Nakon sporta

Zbog forsiranja, to je normalno. Mislim koji put se i meni zacrni pred ochima, i zavrti u glavu. Kasnije se valjda organizam navikne. Vazno je samo da ne stajes (mislim da konstantno treniras iz dana uz dan).
 
Verovatno držiš dijetu, treniraš jače nego što si naviknuta... opao ti je šećer. Ti tvoji su neki od simptoma koji pokazuju blag pad šećera u krvi (hipoglikemija). Ako ti smeta, pojedi nešto slatko i bićeš izlečena.
Što kaže Boris, vežbaj redovno i sve će doći na svoje mesto.;)
 
Ok....al' znaci normalno je to sto mi se desava...nemam neki rak ili neku drugu zivotinjicu???
Ma, zezam se.....jel' taj secer ima veze samo za vrtoglavicom ili mi je i hladno od toga???
 
Zavisi koliko vremena prodje od kad zavrsis trening do dolaska kuci i jedenja... Ako je to duze vreme od recimo pola sata sat onda odmah posle treninga pojedi neku cokoladicu ili bananu ;)
Sve je to normalno kad se vezba... nemas nikakvu zivotinjicu ili slicno :)
 
POP Mare:
Zavisi koliko vremena prodje od kad zavrsis trening do dolaska kuci i jedenja... Ako je to duze vreme od recimo pola sata sat onda odmah posle treninga pojedi neku cokoladicu ili bananu ;)
Sve je to normalno kad se vezba... nemas nikakvu zivotinjicu ili slicno :)
Nekad mi se desi i tokom vjezbanja....mada mene vrtoglavice oce o u stanju mirovanja.
Znaci da jedem? E, super, taman sam poslije sporta ko izgladnjeli vuk!
 
Evo nekih simptoma koji mogu pokazati blagu ili srednju hipoglikemiju:
glad, dremljivost, zamućen vid, depresivno raspoloženje, nesvestica, znojenje, lupanje srca, drhtavica, svrab šake, stopala, usana ili jezika, slaba koncentracija, glavobolja, otežan govor, razdražljivost, nesigurni pokreti... Ako se bilo koji od ovih znakova pojavi (posle treninga), poželjno je uneti bilo kakvu hranu koja sadrži šećer!
Ako je osoba zdrava i nije koristila doping (insulin), teško da će doći do ozbiljnijeg stanja. Teška hipoglikemija zahteva medicinsku pažnju, a posledice su, dezorjentisanost, nesvestica, koma ili smrt.
 
levrone:
Evo nekih simptoma koji mogu pokazati blagu ili srednju hipoglikemiju:
glad, dremljivost, zamućen vid, depresivno raspoloženje, nesvestica, znojenje, lupanje srca, drhtavica, svrab šake, stopala, usana ili jezika, slaba koncentracija, glavobolja, otežan govor, razdražljivost, nesigurni pokreti... Ako se bilo koji od ovih znakova pojavi (posle treninga), poželjno je uneti bilo kakvu hranu koja sadrži šećer!
Ako je osoba zdrava i nije koristila doping (insulin), teško da će doći do ozbiljnijeg stanja. Teška hipoglikemija zahteva medicinsku pažnju, a posledice su, dezorjentisanost, nesvestica, koma ili smrt.
Oh, dobro, nemam hipoglikemiju
Jedino sto me hronicno muci glad :)

Mislim da se ipak malo isforsiram...ali, ja sam uvijek bila kampanjac i vise volim tri puta sedmicno da se iscrpim nego svaki dan po malo.
 

Back
Top