Rekli su o ljubavi...

ljubavni-citati-ivo-andric.jpg
 
I zauvijek sam ostao gladan ljubavi i pažnje: niko me u životu nije mogao iznenaditi grubošću, uvijek sam je očekivao, a svako me mogao pridobiti pa i prevariti pitomošću, nježnošću, prijateljstvom; pa i kad bih se prevario, opet sam uvijek bio spreman da naletim na isti mamac.
(Meša Selimović - Sjećanja)

- - - - - - - - - -

Voleti drugog čoveka znači i razumeti ga, a svakako i opraštati mu. Nije, doduše, lako voleti čoveka onakvog kakav jeste, ali samo ako budemo u stanju da ga ne samo prihvatimo već i da ga zavolimo upravo onakvog kakav jeste, podstaknućemo ga da bude onakav kakav može biti. (Vladeta Jerotić)
 
Ljubav je uvek nova.
Svejedno je volimo li jedan, dva, deset puta u životu –
uvek smo pred situacijom koju ne poznajemo.
Ljubav ne može odvesti u pakao ili raj,
ali nas uvek nekuda odvede.
Treba je prihvatiti,
jer ona je hrana našeg postojanja.
Ako je odbacimo, umrećemo od gladi,
gledajući bremenite grane na stablu života,
bez hrabrosti da ispružimo ruku i uberemo plodove.
Treba ići za ljubavlju ma gde ona bila,
čak i kad to znači sate, dane, nedelje razočarenja i tuge.
Jer u času kad krenemo u susret ljubavi i ona kreće u susret nama.
I spasi nas.
P. Koeljo
 
Ljubav je uvek nova.
Svejedno je volimo li jedan, dva, deset puta u životu - uvek smo pred situacijom koju ne poznajemo.
Ljubav nas može odvesti u pakao ili raj, ali uvek nas nekamo odvede. Treba je prihvatiti, jer ona je
hrana našeg postojanja. Ako je odbacimo, umret ćemo od gladi, gledajući bremenite grane na stablu
života, bez hrabrosti da ispružimo ruku i oberemo plodove. Treba ići za ljubavlju ma gde ona bila, čak i
kad to znači sate, dane,nedelje razočarenja i tuge.
Jer u času kad krenemo unsusret ljubavi, i ona kreće u susret nama.
I spasi nas.

Paolo Koeljo
 
"Ako jednog dana moraš birati između svijeta i ljubavi, zapamti ovo: Ako odabereš svijet ostat ćeš bez ljubavi, ali ako odabereš ljubav, s njom ćeš osvojiti svijet. "
Albert Einstein
 

Back
Top