguce dobiti?

E ajde prvo objasnite coveku da po nic.yu pravilniku mora imati firmu da bi otvorio yu domen bilo koji dakle procitati prvo pravilnik na adresi http://www.nic.yu :idea:

Dalje kad vec svi pisu o hostinzima i cenama, evo malo i ja dakle domen internacionalni (com, net, org, info...)17 dolara

mesecni hostinga za 250 MB + NEOGRANICNE PROTOK + MySQL PHP i jos stotsta za samo 149 dinara mesecno

Evo poseti nasu stranu: http://www.paukovamreza.com , a mogu i ostali i da, da napomenem yu domene ne primamo, ko zna kako ce nam biti domen kad se raspadnemo, pa da ne bismo imali posla bez potrebe, kad budemo znali kako nam se drzava zove i kad budemo znali koji ce nam doveka biti domen onda cemo primati nacionalne adrese iz srbije i crne gore, do tada samo internacionalne.

A evo jos jedna informacija, imas u Kikinda ako malo goooglujes, razne firme koje daju hosting doduse papreno ali ih imas, necu ih nabrajati, ali samo cu reci ima ih, googluj i pronadji. :twisted:
 
Agent Orange:
Sasvim je razumljivo da ljudi zele da zarade, ali decko preterujesh i to mnogo...17$ za domen je zestoka prevara a pogotovu za .ifo domen koji moze da se kupi i za manje od 3$....Evo samo dva primera za .com domen
http://www.namecheap.com/index.asp
http://www.godaddy.com/gdshop/default.asp

Apsolutno se slazem sa tobom imas domene za 3 dolara i nemas nista vise evo ti adresa nisam ja nista izmislio niti je prevara, pazim kako koristim reci i sta savetujem na forumima, nema prevare u 17 ako citas ali je ima u 3 dolara imao sam sve vrste hostinga, i znam provereno da je hosting od 17 dolara koji je internicov jedini pravi sve ostalo je plati pa posle doplacuju, dakle ekluzivno za krstaricin forum dajem link profesionalnog hostinga, radim vec 4 godine sa njima, a probao sam i ostale i sve je ostalo sarena laza ili su oni pod homepage universom to je cela prica a evo i linka pa citajte.

http://www.homepageuniverse.com

mogu dati jos neke linkove gde je jeftinije ali niko nema plask controlu, a ni neograniceni protok a ni mnogo toga jos, moze se i ovde ime zakupiti za manje pare, ali koliko para toliko muzike, dakle godaddy nemoze ni da prismrdi jer nemas ni pola kontrola koje daje home page, a da negovorim o prednostima pleska, probajte pa ce te videti da vredi svaki dolar.
 
Agent Orange:
Ja ne pricam o hostingu vec o cenama domena

Cene domena su uvek u vezi sa kvalitetom hostinga, to je pravilo, ako hoces jeftinh hosting imas i besplatan i mozes lepo i da zaradjujes ali te onda deru ko musa jarca, naplte on taj hosting neboj se i veise od 17 dolara, to ja pricam, idi na internic pa vidi da su cene domena te, a kako se prave paketi pa to je strategija marketinga, na primer evo ti domen besplatno ali moras kod nas da hostijes godinu dana, po ceni od od 6 dolara za bednih 50 MB to ja pricam o ucenama hosting provajdera, prosetaj malo, citaj pa razmisli, necu da te ubedjuj dao sam link, pa ti vidi sta su cake kod naplate imena domena, cudno je da se niko time nebavi kao marketinskom pojavom a inace to je glavna fora sad trenutno da te privuku na hosting, a onda kad pocnu posebno da ti naplacuju, protok, pa dodatne e-mailove, pa bazu, pa CGI, pa tako redom nemoj ni da podvlacis crtu, samo jednostavno otvori novi domen sa slicnim imenom da spasis sta se spasiti moze.
 
cene domena ne moraju da imaju veze sa hostingom.
Uopste te nisam razumeo sta si zeleo da kazes. Ako govorimo samo o domenima, to ne mora da ima nikakve veze sa hostingom.
Ja placam godisnje domen 9 dolara. To je sve. Administriram gde ce taj domen da "gadja" (koji IP) i to je moja stvar a ne onog ko mi je prodao domain name.
Ne razumem zasto vezujes hosting sa domenom? Ili mi je nesto promaklo u celoj prici?
 
codemaker:
cene domena ne moraju da imaju veze sa hostingom.
Uopste te nisam razumeo sta si zeleo da kazes. Ako govorimo samo o domenima, to ne mora da ima nikakve veze sa hostingom.
Ja placam godisnje domen 9 dolara. To je sve. Administriram gde ce taj domen da "gadja" (koji IP) i to je moja stvar a ne onog ko mi je prodao domain name.
Ne razumem zasto vezujes hosting sa domenom? Ili mi je nesto promaklo u celoj prici?

Da naravno da tije izmaklo govorio sam o ceni domena u smislu poslovne politike prodaje hostinga, daju ti domen besplatno, ali svaki servis na domenu uslovljaju novim placanjem pa zar go dady ne radi tako, proznaces da je razlika kakav imas hosting, ajde da krenemo od protoka mesecno dali je isto dali imas neogranicen ili ogranice, to je sfera marketinga koja se danas vezuje za cenu domena, a cena domena je uvek bila i bice 17 dolara, ako ces primer iz stvarnosti to bi bilo ovako kupujte od mene meso a ja cu Vam dati hleb besplatno, dali me sad razumes?
 
Ne razumem i dalje.
Sta znaci "cena domena je uvek bila i bice 17 dolara mesecno" ? Govoris o nekom konkretnom prodavcu ili uopsteno?. Ako govoris uopsteno, nije tacno da je cena domena 17 dolara. Kazem ti da sam ih ja kupio po 9 dolara GODISNJE.
STalno govoris o domenu a kao da mislis na hosting?
Jedna je stvar kupiti domen name "www.stagodtobilo.com" a druga stvar je hostovati sajt sa sve HTML i ostalim drangulijama negde na nekom serveru, pa TO placati.
Izgleda da se ovde prica o dve razlicite stvari...

Ako se odlucis za kupovinu samo domena, ne treba da te zanima posto oni prodaju i hosting (u cenu kojeg ukljuce ili ne ukljuce i sam domen)
Ako se odlucis za hostovanje, cena moze naravno da varira u zavisnosti da li kod njih kupis i domen.

Izgleda da smo se zamrsili u vezi cega koji od nas prica. Ja govorim iskljucivo o kupivini DOMENA, a ne o hostovanju. Ti ocigledno gocoris o obe stvari odjednom, pa se verovatno zbog toga nismo sporazumeli kako valja.
 
codemaker:
Ne razumem i dalje.
Sta znaci "cena domena je uvek bila i bice 17 dolara mesecno" ? Govoris o nekom konkretnom prodavcu ili uopsteno?. Ako govoris uopsteno, nije tacno da je cena domena 17 dolara. Kazem ti da sam ih ja kupio po 9 dolara GODISNJE.
STalno govoris o domenu a kao da mislis na hosting?
Jedna je stvar kupiti domen name "www.stagodtobilo.com" a druga stvar je hostovati sajt sa sve HTML i ostalim drangulijama negde na nekom serveru, pa TO placati.
Izgleda da se ovde prica o dve razlicite stvari...

Ako se odlucis za kupovinu samo domena, ne treba da te zanima posto oni prodaju i hosting (u cenu kojeg ukljuce ili ne ukljuce i sam domen)
Ako se odlucis za hostovanje, cena moze naravno da varira u zavisnosti da li kod njih kupis i domen.

Izgleda da smo se zamrsili u vezi cega koji od nas prica. Ja govorim iskljucivo o kupivini DOMENA, a ne o hostovanju. Ti ocigledno gocoris o obe stvari odjednom, pa se verovatno zbog toga nismo sporazumeli kako valja.
Da sad smo se razumeli ja vezujem te dve stvari a i izvni napravio sam gresku zurim, dakle NIJE MESECNO nego 17 DOLARA GODISNJE.

A i dobro je uvek vezati te dve stari zasto bih kupovao domen, pa onda placao transfer, ja ti samo kazem da ti oni kad tad to naplate sto domen platis GODISNJE JETINIJE, dali se sad razumemo do kraja.
 
Jos uvek se ne slazemo oko cene domena. Nema nikakve potrebe placati 17 dolara kad mozes da platis 9 i manje (osim ako u tih 17 dolara godisne ne ulazi i cena hostinga, u sta sumnjam). Godinama imam domene od po 9 dolara godisnje, jer mi ta firma odgovara, odlicno organizovana administracija domena. nalazio sam i na znacajno nize cene domena. Dakle 17 dolara je "way too much" da bi od takve firme kupio domen (samo domen)
Sto se tice hostovanja web sajtova, stvarno ne pratim cene, jer imam svoj vlastiti server pa kupljene domene usmerim na moj server i hostujem sajtove tamo. Hosting servera i bandwidth naravno placam prema dogovoru.
 
codemaker:
Jos uvek se ne slazemo oko cene domena. Nema nikakve potrebe placati 17 dolara kad mozes da platis 9 i manje (osim ako u tih 17 dolara godisne ne ulazi i cena hostinga, u sta sumnjam). Godinama imam domene od po 9 dolara godisnje, jer mi ta firma odgovara, odlicno organizovana administracija domena. nalazio sam i na znacajno nize cene domena. Dakle 17 dolara je "way too much" da bi od takve firme kupio domen (samo domen)
Sto se tice hostovanja web sajtova, stvarno ne pratim cene, jer imam svoj vlastiti server pa kupljene domene usmerim na moj server i hostujem sajtove tamo. Hosting servera i bandwidth naravno placam prema dogovoru.

Dobro ajde daj link da vidim taj hosting, mozda se ja i varam.
 

Back
Top