Manite se free hostinga - DONATORSKI HOSTING rules

absonic

Domaćin
Poruka
3.197
Ovako, od sada ja svoje postove posvecujem iskljucivo edukativnom sadrzaju - da bi ono koji citaju mogli da saznaju nesto novo :lol:

Dakle, donatorski hosting pretpostavljam da mozete da pretpostavite - to je hosting koji vam neko donira, a kada donira vi ne placate, tako da je na neki nacin free!

Kako naci ljude?
Donatorski hosting uglavnom dele vlasnici hosting kompanija. Mnoge mozete naci na www.hosthideout.com. To je forum, i tu se "na licu mesta" mozete dogovoriti oko uslova koriscenja itd....

Sta se dobija u paketu?
Pa u principu sta vi trazite. Ali nemojte da se nadate da je to nesto tipa 10 GB prostora, 100 GB bandwidth-a. Znaci moze da se dobije oko 50 MB, 100 MB, ali ko zna ako znate da pregovarate mozete dobiti i mnogo vise (ja sam dobio 1 GB, jer sam naleteo na postenog coveka).

Da li je bas potpuno besplatno?
Pa nije. U zavisnosti od toga sta vam donator daje, vi morate da prikazete link ili baner (zavisi od toga sta uzmete koje velicine), ili mozda trazi deo vlasnistva nad sajtom ukoliko se bas ispruzi na MB.

Koje su pogodnosti?
Ovo gore sve mozete naci i na nekom free hostu samo treba potraziti. Ovde samo otvorite topic uvece, ujutro pogledate ponude i vec sledeceg dana mozete upload-ovati sajt. Takodje u 99% slucajeva dobija se PHP i MySQL podrska, a neretko se dobija i neki cPanel ili tako nesto...

PozZz, nadam se da sam pomogao

p.s
ovo ispade simpatican mali FAQ-u, jel' da
 

Back
Top