U politici (kao i u zivotu)......

Plava Bilja

Domaćin
Poruka
3.533
ne pobedjuju najbolji. Njih pobedjuju mediokriteti i laktasti, oni sto laktom izgovaraju ono sto jezikom (mozgom) ne bi umeli.
Kad lakat zataji (sve zivo i mrtvo upotrebom se trosi) onda na scenu stupa djon,
Djoniraju (procitaj pod lakat, isti je "redosled) :evil

Lakat je lakat, djon je djon. Kao sto rekoh, sve se trosi, narocito kad se predozira.

Tu je sansa onima koji ne umeju ili ne zele da koriste isti metod. Onima koji su odustali.

Odustati, ne znaci izgubiti.
Samo cekati, strpljivo cekati 8-)
Jer, kad-tad,izgubiti mora 8-)

A onda, pazljivo napred, da se ne upadne u zamku, kaljugu, njihovo poslednje utociste.
U koje bi sve da povuku.

Politicar je covek, ma kako mislio da je Bog.
Svaki covek je politican, ma kako mislio da nije.

Tu onda vazi pravilo da nema pravila :confused:

Vrlo je moguce, ali s jednim casnim izuzetkom
Kaljuga se nikada ne moze porediti sa izvorom , ma kako mali, ma kako tih i skriven bio
:razz:

Od izvora- recica, od recicie -reka, a reka u more svojim prirodnim tokom:lol:
Izvor je vecan, ma kako govorili da nista nije vecno, jer MORE je vecno 8-)
Srokoko, duboko, plavno, zeleno, mirno, hirvoito, ali mocno

Kad ugreje, pripece, presusuju samo kaljuge, more nikada 8-)

Ne mislite li :lol:
 
Kad lakat zataji (sve zivo i mrtvo upotrebom se trosi) onda na scenu stupa djon,

А не, ђон ступа кад је лакат завршио своје. Прво обориш неистомишљеника, па га онда ципелариш. Ђон такође помаже лакту, кад се стави на образ.

Politicar je covek, ma kako mislio da je Bog.

Ја политичаре доживљавам као корисне или штетне идиоте.
Корисни раде у складу са мојим идејама (мада не морају да их деле). Штетни раде у супротности.
 
Duh Sekire:
А не, ђон ступа кад је лакат завршио своје. Прво обориш неистомишљеника, па га онда ципелариш. Ђон такође помаже лакту, кад се стави на образ.



Ја политичаре доживљавам као корисне или штетне идиоте.
Корисни раде у складу са мојим идејама (мада не морају да их деле). Штетни раде у супротности.
Lep i konstruktivan komentar :lol:
Sad kad pogledam ceo moj tekst, nekako mi dodje diletatnski, naivan :cry:
Mozda me pravdaju ruzicaste naocari, prosto nekad su neophodne radi samoodbrane.
Moguce i samoobmane :confused:
 
marlоn:
Ne vjeruj onima koji mnogo govore o svojoj pravednosti....

Nietzche.
Pametan taj Nietzche, a i Marlon :razz:
Uvek sam se plasila ljudi koji mnogo govore o svojoj praviicnosti, a vise verovala onima koji o njoj ne govore ali je pokazuju. Mada i tu ima izuzetaka koji samo potvrdjuju pravilo.
Moj moto je : Napadam samo kad se branim. 8-)

Daj coveku vlast u ruke, pa ces videti kakav je.
I toga se plasim. Da jos jednom ne promasim, kao sto jesam.
Kako na vlast stigao, okrenuo curak naopako.
Hoce li tako i onaj za koga sada mislim da je dobar?

Jedno je sigurno: Vlast i novac kvare ljude.
:twisted:
 
Nisi u pravu, u stvari govoris cinjenice, ali zakljucci su ti nepravilni...ovo sto se desava sada, se desavalo i pre, i desavace se do kraja sveta, ali verujem mi, takvi ljudi kad istorijski pogledas njihov zivot, i zivot njihovih potomaka, nisu dobro prosli... kazna uvek stigne, pre ili posle.

Krotki ce naslediti zemlju...
 
Lepo zboriš Biljo... Više kvari vlast, budi ubedjena... a i sam pojam vlasti je hipotetičan sam po sebi. Može da bude onaj od kontrolora u autobusu, preko moderatora na forumu do Ministra u Vladi. Ljudi su zli...svi imaju tu crtu duboko u sebi makar malo i vlast pomaže da taj jad često ispliva na površinu. Neki put u toj vlasti odu toliko daleko da počnu da lete kao derviši i nisu svesni svoje okoline.

Inače za ovo što si napisala ima isto lepa misao Tolstoja.... Ljudi se dele u dve vrste: jedni prvo misle a zatim govore i rade, drugi prvo govore i rade a tek zatim misle.
 
Angelico.unplugged:
Nisi u pravu, u stvari govoris cinjenice, ali zakljucci su ti nepravilni...ovo sto se desava sada, se desavalo i pre, i desavace se do kraja sveta, ali verujem mi, takvi ljudi kad istorijski pogledas njihov zivot, i zivot njihovih potomaka, nisu dobro prosli... kazna uvek stigne, pre ili posle.

Krotki ce naslediti zemlju...
Trebao si jasno da citiras koji je zakljucak pogresan?
Moze biti, da je ovaj izvor pomutio vodu, bar sto se politicara tice. Zubore i skakucu dok obecavaju, posle grme i voze se dzipovima i jos kojekakvim savremenim taljigama :wink:

Evo dobrog primera:
Kada sam citala Tri sestre od Cheova, secam se jednog inserta, mada ne bas precizno, pa cu pokusati parafrazom: Jedan ministar koji je otisao u zatvor (valjda je u to vreme bila ona Panamska afera, ako nisam pobrkala) i mogao je samo kroz resetke da gleda ....
Jednom mu je na resetke sletela pticica koja je cvrkutala, kojoj se obradovao. Tako je to trajalo danima, mozda neka druga, ali uglavnom pticica. Bilo mu je cudno, kako ranije nije obracao paznju na takve stvari: kako je cvrkut pitca lep, kako ovo......kako ono....
Zavoleo je pticicu....
Kada je izasao iz zatvora, nikad je se vise nije setio :evil:

Tako i politicari, kad im trebaju glasaci, onda su oni pticice koje lepo cvrkucu i prave drustvo, kada im vise ne trebaju, oni su vrane koje treba oterati, koje su dosadne, glupe, ruzne i sl.

Trebalo bi staviti akcenat na obicnog coveka, ali, ovo je diskusija Politika :wink:
 
marlоn:
Lepo zboriš Biljo... Više kvari vlast, budi ubedjena... a i sam pojam vlasti je hipotetičan sam po sebi. Može da bude onaj od kontrolora u autobusu, preko moderatora na forumu do Ministra u Vladi. Ljudi su zli...svi imaju tu crtu duboko u sebi makar malo i vlast pomaže da taj jad često ispliva na površinu. Neki put u toj vlasti odu toliko daleko da počnu da lete kao derviši i nisu svesni svoje okoline.

Inače za ovo što si napisala ima isto lepa misao Tolstoja.... Ljudi se dele u dve vrste: jedni prvo misle a zatim govore i rade, drugi prvo govore i rade a tek zatim misle.
Dobri stari Tolstoj, imao se rasta i roditi :razz:
Da, bas tako, od kontrolora u autobusu pa nadalje...
Ma, samo malo vlasti, macice, a on ce vec umeti da se izdigne mnogo vise nego sto se od njega ocekuju, pa i vise nego sto je sam ocekivao.
Bogami, kad bolje razmislim, ovi sa malo vlasti ponekad su gori od onih sa mnogo vise vlasti, samo sto prave manju stetu. Nije isto kad jedan moderator banuje korisnika , ili kad predsednik drzave banuje i ljude i drzavu :evil:

Ispravka na gornji komentar: A.P. Cehov :oops:
 
marlоn:
Lepo zboriš Biljo... Više kvari vlast, budi ubedjena... a i sam pojam vlasti je hipotetičan sam po sebi. Može da bude onaj od kontrolora u autobusu, preko moderatora na forumu do Ministra u Vladi. Ljudi su zli...svi imaju tu crtu duboko u sebi makar malo i vlast pomaže da taj jad često ispliva na površinu. Neki put u toj vlasti odu toliko daleko da počnu da lete kao derviši i nisu svesni svoje okoline.

Inače za ovo što si napisala ima isto lepa misao Tolstoja.... Ljudi se dele u dve vrste: jedni prvo misle a zatim govore i rade, drugi prvo govore i rade a tek zatim misle.

Oni koji su na vlasti (bilo kakvoj i na bilo kom nivou) vrlo brzo postaju svesni kojom količinom moći raspolažu, tako da većina (čast izuzecima) lako upada u samoobmanu o svojoj veličini i neophodnosti...Tako i dolazimo do čuvene "posle mene potop". Na žalost, većina se tako i ponaša, a vreme je takvo da vremena nemamo čekati moralno čiste. Nadam se da ulazimo u to doba, filter su izbori i to što češći - da se ne uljuljkaju sopstvenim odama o "nepromočivosti"...
 
Kad se mali covek docepa vlasti, i veliki ljudi cesto nadrljaju.
Nikako zlo nije toliko veliko.
To kad uvati, ne pusca:(
Prica mi moj deda:" Bilo neko cudno vreme, ratno, ja bio decak, ali se jos secam pokojnog Radislava(teska mu bila crna zemlja)! Otisao moj otac na glasanje, pa bili neki novcici (lazni) a samo dve kutije i dve opcije (ne bih ja sad da sve odajem)! Taj Radislav bio je poverenik vlasti.
Moj otac bio za tu drugu koja vlasti mila nije bila. I, dodje red na moga oca. " Oni" cute ali gledaju i osluskuju. Pridje moj otac i ubaci u onu "zigosanu" kutiju. To odjeknu......
Kad se vracao kuci, saeka ga Radislav i jos dvojica....u sumarku....dosao sav krvav kuci....
Samo je cutao....
Godinu dana kasnije, planuo citav jedan senik u Radislava, cela letina..........
Dolazilla milicija ("narodna") ispitivala, niko zivi nije znao.....Dvadeset godina kasnije kad sam se vec bio ozenio i decu dobio, rekao mi je: JA sam zapalio sena......."
 
Plava Bilja:
Kad se mali covek docepa vlasti, i veliki ljudi cesto nadrljaju.
Nikako zlo nije toliko veliko.
To kad uvati, ne pusca:(
Prica mi moj deda:" Bilo neko cudno vreme, ratno, ja bio decak, ali se jos secam pokojnog Radislava(teska mu bila crna zemlja)! Otisao moj otac na glasanje, pa bili neki novcici (lazni) a samo dve kutije i dve opcije (ne bih ja sad da sve odajem)! Taj Radislav bio je poverenik vlasti.
Moj otac bio za tu drugu koja vlasti mila nije bila. I, dodje red na moga oca. " Oni" cute ali gledaju i osluskuju. Pridje moj otac i ubaci u onu "zigosanu" kutiju. To odjeknu......
Kad se vracao kuci, saeka ga Radislav i jos dvojica....u sumarku....dosao sav krvav kuci....
Samo je cutao....
Godinu dana kasnije, planuo citav jedan senik u Radislava, cela letina..........
Dolazilla milicija ("narodna") ispitivala, niko zivi nije znao.....Dvadeset godina kasnije kad sam se vec bio ozenio i decu dobio, rekao mi je: JA sam zapalio sena......."

Свака му част!
vaistinu1vq.gif
 

Back
Top