Fimoza?!

Fimoza je stanje kada se kozica ne može prevući preko glavića penisa.Ona može biti urođena(kod male dece)i stečena verovatno kao posledica hronične upale.
Simptomatologija je -otežano mokrenje u tankom mlazu,opasnost od zastoja mokraće u bešici jer se bešika ne može do kraja isprazniti pa stoga i česte infekcije mokraćnih puteva,infekcije kožice i glavića penisa.
Lečenje je hiruško-cirkumcizija ili prevedeno obrezivanje (skidanje kožice).
Pozdrav!
 
Rista:
Molim vas, ima li neko pojma o tzv. sexualnom narushenju Fimoza. Mozhe li mi neshto rekji vishe o tome. Unapred zahvalan, Rista!
Risto, da, fimoza je upravo ono sto je opisano na prethodnoj poruci.Ja sam je operisao i nije nista strasno veruj mi.Medjutim, postoji i fora da ti malo zakaze u rastu.Ne znam koliko imas god i da li si ti u pitanju ali tako stvari stoje.U cemu je frka kod tebe?
 
fimoza je kad ne presvlacis kozicu pa ti '' zaraste'' pa ondak i kad oces da je prevuces ne mozes a unutra se navata zlatiborski kajmak :(

Ni žene ne poznaju svoj organ kako treba a ne poznaju ni muškarci.
Još kada se nadjemo na ovom "HIGIJENSKOM FORUMU" gde sunet teme niču bar jednom u tri meseca radi promovisanja SISANJA KURTCHITJA, onda nije ni čudo što se majke ili one koje to tek treba da budu nadju sludjenim

Fimoza je suženost i nema veze sa prirodnom slepljenošću sa kojom se svi radjamo. Slepljenost nestaje bilo uz pomoć roditelja, bilo uz masturbaciju tokom puberteta ili jednostavno SAMA OD SEBE ali tek od treće godine. Dotle je to dečakova zaštita od urina a prava smegma nastaje od puberteta usled lučenja žlezda, razmišljajte tom ćuskijom. Oblaže glavić da bi se prepucijum mogao uopšte prevući.

Nema veze kakav je ocu i koliko sinova ima - kod svakog je individualno.
Prava fimoza se ogleda u totalnoj prekrivenosti glavića i posle puberteta (dotle je normalno).

Ali slepljenost ne može da nastane naknadno dok fimoza a pogotovo parafimoza mogu (još zaštitnih slojeva usled nasilja nad zaštinim omotačem)

U proseku skoro svi muški mogu da pevuku od 10-12 godine ali to ovde saznati nećete.

Meni je kožica odlepljena sa 13-14 godina i nije bilo nikave nečistoće jer gde je slepljeno tu ništa ne prodire. A dok je slepljeno ne može se ni obrezati. A ako je odlepljeno onda i ne treba.

Malo logičnog razmišljanja - rešava se kako mastima tako i prepucioplastikom gde se širina otvora povećava uz opmoć naprava. Mnogo bezbolnije, malo duže i sve je čitavo i funkcionalno - kao najvažnije.

E to majke ne znaju a ovi sisači kitica jedva čekaju da prošire svou pamet a ima i spisi od davnina jelte.

Bog im dao a oni misle to Bog dao da im ne treba - ekstra logika.
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=15404211&postcount=297
Zato ih Bog i kažnjava gde god se pojave jer nemaju veze sa urologijom.

ČUVAJTE SE UROLOGA SA PROSEKOM STUDIRANJA 6.00 ZBOG DOČEKANIH GODINA NA FAKSU - POL UROLOGA NIJE BITAN AKO JE STRUČAN
 
Poslednja izmena:
Fimoza nije retkost retkost su dragocene informacije i stručniji urolozi.
Strah kod muškarca usled prirodne želje i fizičke nemogućnosti stvara psihičku nemoć i pristaje na sve.
Zeznuto za onog ko ima a vi se zaebavate ko retardirane budale.
Manifestuje se bolovima tokom odnosa ili slabim osećajem usled suženosti tj nepravilnog krvotoka.
Rešava se rastezanjem i vežbanjem uz prethodno korišćenje masti za kožu ili specijalizovanih za prepucijum.
Nisu sve fimoze iste!
 
Poslednja izmena:

Back
Top