System proceses in XP, Task Manager, Network services
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: System proceses in XP, Task Manager, Network services

XP pocetnik
    Guest

Podrazumevano System proceses in XP, Task Manager, Network services

Imam sledeci problem...tj...konfuziju u glavi...

Zasta sluze svi ovi procesi u Task Manager-u LOCAL,SYSTEM,Network Service i ovi pod mojim userom....

Za ove pod mojim userom sam skontao, to su programi koje sam pokrenuo.Mada i tu ima naziva aplikacija za koje ne znam sta su i sa cim su povezani (tipa mdm.exe koji mi se non-stop pojavljuje i smorio je vise, SahAgent.exe,Winnet.exe, msbb.exe,ntvdm.exe i mnostvo drugih )...

Za ove Local, System, Network procese ne kontam sta su. Molio bih nekog da mi to pojasni.Drugo, koji od tih procesa smem da gasim, a ako ne zasto je to tu uopste...dal samo zbog upraljanja sistemom ili zbog neceg jos...mnogo su ga bre zakomplikovali ovi iz Microsofta...Win 98 je prostiji mnogo )

I jos nesto , video sam u Device Manager-u da imam pod Network Adapters razne stvari...da li mi to uopste treba i da li smem da ih uninstaliram (imam Direct Parallel, RAS Async Adapter,5 x neki Wan Miniport(svaki razlicit))

XP pocetnik
    Guest

Podrazumevano I naravno...

Hvala unapred...

XP pocetnik
    Guest

Podrazumevano Kako !?

Da li je moguce da je sto ljudi pregledalo ovu poruku i da niko ne zna da pomogne ???

Pozdrav

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

nije problem u tome da ne zna, vec zato sto bi morali celu knjigu da ti napisemo o tome

a ako vec hoces nesto da naucis, kad sledeci put budes instalirao windows, pogledaj koji su njegovi servisi i procesi PRE nego sto pocnes da instaliras sve i svasta

a za spisak servisa koje mozes da poiskljucujujes kucaj u run.u services.msc pa imas opis pa gledaj (ako nemas stampac ne treba ti spooler npr.) ili potrazi na netu

poz

Xp pocetnik
    Guest

Podrazumevano ...

Citat Original postavio d1
    nije problem u tome da ne zna, vec zato sto bi morali celu knjigu da ti napisemo o tome

a ako vec hoces nesto da naucis, kad sledeci put budes instalirao windows, pogledaj koji su njegovi servisi i procesi PRE nego sto pocnes da instaliras sve i svasta

a za spisak servisa koje mozes da poiskljucujujes kucaj u run.u services.msc pa imas opis pa gledaj (ako nemas stampac ne treba ti spooler npr.) ili potrazi na netu

poz

A kako da pogasim procese za stalno , da mi se nikada ne pale ?!

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

u services (services.msc u run-u) mozes da biras dal ce da se pali automatski, rucno (manual), ili ce biti ugasen uvek (disabled)

za svaki servis imas startup type....

Slične teme

1. Task Manager
    Autor Protektor u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 25.03.2009., 22:07
  2. Problemi sa Task Manager-om
    Autor D-Devil992 u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.02.2008., 00:44
  3. Task manager
    Autor MonteCarlo u forumu Operativni sistemi