Tartuf

nasla sam ih u hrvatskoj u jenom selu, i jako je skupo. a ovako mozda u nekim vecim samoposlugama mozda ili zdrava hrana...moyda u obliku nekog namaza,,,,,,
 
veoma intezivan ukus, mogu se susiti i grickati kao takve :)

inace, pre neki dan sam ruckao:

spageti sa sosom od tartufa :):)

u rodicu i na novosadskom poljoprivrednom sajmu, nasao sam cetiri vrste gotovih soseva na bazi od tartufa:) cela mudrost, lepo odmace testo skuvati u tiganj gde smo na malo maslinovog ulja i milerama podgrejali gotov sos ubaciti skuvano testo i ....prijatno:):)
 
http://www.trampex.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=440&Itemid=188

Tradicionalno jelo Genovese kuhinje
Energetske vrednosti 373,9Kcal-1578Kj
Proteini 15,9g
Karbohidrati 57,5g
Masti 8,9g


SASTOJCI: testo od jaja, sir u prahu, masnoće, obrano mleko u prahu, so, dehidrirani bazilikum, jestivi proteini, dehidrirani beli luk, dizač testa: monosodium glutaminat, začini
Jelo poreklom iz centralne Italije obogaćeno sosom od sira, jajima i slaninom
Energetske vrednosti 381Kcal-1608Kj
Proteini 15,9g
Karbohidrati 62,9g
Masti 7,2g


SASTOJCI: pasta od grubog pšeničnog brašna, topljeni sir u prahu (4,3%), masnoće, jaja u prahu (3,1%), mleko u prahu, so, dimljena slanina (2,5%), dehidrirano povrće: luk, lukovice, začini, jestivi proteini, dizač testa: monosodium glutaminat, začini.
Pasta sa sosom od pečuraka sa mirisom jeseni
Energetske vrednosti 369Kcal-1565Kj
Proteini 12,8g
Karbohidrati 69,5g
Masti 4,4g


SASTOJCI: pasta od grubog brašna, biljne masnoće, šampinjoni (2,5%), pečurke (2%), so, dehidrirani luk, dizač testa: glutaminat monosodium, ekstrakt kvasca, laktoza, dehidrirani beli luk, sir, začini.
Pasta sa prelivom od sira po receptu iz Parme
Energetske vrednosti 381Kcal-1610Kj
Proteini 17,3g
Karbohidrati 65g
Masti 5,7g

SASTOJCI: pasta od grubog pšeničnog brašna, sir u prahu, masnoće, obrano mleko u prahu, laktoza, jestivi proteini, dehidrirani dodaci: luk, beli luk, mahune, dizač testa: monosodium glutaminat.
Krem sos od paradajza i sira
Energetske vrednosti 374Kcal-1584Kj
Proteini 17,8g
Karbohidrati 63,9g
Masti 5,2g

SASTOJCI: testenina od grubog pšeničnog brašna, dehidrirani paradajz, sir u prahu, masnoće, mleko u prahu, dehidrirani luk, jestivi proteini, šećer, dizač testa: monosodium glutaminat, začini, ekstrakt kvasca, arome.
Jelo poreklom iz centralne Italije obogaćeno sosom od sira, jajima i slaninom
Energetske vrednosti 381Kcal-1608Kj
Proteini 15,9g
Karbohidrati 62,9g
Masti 7,2g


SASTOJCI: pasta od grubog pšeničnog brašna, topljeni sir u prahu (4,3%), masnoće, jaja u prahu (3,1%), mleko u prahu, so, dimljena slanina (2,5%), dehidrirano povrće: luk, lukovice, začini, jestivi proteini, dizač testa: monosodium glutaminat, začini.
Škampi, školjke, lignje: plodovi mora
Energetske vrednosti 346Kcal-1463Kj
Proteini 13,8g
Karbohidrati 62g
Masti 4,7g


SASTOJCI: pasta od grubog pšeničnog brašna, masnoće, dehidrirani paradajz, suvo zamrznute školjke (2,6%), škampi, lignje (varijabilna količina), dehidrirana mrkva, so, začini, dehidrirana riba, dehidrirani beli luk ,jestivi proteini, dizač testa: monosodium glutaminat, laktoza, belo vino u prahu, začini, peršun.
Verzija tredicionalnog pesto sosa obogaćneog povrćem
Energetske vrednosti 357Kcal-1509Kj
Proteini 15,1g
Karbohidrati 58,5g
Masti 7,0g


SASTOJCI: pasta od grubog pšeničnog brašna, istopljeni sir u prahu (7,5%), masnoće, dehidrirani paradajz (3,2%), obrano mleko u prahu, so, bazilikum (1,6%), suvo zamrznuti francuski pasulj (1,1%), jestivi proteini, dehidrirani beli luk, dizač testa: monosodium glutaminat, začini
Tradicionalno jelo Genovese kuhinje
Energetske vrednosti 373,9Kcal-1578Kj
Proteini 15,9g
Karbohidrati 57,5g
Masti 8,9g


SASTOJCI: testo od jaja, sir u prahu, masnoće, obrano mleko u prahu, so, dehidrirani bazilikum, jestivi proteini, dehidrirani beli luk, dizač testa: monosodium glutaminat, začini
Pasta od jaja sa najtraženijim prelivom od tartufa
Energetske vrednosti 388Kcal-1638Kj
Proteini 14,3g
Karbohidrati 64,4g
Masti 8,1g


SASTOJCI: Pasta od jaja, masnoće, obrano mleko u prahu, so, laktoza, jaja u prahu ( 1,3%), začini, dehidrirani luk, jestivi proteini, dehidrirani šampinjoni, ekstakt kvasca, dizač testa: monosodioum glutaminat, biber, dehidrirane tartufe (0,09%).
 
Pazite se jeftinih jela sa tartufima!
prije neki dan sam gledala neku emisiju na tv i to su uglavnom neke arome u spreju koje poprskaju preko jela!
rijetko se mogu naci pravi tartufi i kineski koji su dosta jeftiniji nisu bas na cijeni...
Kod mene ovdje se njima posvecuje bas velika paznja i ima puno emisija o njima kao i prica iz restorana u kojima se pripremaju...
pa emisije kako se traze, prodaju... jako zanimljivo
shitaki gljive su super.. ja sam ih samo ispekla u tavi na malo ulja i bas su dobre...
kazu da su jako zdrave...
 
Poslednja izmena:

Back
Top