Teslino tajno oružje

Recimo, napravio je jedan brod nevidljivim tako što je ćelije broda koje emituju njegovu sliku nekako modifikovao da one odbijaju svetlosne zrake, u prevodu vršili su zakrivljenje pogleda ka brodu, tako da je on bio nevidljiv.
Ima još jedna stvar: Tvrdio je da može Zemlju razdvojiti, što je moguće prema njegovom objašnjenju. Ako na nekom mestu izazoveš eksploziju jačeg intenziteta, ona šalje talase kroz središte Zemlje koji se odbijaju od drugog kraja Zemlje i vraćaju se do izvora. Ako u pravom trenutku emituješ još jednu eksploziju iste jačine na istom mestu kada se taj talas vrati, onda ga ti malo povećaš. I tako više puta i oscilacije na kraju dostignu toliki intenzitet da jednostavnu razdvoje Zemlju.
 
cvele2:
Recimo, napravio je jedan brod nevidljivim tako što je ćelije broda koje emituju njegovu sliku nekako modifikovao da one odbijaju svetlosne zrake, u prevodu vršili su zakrivljenje pogleda ka brodu, tako da je on bio nevidljiv.
Ima još jedna stvar: Tvrdio je da može Zemlju razdvojiti, što je moguće prema njegovom objašnjenju. Ako na nekom mestu izazoveš eksploziju jačeg intenziteta, ona šalje talase kroz središte Zemlje koji se odbijaju od drugog kraja Zemlje i vraćaju se do izvora. Ako u pravom trenutku emituješ još jednu eksploziju iste jačine na istom mestu kada se taj talas vrati, onda ga ti malo povećaš. I tako više puta i oscilacije na kraju dostignu toliki intenzitet da jednostavnu razdvoje Zemlju.


Da, to je opisano u ovoj knjizi. A za ovaj brod:da ne misliš možda na Filadelfijski experiment. I tu su pokušali da brod učine nevidljivim, ali uz pomoć elektromagnetnog štita. I nije im baš pošlo za rukom, jer je brod i "optički" postao nevidljiv. Kada su isključili sve uređaje, brod se opet pojavio. Smatraju da su tom prilikom stvorili vremenski tunel.
Učestvovao je i na projektu "Harfa", najmoćnijem oružju koje je ikada napravljeno(ako je uopšte napravljeno).Samo, mnogi segmenti ove knjige mi zvuče nevjerovatnam i čini mi se kao pokušaj autora da pokaže neku genijelnost srpske nacije(objektivno rečeno, bez uplitanja politike).Toliko od mene za sada:-;
 
Ne znam koji je eksperiment u pitanju ali mislim da je brod ostao za stalno nevidljiv, neću da te lažem. A čuo sam i za nekakav eksperiment u kome je njegova naprava izazvala strahovit zemljotres, koji je prestao čim je on slupao tu napravu!
Lud čovek!
 
radi se o eksperimentu ko ji je krstaricu USS Eldrigde navodno teleportovao na neko drugo mesto. Eksperiment je vodio Franklin Reno. Steta sto ovo nikad nije uspelo: http://www.history.navy.mil/faqs/faq21-1.htm
neki tvrde da se Eldrigde sada nalazi u grckoj mornarici....

inace, da tesla je smislio nacin za unistavanje zemlje, koristeci rezonanciju, medjutim, kao sto je i sam rekao pitanje je kakva bi tehnologija bila potrebna za to....
 
Ja sam procitao sve tri knjige iz kompleta, ali ako to moze da se kaze, jer je treca knjiga samo kopije njegovih patenata(radova i pisama)!
Ma mislim da je ipak posatalo suvise prica i mitova o Tesli. Obozavam ga, ali...
U tim knjigama mozes procitati bas svasta...
 
Ko je uopšte pisao te knjige. Ja moram priznati da sam ih uvijek smatrao neozbiljnim, iako su me ostali detalji o njegovom životu zanimali. Test (kako su ga u mythbusterima nazvali - braon tona) zvučnih frekvencija od 4-8 oma mogli ste vidjeti u spomenutoj emisiji. vojska je oduvijek bila veliki finansijer, pa tako smatram da je većina mitova o tajnom oružju potekla iz tih razloga...
 

Back
Top