IMA LI ...????

apolonye

Obećava
Poruka
55
Tema je zanimljiva ako je moguća?
Kao "amater" stalno razmišljam i pitam se ima li neko riješenje (alat) da učinkovito napravi "popravak" Windowsa bez Reinstalacije, formatiranja i slično? Dakle, neki program (paket) koji bi pregledao system i ispravio greške, bez gubitka podataka s kompa. Reinstalacije i slične stvari oduzimaju puno vremena. Da li se zna za neko takvo riješenje i ako postoje, koja su??
 
Instalacioni disk WIN-a IMA opciju reapair, ali je bolje ne koristiti je...
Jer ta opcija "kao" trazi neke lose fajlove i ispravlja ih, ali ne cisti viruse, i ne ispravlja sve fajlove, tako da se problem pojavi opet u roku od 24h...

REPAIR JE SMECE.... REINSTALL ONLY
 
apolonye:
Dobro, a za šta služe oni UBCD-i, BartPe, Unanttended-i i slični paketi???


Unattended - za automatizaciju instalacije. Dakle, napravis mali skript, sacuvas ga na flopy-u i kada pokrenes instalacij nece te pitati za vremensku zonu, serial... vec ce sve podatke preuzimati iz tog skripta koji je na njemu... i tako dalje.
 
Ako se vec patis,,, napravi ghost svoje particije sa nekim od programa za to, i kad imas probleme ghostujes i to bi bilo najbrze.. najcesce koristen progi za ovo je Norton Ghost..

Sad. mozda ce neko reci da ovo nije rjesenje, mada vidim da dosta ljudi radi ghostovanje particije dal na drugu particiju ili na CD/DVD i tako rjesava neke stvari..

mada iskreno ja to nisam radi i nesto mi se ne dopada.. Mada nije ni lose..

Uvijek mi je bitno da imam sacuvane podatke van racunara, a ostalo kako stignem..

Mozda nisam ni pogodio sta u stvari treba... Ocjenite sami...
 
Da, samo da se nadovezem na @NIkodim/ov post, kada napravis tu skriptu Unanttended, moraces da joj promenis naziv iz Unanttended.txt u winnt.sif, jer nece raditi ukoliko to ne uradis, ja sam se par puta zeznuo sve sredio i ono corak, znachi samo rename u winnt.sif i udri.

Ovo isto @GZ sto ti je predlozio je sasvim pravi nachin na koji se najbrze vraca windows, nema jednostavnije od toga.
 
BGD-Platform:
Da, samo da se nadovezem na @NIkodim/ov post, kada napravis tu skriptu Unanttended, moraces da joj promenis naziv iz Unanttended.txt u winnt.sif, jer nece raditi ukoliko to ne uradis, ja sam se par puta zeznuo sve sredio i ono corak, znachi samo rename u winnt.sif i udri.


Apsolutno tacno... :wink:
 
nikodim:
Unattended - za automatizaciju instalacije. Dakle, napravis mali skript, sacuvas ga na flopy-u i kada pokrenes instalacij nece te pitati za vremensku zonu, serial... vec ce sve podatke preuzimati iz tog skripta koji je na njemu... i tako dalje.

laksa varijanta je progam nLite, koji sve to spakuje na cd, i nema potrebe za bilo kakvim cuvanjem flopija, preimenovanjima i slicno
http://www.nliteos.com/
 
Tako je @Nikodim/e, podrzavam! ;)

Bravo @Obersturmfuehrer !
Program je odlican. Imate opciju da operativni sistem sve drajvere i SP/ove koje imate stavite u jednu instalaciju. Bas evo imam ga ovde kod sebe, i odlichan je! ja imam 1.0 beta 5.
Tezak je 1,5 mb.
 
Nisam koristio taj softver, ali sam koristio Unattended instalaciju i odlicno radi, doduse ima jedan mali problem sa particijama, ali se uz malo maste lako izbegne. Sve jedno... bas cu da nadjem to cudo da vidim sta tu cuci, deluje primamljivo.
 
Ono sto mi se dopalo kod Unattended instalacije jeste to sto mozes bukvalno od sitnih funkcija do velikih menjati, tipa da bude po default/u u internet exploreru user:blank ili mrezu da odmah definisem koja ce ip adresa da bude po default/u, stvarno ima jako jako puno opcija i to mi se dopada.

Ako budes imao problema sa NLite/ovim skidanjem javni rado cu da ti posaljem, neces se pokajati ako ga budes koristio. :wink:
 
Ober......... i BGD-Platform!
Ovo s NLiteom izgleda super, ali me zanima da li ima ikakva "caka" na koju treba paziti? Šta su "Hotfix" i kako se instaliraju?? Uradio sam i kad sam pržio CD javio mi grešku? Zašto? Možda nešto nisam "piknuo"???
 
Skinuo sam nLite sa neta-a,instalirao sam netframework i nLite.
Kada pokrenem nLite trazi mi da mu pokazem neki windows direktorijum i386.
Pokazem mu u windowsu u driver listi-nije,sp2-nije...
U cemu je problem?
 
-men-:
Skinuo sam nLite sa neta-a,instalirao sam netframework i nLite.
Kada pokrenem nLite trazi mi da mu pokazem neki windows direktorijum i386.
Pokazem mu u windowsu u driver listi-nije,sp2-nije...
U cemu je problem?

prvo iskopiraj windows cd negde na hard, pa mu onda pokazi i386, koji je na win cd-u...
 
Ma jok bre @Obersturmfuehrer, druze jesi ti bacio pogled na sliku sta je on to uradio...

-men- Pogresno radis... Moras da imas instalacioni disk windows xp/a ili da ga imas iskopiranog na HDD/, ne mozes instaliran windows na tvome rachunaru da koristis za tako nesto.
 
ArkantoS-Vrbas:
Instalacioni disk WIN-a IMA opciju reapair, ali je bolje ne koristiti je...
Jer ta opcija "kao" trazi neke lose fajlove i ispravlja ih, ali ne cisti viruse, i ne ispravlja sve fajlove, tako da se problem pojavi opet u roku od 24h...

REPAIR JE SMECE.... REINSTALL ONLY


Za one koji neznaju Repair komanda brise samo system32 folder iz windowsa i pojedine dll-ove da bi ih zamenila sa novim ako u tome nije problem onda jbg Reinstall je cudo i kao sto rekoh Restart dugme treba napraviti od ZLATA !

Repair radi slicno kao i reinstall iz razloga sto se svi ti fajlovi moraju ponovo raspakovati sa cda i povezeti sa windowsom sto preko registy baze sto drugacije
 

Back
Top