Косово:Седам пута зато

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
Већ нас неко време бомбардују изјавама како је за Косово све одлучено, само још Србија треба да призна "реалност" (читај: призна сецесију дела своје територије). Још нам не рекоше шта би Србија тима добила. Али ево ја ћу навести разлоге да Србија не признаје наметнуто решење, посебно не још пре него је и дошло до наметања.

Зато што се преговори уопште воде. Ако је све решено, чему онда преговори?
Зато што и дан данас понеко на Западу помене преурањено признање Словеније и Хрватске као извор многих каснијих проблема. Зашто да Србија пере друге од одгворности?
Зато што ако силом одлуче да је "Косова" назависно, то ће бити легло криминала и нестабилности. Зашто да Србија преузима одговорност на себе као "страна у споразуму" или "део решења"?
Зато што би такво признање охрабрило сепаратизме, прво Албанаца на југу Србије, код Прешева, онда санџаклија, Војводине и тако до краја Србије. Ко је и мало играо стратегије (за прозападне форумаше: у последњем "Пешчанику" се један баја позивао на игру Цивилизација) знаће да ако изгубиш једну територију, непријатељ ће касније кренути по још једну.
Зато што Србија нема никакво право да својим лојалним грађанима који живе и даље доле говори како је то супер, како је постигнуто решење, како ће моћи да се изборе за своја права - ако то једноставно није истина. Они који мисле да се може са шиптарима нека иду па живе сами са њима.
Зато што ако Савет безбедности буде о томе одлучивао, ако је Западу то толико битно, мораће да попусти на неким другим стварима. Ако Србија није могла да оствари свој национални програм, не видим зашто друге нације не би могле. Ако Србија изда своје право издаће и међународно право других.
Зато што одлука донета силом, макар та сила била одевена у право, не може бити обавезујућа по оне који је не прихватају (али само док не прихватају). Дакле, кад се промене односи снага у свету, можда оспоримо силом наметнуто. Дотле можемо чекати. Колико? Колико треба. То је рекао Небојша Човић који се доста бавио том тематиком.
 
Изузетно је симптоматично ( и "симпатично" ) што су у првим редовима, за признавање независности Космета углавном странке које имају веома малу подршку (или, скоро и да је немају) у бирачком телу Србије...Али, то им нимало не смета да држе "проповеди" о разноразним "неминовностима" и "реалним политикама", гледе Космета.

ГСС, ЛДП, ЛСДВ а биће да сам некога и пропустио...

Вероватно су то странке које ће "пробудити" залудело Србље да лакше прогутају комадање Србије. ОК, ако се њихово мишљење сматра за легитимно, не замерите ми што ћу борбу против њих сматрати легитимном...За сада у оквирима ненасилних акција, али уколико дође до радикализације ситуације у Србији (не дај Боже оружаних сукоба), не бих им био у кожи. Они су препознати као "петоколонаши", тј. сами су се тако декларисали својим чињењем.

Ако је Србија демократска земља, то не значи да је анархистичка, то не значи да свако има право на позив комадању територија.
 
За сада у оквирима ненасилних акција, али уколико дође до радикализације ситуације у Србији (не дај Боже оружаних сукоба), не бих им био у кожи. Они су препознати као "петоколонаши", тј. сами су се тако декларисали својим чињењем.

:D :D :D
Forum's cyber warriors
 
Plava Bilja:
Tvoj rezon je na Natshinim nogama 8-)

Па немој га толико хвалити... Мислим Наташине ноге (а ја помислим на само једну Наташу кад се споје ноге, Наташа и политика 8) )...
Него, могао је Соке седам пута поновити свој одговор на оно што сам ја навео као седам разлога да Србија НЕ призна прва независност Косова. Тако би достигао ниво убеђености једног свог истомишљеника :roll:
Понављање вам је мајка учења... Мислим, ако не постоји ниједан аргумент онда мантрајте и лепите етикете... то су "радикалски" разлози... Ех, за неке је стварно ћутање злато.

п.с. А можда је Биља мислила на ноге неке друге Наташе :lol:
 
Kill Bill:
:D :D :D
Forum's cyber warriors

nistapito7xm.gif
:lol:
 
Arhangel NS:
ОК, ако се њихово мишљење сматра за легитимно, не замерите ми што ћу борбу против њих сматрати легитимном...За сада у оквирима ненасилних акција, али уколико дође до радикализације ситуације у Србији (не дај Боже оружаних сукоба), не бих им био у кожи. Они су препознати као "петоколонаши", тј. сами су се тако декларисали својим чињењем.

Свака част Аранђеле, већ су се тројица препознала, ако сам добро избројао.
За неке не да је Милевин захват, него оно "Мисирац, испрати господина" :lol: :lol: :lol:
 
Видим да се тема отима контроли, па пре него мод дође у искушење да на њу ставља ланце и катанце, констатоваћу да до сада ниједан мој аргумент зашто да Србија не признаје сецесију дела територије није побијен. Нико није ни покушао да постави контрааргумент.
 
dushe,stvari ipak jesu takve-yebeno surove..verovatno ce i moj sin ili unuk imati usadjen osecaj oko kosova-da nam je nesto oduzeto sto je bilo nashe...
kisindzer je lepo rekao-zasto zadovoljavati apetite i plashiti se bunta 2 miliona albanaca,kad imamo potencijalno jachu reakciju 8 miliona srba.samo,mali dodadtak,srbi nisu svesni svoje geostrateske pozicije...slicno je posle,govorio i batakovich po atini
opet,s druge strane,zasto niko realno ne sagleda posledice eventualnog opstanka kosova u nekoj nashoj novoj,glimatijas zajednici.patrijote se uvek iznerviraju i okrecu glavu,ali meni je zaista neprihvatljivo da,recimo cheku bude moj ministar odbrane,i da albanci ucestvuju u skupstini po svojoj proporciji.pored toga sto ce,iako se usvoji princip "manje od nezavisnosti",albanci ce biti antisistemska grupa,koja ce proizvoditi nestabilnost i destrukciju..nismo mi izrael da mozemo da se nosimo decenijama sa tim..iaovako smo na ivici opstanka.dalje,prirastaj im je ogroman,a nash je u minusu..sta ih sprecava da se i dalje shire?
i da,oko strategije si u pravu-osnovni cilj svake drzave je da opstane i da se odrzi u svojim granicama.
gubljenje i najmanjeg dela teritorije,je sa te strane loshe i umanjuje joj poziciju.ali,ne otvara se automatski,kao u igrici reakcija,pa svi krenu da se otcepljuju.manjine ostaju u drzavi kad je ona dovoljno jaka(ne centralizovana,vec jaka)da im pruza valjane razloge i koristi da u njoj i njenom identitetu ostanu.dakle,stvar je i do koristi i do identiteta.danasnja srbija im to ne pruza,a dalji konflikti i neintegracije srbije ce samo biti dobri osnovi i razlozi da manjine zaista potraze beg iz nje(ukljucujuci i mlade,obrazovane srbe,koji godinama pale na zapad)
 
Duh Sekire:
Па немој га толико хвалити... Мислим Наташине ноге (а ја помислим на само једну Наташу кад се споје ноге, Наташа и политика 8) )...
Него, могао је Соке седам пута поновити свој одговор на оно што сам ја навео као седам разлога да Србија НЕ призна прва независност Косова. Тако би достигао ниво убеђености једног свог истомишљеника :roll:
Понављање вам је мајка учења... Мислим, ако не постоји ниједан аргумент онда мантрајте и лепите етикете... то су "радикалски" разлози... Ех, за неке је стварно ћутање злато.

п.с. А можда је Биља мислила на ноге неке друге Наташе :lol:
Ma kakvi, bas na tu Natashu 8-)
Da, kad ponestane argumenata onda se lepe etikete :roll:
Da uprostimo stvar, kada bi Coki (je li ovo gramaticki pravilan padez :wink: neko (bilo ko) hteo da otme nesto sto je njegovo, kucu, auto, zenu, tastu :wink: da li bi tek tako 'ladno rekao: pa nema veze, to je fakat :confused:
Ili bi se borio i rukama i nogama (ne Natashinim :wink: arlaukao, vikao, pretio, mozda se i tukao :confused:
E, ali kad se to desava drugima (bilo kojima) onda nema veze, sto da ne, to je jedino resenje :shock:

Sinoc je Ostojic pominjao da je vazniji ljudski faktor u smislu, da sacuvamo ljude na Kosovu a Kosovo da damo, jer, kaze vrli Ostojih, samo cemo tako spreciti da nam dodju u 'goste' na neodredjeno vreme pa jos na traktorima :confused: :roll:
Pa, lepo ga upitase ostala dva ucesnika "Zamke": da li se Srbi na Kosovu slazu s tim sto on rece?
Naravno da ne!
Ali, zajapureni Ostojic ostade pri svome da Srbi na Kosovu misle bas kao on i nikako drugacije. :roll:
 
Plava Bilja:
Ma kakvi, bas na tu Natashu 8-)
Da, kad ponestane argumenata onda se lepe etikete :roll:
Da uprostimo stvar, kada bi Coki (je li ovo gramaticki pravilan padez :wink: neko (bilo ko) hteo da otme nesto sto je njegovo, kucu, auto, zenu, tastu :wink: da li bi tek tako 'ladno rekao: pa nema veze, to je fakat :confused:
Ili bi se borio i rukama i nogama (ne Natashinim :wink: arlaukao, vikao, pretio, mozda se i tukao :confused:
E, ali kad se to desava drugima (bilo kojima) onda nema veze, sto da ne, to je jedino resenje :shock:

Sinoc je Ostojic pominjao da je vazniji ljudski faktor u smislu, da sacuvamo ljude na Kosovu a Kosovo da damo, jer, kaze vrli Ostojih, samo cemo tako spreciti da nam dodju u 'goste' na neodredjeno vreme pa jos na traktorima :confused: :roll:
Pa, lepo ga upitase ostala dva ucesnika "Zamke": da li se Srbi na Kosovu slazu s tim sto on rece?
Naravno da ne!
Ali, zajapureni Ostojic ostade pri svome da Srbi na Kosovu misle bas kao on i nikako drugacije. :roll:
Ti stvarno mislish da se srpska strana pita neshto u vezi kosova ? e pa silno greshish , nekad ste se pitali ..a danas se dizhe optuzhnica za pokolj u Suvoj Reci za ubistvo 48 chlanova porodice Berisha
 
@ Duh sekire
Али ево ја ћу навести разлоге да Србија не признаје наметнуто решење, посебно не још пре него је и дошло до наметања.

Naravno da se od Srbije ne trazi da prizna nametnuto resenje , pre nego sto je i doslo do nametanja resenja..Cela konstrukcija je bez veze, glupava.

Od Srbije se, u stvari , i ne trazi uopste da prizna resenje, kakvo god ono bilo. Zabluda je da Srbija ,kao, mora nesto da potpise. Ne mora, i niko to ne ocekuje.

Resenje koje bude doneto , od Saveta bezbednosti, bice de facto i de jure, resenje za ceo svet. Srbija moze s time i da se ne slaze, sto je i za ocekivanje, ali to je samo njen problem.

Scenario , je sledeci: Kostunicina vlada pada na pitanju Kosova, a Demokrate i Radikali , cupkaju cekajuci da uskoce u praznu fotelju, jer vec duze vreme, nezavino jedni od drugih, suruju sa Amerima, nudeci im se kao najverniji saveznici, po svim pitanjima (Hag, CG, zastupanje Americkih interesa u reonu....)
Licno sam ubedjen, da bi se Radikali bolje snasli u ulozi Americkih eksponenata, jer bi to malo pokrili klasicnom demagoskom pricom o patriotskoj duznosti da se zrtvuju ,za Srbiju, saradjujuci sa mrskim neprijateljem.
BTW. To smo videli u Hrvatskoj, gde se pokazalo da su "najtvrdji nacionalisti" najkooperativniji kada je u pitanju dolazak , i opstanak na vlasti.
 
Петре, промашио си поенту.
Није уопште реч о томе "више од аутономије, мање од независности". Ми можемо доконати да ли би Албанци тиме добили (ја мислим да би мого више од Срба), али факат је даони то НЕЋЕ и да "међународна заједница" НЕЋЕ да их присили. У склопу тога се "боје" њиховог екстремизма.
Мени је једина нада да ако ништа друго не успе (ни наметање) дође се до поделе као решења, а наша страна тада одступи од првобитне позиције (која је лако брањива, а тешко спорводљива). Сетимо се да нико није у почетку хтео ентитетску поделу Босне. Наравно, треба бити веома обазрив имајући у виду каснија кршења Дејтона. Треба тражити паралелу између Косова и Метохије и Републике Српске.
Наравно, то не значи да ћемо ишта добити, али шта губимо ако тражимо?

Са друге стране, поента је у томе да Србија не призна прва такво решење, да не преузме одговорност за оно што нам намећу, да се мало играју сами. А ми можемо привремено повући народ и прогласити окупацију. Нико нам то стварно не би замерио. Посебно не овој власти.
А неки би хтели да Србија већ сада одустане од преговора, призна Косово као "мултиетничко" и тако практично одустане и од децентрализације, а да не говоримо о ентитетској подели Косова.
 
Kill Bill:
Od Srbije se, u stvari , i ne trazi uopste da prizna resenje, kakvo god ono bilo. Zabluda je da Srbija ,kao, mora nesto da potpise. Ne mora, i niko to ne ocekuje.

Resenje koje bude doneto , od Saveta bezbednosti, bice de facto i de jure, resenje za ceo svet. Srbija moze s time i da se ne slaze, sto je i za ocekivanje, ali to je samo njen problem.

Billу
Učlanjen:: 22.04.2006.
Poruke: 43 (то ми нешто познато),
Молио бих те да ми објасниш форумски феномен, не само овде, него и на другим форумима - да се постављају теме типа "ако би Косово било део Србије", "ако Контакт група пристане не српски план", па онда приче о томе како би то било лоше...
Да ли мислиш да су људи који о томе говоре просто докони, кад постављају хипотезе о ономе што се неће догодити?!?
 
Kill Bill:
@ Duh sekire


Naravno da se od Srbije ne trazi da prizna nametnuto resenje , pre nego sto je i doslo do nametanja resenja..Cela konstrukcija je bez veze, glupava.

Od Srbije se, u stvari , i ne trazi uopste da prizna resenje, kakvo god ono bilo. Zabluda je da Srbija ,kao, mora nesto da potpise. Ne mora, i niko to ne ocekuje.

Resenje koje bude doneto , od Saveta bezbednosti, bice de facto i de jure, resenje za ceo svet. Srbija moze s time i da se ne slaze, sto je i za ocekivanje, ali to je samo njen problem.

.
tacno...
i nemamo razloga sad mi da se igramo igrica stratego,riziko, civilizacija...srbija ga moze priznati ili ne,reagovati ovako ili onako,ali savet bezbednosti ce doneti na kraju legitimnu odluku.
i da budem iskren,ja licno nemam neke emocionalne tripove vezane za kosovo;iznerviram se po tom pitanju iz drugih razloga,ali ne iz "vidovdan,ko da mi otme iz moje dushe kosovo..."razloga...
bilo bi najbolje kad bi se dozvolila podela kosova,jer je to,mozda najbolji nachin da se zastiti nashe stanovnistvo i kultura.posto,verovatno to neche biti ni opcija,glupo je o tome raspravljati.toliko od mene na ovoj temi,over;)
 
Петре, и за тебе важи исто питање као и за Билија.
Што се, мајку му, неки по форумима стално онда труде да нам докажу како је баш лепо што ће Косово бити независно, односно боље него да је у Србији, кад је ионако свејдно.
Ја се не бих трудио око нечега што је свеједно.
 
Za one koji prodaju Kosovo........
Znaci ako stanari u tvom ulazu izglasaju telo koje rukovodi zgradom, pa donese odluku da deca nisu tvoja ti ces da klimnes glavom i usima i nastavis dalje, to me podseca na glavni lik onoga koga gladnog stave izmedju dva plasta sena a on crkne gladan,.........
 
Да ли мислиш да су људи који о томе говоре просто докони, кад постављају хипотезе о ономе што се неће догодити?!?

Ne znam da li su dokoni, ali vole da ih posle tirade o Kosovu u Srbiji dok je sveta i veka
tapsu sledece dve-tri strane po ramenu, partiote ui stilu......Tooo lave...... :wink:
 
FrankSWildYearS:
Ti stvarno mislish da se srpska strana pita neshto u vezi kosova ? e pa silno greshish , nekad ste se pitali ..a danas se dizhe optuzhnica za pokolj u Suvoj Reci za ubistvo 48 chlanova porodice Berisha
Imam pravo da mislim sta hocu :shock: :shock: :shock:
Imam pravo da mislim da je premijer Kosova, svoje do lakata umrljane ruke krvlju (srpskom) umesao svoje prste. Ne branim ja ni zlocine koje su cinili Srbi, samo mi cudno da je svaka druga zrtva osim srpska-zrtva, samo srpska nije :confused: :confused:
Pred Bogom smo svi jednaki, bar se nadam.
Naravno da se mi ama bas nista necemo pitati, ali, imamo li onda zakonsko pravo, da proglasim okupaciju dela teritorije Srbije :confused:
Imamo, samo nemamo NIKOGA da to ucini.
Tu je problem :shock:
Da, procitah u stampi, Cheku poklonio nekoliko trakotra Srbima :shock:
Vrlo simbolicno, mislim, da im se nadje pri ruci :roll:
Dzaba se troshio, Srbi sa Kosova su ljudine, to su pravi Srbi, za razliku od Ostojica i inih Micicka 8-)
 

Back
Top