Moje gnezdo

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.128
Da ne kazem gajba, mrzim tu rec, jos kad cujem da neko kaze za svoju kucu da je gajba, odmah pomislim da je neki klosar :mad:

Btw. interesuje me kako izgleda Vasa soba, stan,kuca,vila,dvorac,neboder.... ili sta vec posedujete?

Ja sam na ovom prvom stupnju, tj. imam samo svoju sobu trenutno i to tek koju godinu i nesto jace, jos su u njoj tragovi sestre dok smo delili tu istu sobu.Ima neke zvezdice na zidu i plafonu koje kao svetle po mraku i neka lutkica tu u ormaru pored knjiga i jos 1-2 detalja koje nije prenela u svoju novu sobu, ostalo je potpuno isto kao i pre 5 godina.Jedino ovaj komp i sto na kojem je se razlikuju nego pre 5 god.Tu je jedna slika na zidu iz 4. razreda i ormar prelepljen NBA slicicama iz 94. cini mi se, brdo knjiga sve same lektire vecinom, i neke partizanske knjige sa kojim me je tetka trovala, e ima i neko cvece koje mama zaliva,stari muzicki stub, bolje reci mini linija koju nisam upalio ima vise od godinu dana, ne znam gde su mi gramafonske ploce, ali prasina je redovno tu :lol:
I sve je u redovnom neredu, jer jednostavno sam tako navikao i ne odgovara mi kad je nesto uredno sredjeno :mad: Ali zato sam u tom neredu zagubio licnu karti i potvrdu iz VMC Nis i jednostavno ih nema :lol: A brdo nekih drugih glooposti , pogotovu nepotrebnih papirica su tu :) A da zid je sav u flekama , znate od cega, moracu ja licno da krecim necu smeti da dovodim majistora da mi se smeje u oci :roll:

E sad mene interesuje kakve su prostorije drugih muskarac, znaci svih pocev od tinejdzera preko ozenjenih ljudi pa sve do penzionera?
Sta se to menjalo kroz istoriju, ima li nesto da Vam nedostaje, ili ste zadovoljni sadasnjim stanjem ili Vas to toliko i ne zanima, vazno je samo da ima gde da se prespava :mrgreen:

Da li se oseca zenska ruka u Vasem gnezdu?
 
Jako čudno izgleda moj stan.....

Praktično se oseća, estetsko je nekako neuravnoteženo, ima jakih izleta , a i socijalističkog minimalizma (iznajmljen stan , pa se trudim da ne razvaljujem mnogo zidove , i da bude minimalno , ali sadržajno opremljen)....

Laboratorija koja je sakrivena u jednom ćošku, razbija svaku zabludu , o prioritetima izmedju funkcionalnosti i intezivnog....

Teško je "otvoriti" se u tudjem stanu , naročito kad su gazde u BG ovako autistični, ili ja maler, proces odlučivanja je u postupku.....

Što nije dobro po svim psihološkim analizama.Medjutim mislim da gnezdu sve opraštam kad mi omogući da brzo i efikasno obavim ono što imam potrebe da odradim , i ostane mi više vremena za koktel sokova života.

P.S. Tražim useljivu , dobru dušu, koja ne gleda televiziju , čita knjige šireg spektra, uživa u šetnjama, muzici, koja ljubav traži u malim stvarima, uživa u umerenim stvarima, ljubav čuva u velikom srcu....

Ovo "useljivu" se odnosi na dobru dušu, ne na "malu sobu tri sa tri, a u sobi ja i ti"
 
Ša ti smeta gajba? :P
Ja imam dve svoje sobe, jednu kod mene - drugu kod njega... Obe sam ja osmislila :D
Njegovu smo nedavno presvukli u plavo... Ofarbali smo ormane u teget, kupili teget tepih, preko prozora su bele zavese, preko kreveta bela posteljina, luster je belo plav, ima jedna velika saksija sa hibiskusom...
Moja moja je u boji svetlog drveta još uvek nova pa je čista i srećena apotekarski
 
majcheki:
Ša ti smeta gajba? :P
Ja imam dve svoje sobe, jednu kod mene - drugu kod njega... Obe sam ja osmislila :D
Njegovu smo nedavno presvukli u plavo... Ofarbali smo ormane u teget, kupili teget tepih, preko prozora su bele zavese, preko kreveta bela posteljina, luster je belo plav, ima jedna velika saksija sa hibiskusom...
Moja moja je u boji svetlog drveta još uvek nova pa je čista i srećena apotekarski

Smeta mi rec gajba, ne pojam.
E to je ono kad se poznaje zenska ruka u kuci :) Ali mene interesuje kakva bi mu bila soba ("gajba") da je ti nisi sredjivala :lol:
 
pa imala je tapete - fuj, neke sa zelenim listićima, i orman je bio zelen i imao je crne... crne... uhhh kako se to zove... ramove? u kojima su bile iste te tapete i imao je kancelarijski etison od kraja do kraja sobe (a ispod parket, da ne veruješ) i luster kao neka pomorandža od trske - fuj :lol:
A krevet, plava posteljina
 
Pa jeste kad si je ti dohvatila, ali pitanje je da li se njemu to svidja siguran sam da ga nisi ni pitala :lol:
Bas me interesuje kako je prihvatio tu promenu od toplih zelenih tapeta na plavi zid :roll:
Tapete su zakon :mrgreen:
 
isto sam u iznajmljenom stanu pa ne mogu mnogo da se opustam...
stan je trosoban, u jednoj sobi smo decko i ja a u drugoj cimerka...svaka soba ima svoje kupatilo, imamo veliku dnevnu sobu sa kosim plafonom i balkon..
u dvoristu imamo bazen i teretanu, imamo obezbedjenje na ulazu, ulazi se na karticu ili sifru (meni je to bitno)...
problem sa Floridom je sto im je sve belo i bez...to je valjda neki fazon ovde koji se fura a koji ja ne mogu da podnesem...ja bih rado farbala zidove u razne boje ali onda mogu da se pozdravim sa depozitom (cetvorocifrenim)...zidovi su beli, tepih je bez, kuhinjski elementi beli...
ja sam polepila plakate (Pulp Fiction) i maltene ceo opus Franka Milera (Sin City)...polepila sam i fotografije iz New Yorka...svidja mi se orijentalni fazon - ne mnogo namestaja, niski krevet, drvo, jarke boje...
obozavam lepe tanjire...imam crvene i plave...sad smo dobili pribor za jelo iz Kine pa se radujemo...sredjivanje se uglavnom odnosi na sitnice jer ovde po stanovima ne sme nista da se radi (ostavim stolicu na balkonu i ujutru me ceka poruka na vratima da je sklonim...idioti)...
 
a da...zaboravila sam da dodam instrumente i note o koje se saplicemo u stanu...decko svira klarinet i saksofon, cimerka celo...po stanu su nam jos i ukradeni stalci za note, stolice sa proba, programi sa koncerata...to se sve tako vuce i gomila...ni da bacim a nemam gde s tim...
 
banegad2004:
klupa je super
dali mi ovi iz pekabete karton da se pokrijem
pod glavu metnem hleb sto dobri ljudi okace za kontis
ujutru ga pojedem
jel ste jeli nekad svoj jastuk

Boli te briga..barem imash laptop i wireless...flat...i kruzirahs...
 


ovo je moje gnezdo i ovde opaljujem frajere,upravo na ovom stolu pored kompa...a na patosu nema fleka jer sam ja vredna domacica koja brise sve dokaze :mrgreen:
 
Evo, mali doprinos:
 

Prilozi

  • 04240025.JPG
    04240025.JPG
    36,1 KB · Pregleda: 29
  • 04240021.JPG
    04240021.JPG
    30,1 KB · Pregleda: 25
  • 04240027.JPG
    04240027.JPG
    23,3 KB · Pregleda: 25
jao dise ...pa ovo je pravi ljubavni kutak :-D

odces da me pozoves nakafu :roll:

krevet je mocan...vel`ki...moj krevet je u drugoj sobi u kojoj spavam
 

Back
Top