Sukob Srba i hrvatske policije u Donjem Lapcu (Lika, nekadasnja RSK)

absonic

Domaćin
Poruka
3.197
Uskršnje slavlje u Donjem Lapcu u Hrvatskoj završilo se tučom Srba i Hrvata, u kojoj su deblji kraj izvukli policajci koji su tokom intervencije dobili batine i pobegli, piše zagrebački „Jutarnji list“.Prema navodima lista, četvorica pijanih mladih Srba, koji su naknadno identifikovani, pretukli su u noći između subote i nedelje trojicu policajaca, koji su, na poziv vlasnice lokala „Trokadero“, došli da prekinu tuču meštana Srba i Hrvata koji su se doselili iz Bosne.

Kada je patrola stigla, Hrvati, za koje se kaže da su inicirali sukob, nije bilo, a trojica policajaca su se potukla sa četiri-pet srpskih mladića, nakon čega su se povukli u stanicu i zatražili pomoć interventne policije.„Pozvala sam policiju, jer mira više nije bilo u lokalu. Fizički su se sukobili Srbin i Hrvat. Sukob s policijom usledio je ispred lokala. Nakon tuče, jedan policajac je došao i rekao da sam četnikuša. Kasnije mi se izvinio“, izjavila je vlasnica lokala Nada Tišma.

Željko Jurković, šef ličke policije, rekao je da su pretučeni službenici došli u stanicu i zatražili pomoć.

„Kada je interventna jedinica došla iz Splita s obezbeđenja utakmice Hajduk - Dinamo, već je bilo kasno“, rekao je Jurković.

Kada su policajci stigli, najpre su ih nazivali ustašama, da bi im kasnije u fizičkom obračunu pocepali policijske uniforme i naneli im teže i lakše ozlede. Poniženi policajci povukli su se naočigled 50 gostiju lokala „Trokadero“. U saopštenju policije nije navedeno da je u Donjem Lapcu, gde Srbi imaju ubedljivu većinu i u koji su se vratili skoro svi izbegli Srbi, došlo do međunacionalnih sukoba. Policija je istražnom sudiji u Gospiću privela petoricu mladih Srba koji su napali policajce, od kojih je jedan pušten na slobodu, a četvorica su zadržana u pritvoru. (Blic)


Soooooo,
sta mislite, da li su na pomolu novi sukobvi, fizicki, oruzani?
 
Nekoliko detalja upada u oci...

1) Srbi mogu u sred Hrvatske da biju policajce , i da to prezive....Nesto mislim, da su u Bgd , pretukli i naneli teske telesne povrede, tesko da bi prosli bar bez posete Urgentnom centru.

2)Radi se o tuci pijandura, koje god nacionalnosti bili....ne pominje se da je sukob izbio zbog medjunacionalne netrpeljivosti.

3)Da su se u Donji Lapac vratili skoro svi Srbi, sto dokazuje , da je proces povratka u Hrvatsku neizbezan,, i da se on desava...sve vise Srba se vraca, i sto se Hrvatska bude vise blizila EU, ocekujte i masovniju selidbu Srba iz Hrvatske iz Srbije u Hrvatsku, Napokon, tesko je danas naci Srbina odande, koji nije izvadio "Putovnicu". Sa sve "sahovnicom" na koricama.

Nece biti nikakvih sukoba na relaciji Srbi - Hrvatska, jer su ovi prvi shvatili da je to jalov posao, a ovi drugi da bi im to uveliko stetilo na putu u Evropske integracije.
Ne iskljucujem , naravno, pojedinacne ispade pijandura i budala na obe strana.
 
Lika je srpska zemlja sto dokazuje to da su se skoro svi Srbi vratili! To je dobro ali retkost.Koliko se ljudi vratilo u Knin i Kninsku Krajinu - mali broj. Ljudi koji su otisli preko okeana ne pomisljaju da se vrate a iz Srbije se mali broj vraca! Ko zna mozda je sve ovo izmisljeno da bi Hrvati rascistili i sa to malo Srba sto se vratilo narocito u Lici koja je najzapadnija zemlja u kojoj su Srbi vecina!
 
Lika je srpska zemlja sto dokazuje to da su se skoro svi Srbi vratili!

To je super, ali da Hrvatska to nije dozvolila, kako bi se vratili???
Na tenkovima???

Koliko se ljudi vratilo u Knin i Kninsku Krajinu -

Ne bas mali broj....a skoro svi redovno obilaze imovinu, i vagaju da li da se vrate...
tu su sada i drugi razlozi..deca , koja su rodjena i odrasla u Srbiji, posao...itd

Ljudi koji su otisli preko okeana ne pomisljaju da se vrate

Pa, oni se ne bi ni u Srbiju vratili.....lose im je , u 'Neprijateljskom okruzenju", Amerike i Kanade :D :D :D

Ko zna mozda je sve ovo izmisljeno da bi Hrvati rascistili i sa to malo Srba sto se vratilo narocito u Lici koja je najzapadnija zemlja u kojoj su Srbi vecina!

Ma da....opet teorija zavere..a i super su izmislili....Srbi prebili policajce, hrvatske...
Da je obratno, pa da kazes da je zastrasivanje Srba...ovako je zastrasivanje hrvatske policije
 
Absonic..............pricitaj ponovo moj post # 5.....
Gde pise da "Gomila" hoce da se vrati u Hrvatsku?

Dalje, ako idu da provedu odmor tamo, pretpostavljam da i nije tako lose...ne ide se na odmor gde te ubijaju i kolju.........

I ja znam Krajisnike koji prave kuce po Srbiji ....ali imaju svi do jednog i hrvatske putovnice..da se nadje....

To sto gledaju da odu u inostranstvo ......njima je mnoooogo lakse da odu u inostranstvo nego nama, napokon oni imaju "Putovnice" sa sahovnicama, a mi nemamo..........i, gle cuda!..ne smeta im vise sahovnica ...........
 
Ma srbi opet ćemo mi provesti oluju

0061007.4.jpg
 
neboysha:
Lika je srpska zemlja sto dokazuje to da su se skoro svi Srbi vratili! To je dobro ali retkost.Koliko se ljudi vratilo u Knin i Kninsku Krajinu - mali broj. Ljudi koji su otisli preko okeana ne pomisljaju da se vrate a iz Srbije se mali broj vraca! Ko zna mozda je sve ovo izmisljeno da bi Hrvati rascistili i sa to malo Srba sto se vratilo narocito u Lici koja je najzapadnija zemlja u kojoj su Srbi vecina!


Hoces reci okupirana.Decko moj nema vise te vase tvorevine koje vi nazivate krajinom.Sve je to Hrvatska i u granicama i po nacionalnoscu ljudi koji sada zive tamo.

Pozdrav iz knina

a4.jpg
 
hehehheehe
Pa da li ekipica stvarno misli da je neko ovde toliko naivan, da ne prepoznaje klasicno podmetanje?
Kao, satro, bas sad se ukljucuje neki ustasa, koji kaci sahovnice, a moderatori ne diraju te slike:):):)

A brisu svaki post koji dira u ponos ekipice..........:):):)

Sta meni bi, da cak u jednom (kratkom) momentu pomislim da ima i inteligentnih, u "Familiji" ?
 
dr.HOOK&medicine_shaw:
hehehheehe
Pa da li ekipica stvarno misli da je neko ovde toliko naivan, da ne prepoznaje klasicno podmetanje?
Kao, satro, bas sad se ukljucuje neki ustasa, koji kaci sahovnice, a moderatori ne diraju te slike:):):)

A brisu svaki post koji dira u ponos ekipice..........:):):)

Sta meni bi, da cak u jednom (kratkom) momentu pomislim da ima i inteligentnih, u "Familiji" ?


:lol:

XFiles1024x768-1.jpg
 

Back
Top