Pekar, lekar, apotekar...

vasa skolska sprema

  • srednja skola

    glasova: 14 15,4%
  • visa skola

    glasova: 7 7,7%
  • fakultet

    glasova: 38 41,8%
  • student jos uvek

    glasova: 32 35,2%

  • Ukupno glasova
    91
  • Anketa je zatvorena .
elenabg:
Nico:
Zasto mora da bude jaci u svakom pogledu?


Ja tako volim. Da bih nekog zaista volela potrebno mi je da mogu da postujem, da mu se divim, da on bude moj bog na zemlji, da ga zaista obozavam i zbog onoga sto je on sam i zbog onoga kakav je prema meni. Mora da bude veliki u mojim ocima i izuzetno jak jer sam i ja jaka. Ako osetim da sam jaca, mocnija u bilo kom pogledu on pada u mojim ocima i ja onda postajem nevaljala. J.ga, ali tako je.


Elena, skoro svaki tvoj post do ovog prethodnog mogla sam da potpisem...slazem se da nema ljubavi ako ne cenis i ne postujes osobu sa kojom si, ali pretposlednja recenica ovde me skroz zbunjuje...ne znam koliko imas godina, ali zar ti se ne cini da trazenjem nekog ko je "jaci u svakom pogledu" postavljas tom nekom prevelike zahteve? Sta sa trenucima slabosti koje svi imamo, sta sa strahovima i osecajem nemoci...sutnula bi nekog ako pokaze slabost? Zasto, pobogu? Delimicno te razumem - potreba da muskarac bude neko na koga se u svakom trenutku mozes osloniti, snaga kojom se napajas - ali ovo sto si napisala je klise...muskarci su, kao i zene, obicna ljudska stvorenja, a ne nekakvi superheroji...i zasto ti ne bi mogla, ako je potrebno, da mu pruzis pomoc, da mu das snagu kad mu je ponestane, da ga ne primoravas da glumi nepobedivog i svemocnog Muskarca? Eto, to mi nije jasno...
 
Meni je bitno obrazovanje, i da devojka bude obrazovana bar kao i ja, a nesmeta mi i ako je vise.A imao sam devojku koja je bila sa srednjom skolom, i nista nije radila, a pravila se pametna kako nema nista od fakulteta, tako da mi smeta kada me neko koga volim truje negativnom energijom...
 
Nico:
elenabg:
Elena, skoro svaki tvoj post do ovog prethodnog mogla sam da potpisem...slazem se da nema ljubavi ako ne cenis i ne postujes osobu sa kojom si, ali pretposlednja recenica ovde me skroz zbunjuje...ne znam koliko imas godina, ali zar ti se ne cini da trazenjem nekog ko je "jaci u svakom pogledu" postavljas tom nekom prevelike zahteve? Sta sa trenucima slabosti koje svi imamo, sta sa strahovima i osecajem nemoci...sutnula bi nekog ako pokaze slabost? Zasto, pobogu? Delimicno te razumem - potreba da muskarac bude neko na koga se u svakom trenutku mozes osloniti, snaga kojom se napajas - ali ovo sto si napisala je klise...muskarci su, kao i zene, obicna ljudska stvorenja, a ne nekakvi superheroji...i zasto ti ne bi mogla, ako je potrebno, da mu pruzis pomoc, da mu das snagu kad mu je ponestane, da ga ne primoravas da glumi nepobedivog i svemocnog Muskarca? Eto, to mi nije jasno...

Ne, ne radi se uopste o momentima u zivotu koje svi imamo. Radi se o tipu licnosti prilikom izbora. Svi imamo uspone i padove. Nego on generalno treba da bude snazna licnost.
 
Ma sad nesto razmisljam, ako u mom recniku ne postoji rec NE MOGU i ako za mene ne postoje ne resivi problemi, ako ne postoje prepreke koje se ne mogu premostiti a zasto bi za njega postojale? Ako ja mogu posle bilo kakvih zivotnih udaraca da ustanem, ostresem prasinu i nastavim dalje i budem jos bolja, uspesnija, jaca, zasto ne bi mogao on? Ako sam ja u stanju da ispunim sve svoje snove, zelje, nadanja, sama, zasto ne bi mogao on?
 
elenabg:
Ma sad nesto razmisljam, ako u mom recniku ne postoji rec NE MOGU i ako za mene ne postoje ne resivi problemi, ako ne postoje prepreke koje se ne mogu premostiti a zasto bi za njega postojale? Ako ja mogu posle bilo kakvih zivotnih udaraca da ustanem, ostresem prasinu i nastavim dalje i budem jos bolja, uspesnija, jaca, zasto ne bi mogao on? Ako sam ja u stanju da ispunim sve svoje snove, zelje, nadanja, sama, zasto ne bi mogao on?

Rekla si da mora da bude JACI od tebe u svakom pogledu...zato sam te i pitala - zasto? Sve ostalo, naravno, stoji...
 
Ja znam jedan divan bracni par...
Ona je svojevremeno bila student generacije na ETF-u, radila je u Vinci, u tridesetoj godini doktorirala je atomsku fiziku u Nemackoj gde i danas zivi i radi. Njen muz je automehanicar. U braku su oko 20 godina i obozavaju jedno drugo.

I sta sad?
 
Nico:
Rekla si da mora da bude JACI od tebe u svakom pogledu...zato sam te i pitala - zasto? Sve ostalo, naravno, stoji...

Da bih naucila nesto od njega, da bi mi pokazao nesto sto nisam videla, da bih cula nesto novo i pametno, da bi me odveo gde nisam bila.......da bi prosirio moje vidike, da bi mi bio interesantan.....
 
Copy_Cat:
zanima me sledece - da li vam smeta kada vas partner ima nizi stepen obrazovanja nego sto je vas? da li vam smetaju komentari okoline ili ne obracate paznju na to?

E to je poslednja stvar koja me zanima ako je dečko ok...:-D
I ne mora ama baš ništa da znači u smislu kvaliteta dotične osobe...:wink:
Hoću da kažem da ako je dečko inteligentan, šarmantan i duhovit, za to mu ne trebaju nikakve diplome...I obrnuto - može da ima sve škole ovog sveta, ali ne i ono najvažnije. ;-)
A na komentare okoline se ne obazirem...:-D
 
Copy_Cat:
kolar, stolar, mogao sam biti ja...bilo sta...

zanima me sledece - da li vam smeta kada vas partner ima nizi stepen obrazovanja nego sto je vas? da li vam smetaju komentari okoline ili ne obracate paznju na to?
I obrnuta situacija - da li vam imponuje kada je partner obrazovaniji ili vas bas to nervira pa osecate kompleks nize vrednosti?
i kako sve ovo utice na ljubav...i sex...

postavljam i malu anketu :-D


pa , pomalo je logicno da osobe sa sirim pogledom na svet lakse komuniciraju sa osobama istih kvaliteta.Tesko da se mogu zajedno "naci" jedna provincijalka sa osnovnom skolom iz Zitoradje i jedan DI iz Zagreba ili Beograda.Licno mislim da partneri treba da su slicnog kulturoloskog i obrazovnog nivoa.Uostalom , najcesce, partnere i biramo iz sredine koja nas svakodnevno okruzuje (UNI, biro, skola, ......) pa je moguci izbor partnera iz ove sredine vec programiran.I ostale "kombinacije" mogu biti aktualne ali opstaju ,sigurno, sa vise problema nego kod priblizno istog nivoa obrazovanja oba partnera.
Prevelike razlike u obrazovanosti mogu takodje uticati i na negativnosti u seksu.
 
pa meni sama diploma nije mnogo bitna jer imala sam kontakta sa doktorima, stomatolozima, politikolozima, konobarima, vozacima, fudbalerima i sudijama, muzicarima, telohraniteljima.... bilo u vezama ili samo kroz druzenje...i mnogi su me iznenadili, neki negativno neki pozitivno....
 
samo visoko obrazovanog.

pre ili kasnije pokusace da mi natrlja moju diplomu na nos jer ce mu biti krivo zbog njegovog nizeg obrazovanja.
ili da je uzasno bogat jer jedino tako mogu da se nose sa obrazovanim zenama tj jedino tad misle da su ih dostojni.

i nije tacno da ljubav pobedjuje sve.

i da...tacno je da ljubav ima granice.
 
Dina81:
pa meni sama diploma nije mnogo bitna jer imala sam kontakta sa doktorima, stomatolozima, politikolozima, konobarima, vozacima, fudbalerima i sudijama, muzicarima, telohraniteljima.... bilo u vezama ili samo kroz druzenje...i mnogi su me iznenadili, neki negativno neki pozitivno....

...пробај баскеташе...пропале...:lol: :wink:
 
E secam sam se kad sam bila klinka bas se povela ova prica i jedna moja drugarica tada je izjavila kako dolaze u obzir samo tipovi sa minimum dva zavrsena faxa. Ozbiljna. Na sta joj jedan rece da bog da se udala za kamiondziju.

Tako i bi, bas je skoro setala nekog propalog sportistu.
 
hihi,btw, ja se bas cudim ljudima koji zavrsavaju po dva faksa, sem kada je u pitanju velika ljubav prema nekoj nauci ili jezik...nekako mi je logicno da se ide na postdiplomske na faksu koji ih dodatno interesuje...al' 'ajde to je vec druga tema...
 

Back
Top