reumatska groznica

Imao bih jedno pitanje za ovo ako neko ima odgovor. Još 1996 godine su mi otkrili da imam insuficijenciju aorte sa regurgitacijom +/-2 (nisam siguran da sam dobro napisao ovo poslednje). U svakom slučaju, to su mi ustanovili na VMA. Ovo je usledilo nekoliko meseci pošto sam preležao 2 nedelje u stacionaru na Vojnoj Akademiji - da pomenem da sam otišao u srednju vazduhoplovnu vojnu gimanziju 1990 u Mostar što znači da je utvrđeno da sam kompletno zdrav. Do 1996 imao sam još 2 puta kompletne preglede i svaki put je sve bilo u redu. Sam sam se prijavio na preglede jer sam osetio nekoliko puta da mi srce radi čudno - kao da ima nekakav "jači" rad u naletima. Svi su me pitali da li sam imao upalu zglobova što mislim da mi se nije desilo (pretpostavljam da bih to morao da znam ali ja nikada nisam imao nikakav problem sa zglobovima koliko znam i bio sam prilično aktivan sportista). Rekli su mi da ne mogu više aktivno da se bavim sportom (neki su čak rekli i da mogu) ali nikakv savet nisam dobio u smislu kako da se čuvam ili lečim od prehlada, niti opomenu da ovo može da se vrati i napravi nova oštećenja. Moje pitanje je kako da se ponašam i šta da radim da sprečim da se ovo ne ponovi ako iam da neko zna?
 
Морате се пазити поновне инфекције Beta hemolitičkim Streptokokom.
Значи, чим се прехладите, брза реакција (у року од 24 сата) спречава поновне нападе. Наравно, поновни напад би код Вас могао да узрокује даља оштећења срца, можда зглобова, али срце је очито слаба тачка у Вашем случају . С тим што то не треба да Вас буни, код велике већине је тако.
И наравно, водите нормалан живот у сваком сегменту.
 
Hvala na savetu. Svake godine idem na kontrolu na ultrazvuk tako da za sada nema promena. Šta podrazumevate pod brzom reakcijom - uzimanje antibiotika? Ako mislite na odlazak kod lekara to se neće desiti sigurno u roku od 24h s obzirom da je takav protokol :)
 

Back
Top