ureati u mokraci

Ima li bakerija , pretpostavljam da je pecaknje od infekcije i da ce nalaz antibiograma to pokazati.
Sto se tice urata, povecati unos tecnosti, smanjiti unos suhomenasntih proizvoda u ishrani, mogu se javiti kod osoba koje konzumiraju uglavnom proizvode mesnog porekla i ne moraju znaciti nikakvu patologiju,isto tako se javlja i usled konzumiranja alkohola, gladovanja.
Ukoliko ponovni nalazi urina ponovo pokazu uvecane vrednosti urata potrebno je sprovesti detaljnije ispitivanje.
 
A da ides i pitas svog lekara umesto da ovako nagadjamo sve na jednu po jednu tvoju recenicu na kasicicu?! Pretvarate ovaj forum u onaj kviz "Zelite li da postanete milioner?" - "Cik pogodi sta mi je, ali necu ti nikako pomoci!"
 
Dala mi je acidum pipemidicum 400 mg, po dvije ne dan za 10 dana. Bolove imam u donji dio trbuh, i cesto idem u wc...uzasno sam pospana ovih dana, nekako sam umorna . Stolica mi je zute boje. Moja doctorica nije tu, pa zato sam mislila da cete mi vi pomoci...
 
UPRAVO CITAM STARU PORUKU OD mas8029 I ZAKLJUCUJEM DA JE IMALA POTPUNO ISTE SIMPTOME KAO I JA SAD,POGOTOVO DEO SA UMOROM I POSPANOSCU I BOLOVIMA U DONJEM DELU STOMAKA...ZATO BIH MOLILA mas8029 DA MI KAZE KAKO JE RESILA SVOJ PROBLEM(POSTO NEMA ODGOVORA),ILI NEKOG SA ISTIM PROBLEMOM DA MI ODGOVORI,USTVARI POMOGNE...PLEASE!
 
Ako se vas problem odnosi na povisene vrednosti urata u urinu i bolove to vam je najverovatnije pesak u bubrezima ili besici.Ja sam pre par meseci imala bolove u bubrezima i povisene urate, i receno mi je da je najverovatnije pesak pa sam radi potvrde odradila UZ bubrega i stvarno je bio pesak.
 
NATASA_7:
UPRAVO CITAM STARU PORUKU OD mas8029 I ZAKLJUCUJEM DA JE IMALA POTPUNO ISTE SIMPTOME KAO I JA SAD,POGOTOVO DEO SA UMOROM I POSPANOSCU I BOLOVIMA U DONJEM DELU STOMAKA...ZATO BIH MOLILA mas8029 DA MI KAZE KAKO JE RESILA SVOJ PROBLEM(POSTO NEMA ODGOVORA),ILI NEKOG SA ISTIM PROBLEMOM DA MI ODGOVORI,USTVARI POMOGNE...PLEASE!
Spusti caps lock.Velika slova se tumace kao vikanje.
Drugo, ako imas tegobe kao i mas8029, javi se lekaru.
 
Uh,nisam znala za caps lock,sorry!Prvo da se zahvalim Ivani,i meni su rekli da imam pesak.Doduse,bez ultrazvuka.Normalno,bila sam kod lekara i dala mi je Pipegal 2puta po 2 kapsule. Ali mene vise brine konstantni umor koji osecam nekih desetak dana.Uzgred,i uradila sam i analizu krvi i sve je u granicama normale.A,doktori su kod nas u Zajecaru katastrofa!(cast izuzecima koji su retki,nazalost).
 

Back
Top