System proceses in XP, Task Manager, Network services

  • Začetnik teme XP pocetnik
  • Datum pokretanja
X

XP pocetnik

Gost
Imam sledeci problem...tj...konfuziju u glavi...

Zasta sluze svi ovi procesi u Task Manager-u LOCAL,SYSTEM,Network Service i ovi pod mojim userom....

Za ove pod mojim userom sam skontao, to su programi koje sam pokrenuo.Mada i tu ima naziva aplikacija za koje ne znam sta su i sa cim su povezani (tipa mdm.exe koji mi se non-stop pojavljuje i smorio je vise, SahAgent.exe,Winnet.exe, msbb.exe,ntvdm.exe i mnostvo drugih )...

Za ove Local, System, Network procese ne kontam sta su. Molio bih nekog da mi to pojasni.Drugo, koji od tih procesa smem da gasim, a ako ne zasto je to tu uopste...dal samo zbog upraljanja sistemom ili zbog neceg jos...mnogo su ga bre zakomplikovali ovi iz Microsofta...Win 98 je prostiji mnogo )

I jos nesto , video sam u Device Manager-u da imam pod Network Adapters razne stvari...da li mi to uopste treba i da li smem da ih uninstaliram (imam Direct Parallel, RAS Async Adapter,5 x neki Wan Miniport(svaki razlicit))
 
nije problem u tome da ne zna, vec zato sto bi morali celu knjigu da ti napisemo o tome

a ako vec hoces nesto da naucis, kad sledeci put budes instalirao windows, pogledaj koji su njegovi servisi i procesi PRE nego sto pocnes da instaliras sve i svasta

a za spisak servisa koje mozes da poiskljucujujes kucaj u run.u services.msc pa imas opis pa gledaj (ako nemas stampac ne treba ti spooler npr.) ili potrazi na netu

poz
 
d1:
nije problem u tome da ne zna, vec zato sto bi morali celu knjigu da ti napisemo o tome

a ako vec hoces nesto da naucis, kad sledeci put budes instalirao windows, pogledaj koji su njegovi servisi i procesi PRE nego sto pocnes da instaliras sve i svasta

a za spisak servisa koje mozes da poiskljucujujes kucaj u run.u services.msc pa imas opis pa gledaj (ako nemas stampac ne treba ti spooler npr.) ili potrazi na netu

poz


A kako da pogasim procese za stalno , da mi se nikada ne pale ?!
 

Back
Top