Klavijature

Mislim da nije lose imati ovakvo mesto za pojasnjavanje nekih stvari i razmenu iskustava. Iako nisam neki svirac, volim ponekad da sednem i odsviram nesto na pianinu (tropedalni Petrof pianino), a u poslednje vreme zanimam se za neku klavijaturu koja bi posluzila iskljucivo u kucne svrhe, sviranje zarad vlastitog zadovoljstva. Gledao sam novu Yamahu psr e-403, dopalo mi se ono sto sam cuo, mada iskreno govoreci zaista nisam neki poznavalac nove tehnologije. Stoga, mozda ne bi bilo zgoreg da neko, ko bolje poznaje stvari objasni sta su semplovi, midi zapisi, koja klavijatura predstavlja najbolji izbor i za koji novac.
Za pocetak, evo nekoliko pitanja. Vidim da vec sto godina stara Yamaha DX7 drzi cenu od nekih 400 evra, pa i vise i pitam se da li je psr e-403 sa cenom od 300 i nesto (za novog) losiji? Da li se isplati prodavati klavir (koji po recima prodavaca moze da dostigne maksimalnu cenu od 1100 do 1200 evra, zasta licno mislim da je bruka, no tako je kako je) za Yamaha Clavinovu 230? Da li se isplati kupovati polovno? Znam ja da tu postoje i korgovi, rolandi, hammondi i ostale spravice, ali kako na pocetku rekoh, nadam se da ce ova tema posluziti za kvalitetnu raspravu.
Pozdrav svima, pa izvol`te.....
 
čuješ ti ovo ahahahahhaha... da prodaš pianino Petrof da bi kupio klavinolu polovnu???...pa i novu!...klavir se nikad ne mijenja s klavinolom...dobro poznavaoci ovog instrumenta, mislim na klavir, primjećuju razliku u tonu...i ogromna je!..
a kako to bruka je prodati klavir'??? kakva bruka?? kao ljudi će misliti da nemaš para, da si osiromašio ako prodaješ klavir? :shock: :lol: kao da je važno šta ljudi misle.... qq... a i niko iole normalan neće to misliti... blah....
klavir je klavir...a petrof pogotovo.
 
Nije Clavinova polovna vec nova, i necu prodavati klavir vec pitam. A verujem da cu u dogledno vreme pazariti psr e403. Mislim da ce to biti sasvim dovoljno.
Od nota imam Toto „Africa” u pdf. Nesto od Phila Collinsa, mislim, moram jos da pogledam. Moze da se izgugla.
 
Predlazem da pitanje prebacis na „kutak za klavijaturiste”, zeleo sam da takve i slicne teme tamo objedinim, cisto da se ne rasipamo. U svakom slucaju pokusacu da odgovorim, iako nisam strucnjak. Klavijatura sa pet oktava moze, po mom misljenju dobro da se iskoristi, u zavisnosti sta sviras. Ako je u pitanju klasika, to naravno nije dobro resenje. Obrnuto, pet oktava je vise nego dovoljno za r&r (uopsteno govoreci). Dokaz je i to sto svi veliki proizvodjaci proizvodnju baziraju na petooktavnim klavijaturama, dok se sest ili sedam oktava koristi kod elektricnih klavira, klavinova i starijih tipova organa, tj. instrumenata na kojioma se mogu izvoditi klavirske kompozicije. Kod petooktavnih klavijatura se podrazumeva da ti bas nije potreban, jer ili imas basistu u grupi ili je sama klavijatura aranzerska pa ima ugradjenu pratnju, sto ti ostavlja dodatni prostor za neke druge intervencije.
 
Molim pomoc! Ranije sam imao bend pa samim tim posedovao neke ne profi klavijature i kad smo se raspali prodao ih! E sad mi Bog ne da mira pa bih uzeo nesto da muziciram s vremena na vreme pa ako biste mi mogli preporuciti nesto do 300E recimo?
 

Back
Top