Život posle smrti ??

Mozda ne kontamo isto, ali zar tema 'prizivanje duhova' treba da bude u SF-u? To ne znaci da ne uzivam u njoj laprdajuci i citajuci ....
PS iz te teme me strefila ideja za ovu, da naglabam o afterlive-u na sci-nacin, kao kad opandrknemo, soulovi nam se vracaju na andromendu i raportiraju o (ne)uspeoj istrazivackoj misiji ili nesto slicno?
Ili jednostavno ostanemo mrtvi do kraja zivota???
:)
 
A zar se odgovor na to pitanje moze igde naci ??
Ima tu naucnih zezanja, kao ono sto su utvrdili da moz.aktivnost nakon prd-a u prasinu sljaka idalje na razini nekih talasa, ne secam se, davno sam citao...
Pa psihici i neurolozi imaju svoje objasnjenje za tunel...
Stvarno nisam mislio gurati nesto u SF cemu tamo nije mesto, ali mislim da ovo jeste..
Sve je to fantasticno i fascinantno, sa naucnim pokusajima svetskih faca da odgovore na to prastaro pitanje...
 
ma ja mislim da covek kad umre, pa tih par sekundi posle, to polako odumire deo po deo mozga i u umirucoj svesti to stvara neki osecaj pojma nemam kakav, ali moguce da je neko lebdenje, sto da ne, ljudi lebde i od drugih stvari...
 
Sal:
A zar se odgovor na to pitanje moze igde naci ??
Ima tu naucnih zezanja, kao ono sto su utvrdili da moz.aktivnost nakon prd-a u prasinu sljaka idalje na razini nekih talasa, ne secam se, davno sam citao...
Pa psihici i neurolozi imaju svoje objasnjenje za tunel...
Stvarno nisam mislio gurati nesto u SF cemu tamo nije mesto, ali mislim da ovo jeste..
Sve je to fantasticno i fascinantno, sa naucnim pokusajima svetskih faca da odgovore na to prastaro pitanje...

Ево ти истинско објашњење...

Смрт је одвајање душе и тела.Накин смрти,душа наредна три дана обилази места где је живела(ако је добра,онда посећује места где је чинила добра дела),посећује пријатеље,рођаке...након тога одлази на свој лични суд,где се одређује где ће дуђа привремено отићи,у рај или пакао.Онда се чека на крај света,и на други Христов долазак,где ће се коначно озићи далје,у вечни живот...
 
ne postoji zivot posle smrti
umres
sahrane te
i to bi bilo to
ako ucinis nesto za zivota mozda te i upamte siroke narodne mase
u protivnom deca, unuci i jos po neko
i kako se to odredjuje ko ide u pakao a ko u raj (koji inace ne postoje al ja sad)
 
Miki 13991:
Ево ти истинско објашњење...

Смрт је одвајање душе и тела.Накин смрти,душа наредна три дана обилази места где је живела(ако је добра,онда посећује места где је чинила добра дела),посећује пријатеље,рођаке...након тога одлази на свој лични суд,где се одређује где ће дуђа привремено отићи,у рај или пакао.Онда се чека на крај света,и на други Христов долазак,где ће се коначно озићи далје,у вечни живот...

wow...istinsko objasnjenje?
a ko ti ga sapnuo na uvce?bog licno?ili lokalni pop :roll:

aj ne lupetaj svega ti :D

kad umres nema vise ni duse ni tela...nema te...nista...shvatas....:lol:
onda te sahrane pa te pojedu crvi i pacovi.i one crveme bueb sto ulaze u patike.
zato sam ja rekla da me kremiraju....da makar dostojanstveno odem...a ne obliku neke kasaste meterije koja zaudara i razvlaci se:roll:
 
Banshee:
wow...istinsko objasnjenje?
a ko ti ga sapnuo na uvce?bog licno?ili lokalni pop :roll:

aj ne lupetaj svega ti :D

kad umres nema vise ni duse ni tela...nema te...nista...shvatas....:lol:
onda te sahrane pa te pojedu crvi i pacovi.i one crveme bueb sto ulaze u patike.
zato sam ja rekla da me kremiraju....da makar dostojanstveno odem...a ne obliku neke kasaste meterije koja zaudara i razvlaci se:roll:

ОК то је твоје мишљење,а ја имам своје,и зато немој да ме убеђујеш у супротно. :x
 
aha....ok,ako je ZA TEBE to istinsko objasnjenje,onda dobro....

za mene nije...ne volim da me neko ubedjuje da jeste i da mi nesto plasira kao jednu jedinu univerzalnu istinu...tako da sam morala da odreagujem... ;)

a vernici me stalno vrbuju,pa se lako iznerviram....
 

Back
Top