Kako zamisljate kompjutere za 10-20 god

Vjerujem da nece postojati kompjutori kakve znamo danas...
Bice aparata (narukvice, mobilni,okovratnici) na kojima ce se pojavljivati licnosti(moze da bude i vas lik ili lik neke pop zvezde) kao u trodimenzialnoj formi i sa neogranicenom memorijom koji ce po vasoj zelji zapamcivati svaku vasu rec, diskusiju itd.... sve to zavisi kada ce covek stvoriti superartificialnuinteligenciju SAI...
 
Posto industrija nastoji da minimalizuje utroske materijala zbog sto veceg profita, buduca tehnika ce zauzimati sve manje prostora.

Ali posto se male stvari lako gube i tesko koriste verujem da ce buduci racunari biti na rucnim satovima koji ce se zadrzati kao statusni simbol a ujedno su fiksirani i uvek pri ruci.

Displeji za detaljniju grafiku ce biti na naocarima sa unutrasnje strane koje ce ujedno biti i pomalo providne, a nekim blue tooth om povezane sa satom.
 
Hammerhead:
Peruzzi:
Nista posebno.Intell izdaje 256-bitni procesor.
nVidia ili ATI neku graficku sa 1TB i podrska za 15TB RAM-a.25-incni TFT koji rade brze od sadasnjih CRT.
Malo poboljsani ulazni uredjaji i sl.
Bar cemo moci da igramo Doom 3 na nekoj normalnoj zahtevnosti...
najverovatnije je tako... svi ostali postovi treba da idu na temu "kompjuteri za 300-500 godina"

...osim ako ne izmisle nesto totalno novo...

...mada jedino sto moze da unese prekretnicu su neki nervni implanti...
 
Nije tajna kako ce sve to izgledati... CIA zna :D :D :D :D :twisted: :twisted:
Stvarno, samo se moze naslucivati iz nekih trendova koji vladaju u informatickoj industriji. Trendovi su da proizvodi budu malih velicina, ali buducnost definitivno lezi u novim tehnologijama i novim materijalima. Vec se pominje 'galijumarsenid' koji ce zameniti silikon u par narednih godina. Tako se smatra da ce brzine procesora odmah 'skociti' na 15GHz, bez onih 6,7,8...
Svakako i novi nacini autputa podataka ce biti zanimljivi... ima smisla prica sa hologramskim 3d prikazivanjem...
Vestacke inteligencije u vecoj nekoj meri nece biti. Zasto? Vestacka inteligencija je nastala, kao trend istrazivanja, po ugledu na neuronske mreze ljudskog nervnog sistema. Kako taj deo jos nije istrazen u dovoljnoj meri, moze se reci da je to 'kocnica'. Sve dok neke druge nauke ne daju adekvatne rezultate, vestacku inteligenciju je tesko zamisliti. Jedino kao pojedinacan napor nekog genijalca, neka supernova u nauci :shock:
Velike nade se i dalje polazu na ADC tehnologije (automatic data capturing)(Automatsko prikupljanje podataka) kao sto su biometrijske metode, opticke metomde... moze se ocekivati da ono sto je danas hitech postane standard. Ima smisla prica o iscezavanju tastatura i miseva...

ako sam nesto izostavio ili promasio, izvinite. Kristalna kugla mi nesto baguje ovih dana :D :D :D :D
 
Za 10-20 godina high-tech (inace oduvek standard za spijunske (ili kako vec da ih definisem) organizacije koje su 10 godina ispred nas) ce biti verovatno neki implanti koji ce bluetooth ili nekim drugim sistemom biti povezani na pc (opisao sam vec kakav:) i sluzice kao osnovni ulazni uredjaj - nesto kao telepatsla tastatura, kako vec da opisem. A garantujem da ce da se promeni sistem skladistenja podataka (fajlovi ne postoje, verovatno ce biti kao stavke u bazama podataka ili tako vec nesto -> tezimo globalnom umrezavanju)
A sitne zezalice kao npr robot-puz koji sam luta po prirodi, rastvara humus i proizvodi struju kojom puni baterije ce kostati 100tinak evra i bice sasvim uobicajeni u kucama kao neka vrsta ljubimca/ukrasa.
Zamislite - odete u park sa ribom/frajerom, zasednete lepo pod neko drvo i vatate se, i odjednom vam pridje robot u obliku puza* i kaze "Cao, aj da me usvojite, bash ste mi simpatichan par. Prosli vlasnik mi je bio kreten pa sam pobegao od kuce" :lol:

U je.....sad bash odoh u sf :)


* - zasto sam se bash uhvatio za puza? zato sto mi je prvi pao na pamet, a i mnooogo je zgodno gradjen za robota - ima kucicu u koju bi robotu mogao da stoji sav sistemski hardver, a i dosta je stabilan - ima ravno stopalo - tu bih instalirao neke ekstra male gusenice ili tako nesto... I to je dosta, de ste jos videli puza da se penje uz planinu?? :)

think about it (puz)
 

Back
Top