Projekcije

elenabg

Zainteresovan član
Poruka
389
Inspirisana postojecim temama....
Koliko u vasim glavama rade projekcije prilikom muvanja i zapocinjanja veze? Da pojasnim, neko vam se svidja, vrlo brzo skapirate neciji nacin, stil zivota i pokusate sebe da zamislite kao deo toga i obrnuto isporojektujete njega u svoj zivot i odmah znate da li se on tu uklapa ili ne. Da ili ne? Koliko ima istine u ovome?
Koliko ovo igra ulogu u vasem izboru partnera? Da li od ovoga zavisi da li cete uopste s nekim zapoceti pricu?
 
Naravno da postoje prijekcije tog tipa, uvek postoje.

Jedino, najcesce u takvim situacijama, ako sam zaljubljena, iako vidim buducnost- ne postupam u skladu sa mudroscu.

Prepustam se trenutnim emocijama, ukoliko se rode,
a ako nema emocija, racionalizujem i eventualno se pozivam
na "projekcije", ukoliko postoji potreba da se objasni zasto se neka prica zavrsava.
 
...super tema...moram priznati da ja pod psiholoskom projekcijom podrazumevam projektovanje sopstvenih emocija na nekog drugog...i to se desava na potpuno nesvesnom nivou...
...citajuci tvoju temu nisam bas najjasnije uspela razumeti kako si to povezala sa izborom partnera...ili mi je mozda nesto promaklo u ove kasne sate?....
...jedino sto mi je palo na pamet je da si mislila da trazimo partnera kao projekciju sebe...a ako je to ..onda se ne slazem...
...svi mi imamo programe po kojima se ponasamo u zavisnosti od uslova u kojima smo ziveli...pre ce covek traziti nekoga (govorim o potpuno nesvesnom nivou) koji ce nastaviti igranje porodicne filozofije...u malo ili mnogo izmenjenoj varijanti...
 
elenabg:
Inspirisana postojecim temama....
Koliko u vasim glavama rade projekcije prilikom muvanja i zapocinjanja veze? Da pojasnim, neko vam se svidja, vrlo brzo skapirate neciji nacin, stil zivota i pokusate sebe da zamislite kao deo toga i obrnuto isporojektujete njega u svoj zivot i odmah znate da li se on tu uklapa ili ne. Da ili ne? Koliko ima istine u ovome?
Koliko ovo igra ulogu u vasem izboru partnera? Da li od ovoga zavisi da li cete uopste s nekim zapoceti pricu?
Ne igra nikakvu ulogu... za sve postoji resenje... necega se odreknem ja, necega ona zarad neceg "lepseg" i "boljeg" ;)
Za mene ogranicenja ne postoje...
 
@ Bliss
Hvala i upravo si produbila temu. Zapravo projekcija ima raznih i sve se one u nekom momentu ukljucuju, ja mislim.Ima i ovih svesnih na koje sam mislila a tek nesvesnih-to je prica i tema za sebe. Mozemo da produbimo ovu ili da otvorimo novu temu.
Nego kasno je spava mi se.
Nastavicemo
pozz
 
POP Mare:
Ne igra nikakvu ulogu... za sve postoji resenje... necega se odreknem ja, necega ona zarad neceg "lepseg" i "boljeg" ;)
Za mene ogranicenja ne postoje...

Eh kad bi sve bilo tako jednostavno. Ili nekim ljudima jeste. Uvek sam se pitala, zato i postavih temu.
 
Da, naravno, svakako, najvise. Na primer ja sad dok zivim u Uzicu nikad necu imati vezu kakvu imam kad zivim sama daleko odavde, to uopste ne moze da se poredi, ovde samo prezivljavam, nije mi ni mnogo vazno nista, osim ideje da moram da se nekako nekad odselim sto pre, tek onda dolazi ono pravo. Tako sam zivela i sve godine dok nisam zavrsila srednju skolu i sad isto tako zivim, samo za dan kad cu otici odavde.
 
SumiTara:
Naravno da postoje prijekcije tog tipa, uvek postoje.

Jedino, najcesce u takvim situacijama, ako sam zaljubljena, iako vidim buducnost- ne postupam u skladu sa mudroscu.

Prepustam se trenutnim emocijama, ukoliko se rode,
a ako nema emocija, racionalizujem i eventualno se pozivam
na "projekcije", ukoliko postoji potreba da se objasni zasto se neka prica zavrsava.

Da i ja se pozivam na to ali vrlo cesto to bude i pravi razlog. Nekad mi je tesko da objasnim da je bas to razlog pa nalazim drugi izgovor za kraj. Treba reci nekome super si ti i bas mi je lepo s tobom ali ti nisi ono sto ja trazim! A to sam u stvari znala i na pocetku i koji sam se k. onda upustala u to? Vrlo cesto se ne upustim uopste u nesto jer sam u startu napravila *losu projekciju* a ko zna, mozda je od toga nesto moglo i da ispadne?
Ogranicenja koja sami sebi postavljamo a koja nemaju veze sa tim da li nam se neko svidja.
Nego spava mi se, pa da ne pocnem da lupetam
 
elenabg:
Da i ja se pozivam na to ali vrlo cesto to bude i pravi razlog. Nekad mi je tesko da objasnim da je bas to razlog pa nalazim drugi izgovor za kraj. Treba reci nekome super si ti i bas mi je lepo s tobom ali ti nisi ono sto ja trazim! A to sam u stvari znala i na pocetku i koji sam se k. onda upustala u to? Vrlo cesto se ne upustim uopste u nesto jer sam u startu napravila *losu projekciju* a ko zna, mozda je od toga nesto moglo i da ispadne?
Ogranicenja koja sami sebi postavljamo a koja nemaju veze sa tim da li nam se neko svidja.
Nego spava mi se, pa da ne pocnem da lupetam

Ja to radim vrlo emotivno inteligentnije nego ti. :-D Na primer nikad ovde ni ne zapocinjem nesto zbog cega cu morati da objasnjavam kraj. :-D Moje projekcije su uvek dobre i upravo se spremim da napravim jednu :-D
 
topmodelsica:
Ja sam ovde kao prikljestena, prigusena, ne moze to vecina vas da zamisli, zbog toga sam ja navikla da placem skoro svaki dan.....

A bas zbog toga sto placem mnogo i zato sto se smejem mnogo od rodjenja, zbog toga su mi se istrenirali misici na licu, zbog toga su mi mnogo elasitcni misici na licu i nemam bore, i zbog toga mi lice izgleda mnogo mladje.Zbog toga i zbog slicnih stvari ponekad se kaze lepota dolazi iznutra.
 
Projekcije su ok kad si sa nekom u nekoj duzoj vezi pa razmisljas o nekoj buducnosti... to je onda razumljivo... malo i mozak koristis... samo glup to ne radi... Ali je glavni problem sto (uglavnom) devojke prerano imaju te projekcije, dok nekog nisu jos ni upoznale... I onda naravno da im se u te projekcije ubace i razni strahovi... mahom od nepoznatog... Nije lose projektovati ali ne bas previse i preuranjeno...
 
opet pogadjas temu koja mi je u glavi :)

Ja ovo cesto radim. I bas na ovaj nacin koji si opisala, ali ono sto mi je jos gore, i po mom misljenju i opasnije je to sto neki put projektujem osobine nekih bivsih na sadasnje. I upravo to mi se sad desava. And it's wrong!

Recimo, u svezem sam odnosu sa novim deckom, i pocinjem da tripujem da ce da napravi neko sranje kao neko pre njega, bez da imam pravi razlog. Nije mi to dobro, jer svako je licnost za sebe, i ako ja sama pocnem da "kalupim" nekog po nekom fiktivnom sablonu, bez da ga u stvari sagledavam kao posebnu osobu - gubim. U stvari bi trebalo bolje da upoznajem njega...

Uh, mogla bih ja ovde da se raspisem, ali mislim da bih skrenula s teme :)
 
Larra:
opet pogadjas temu koja mi je u glavi :)

Ja ovo cesto radim. I bas na ovaj nacin koji si opisala, ali ono sto mi je jos gore, i po mom misljenju i opasnije je to sto neki put projektujem osobine nekih bivsih na sadasnje. I upravo to mi se sad desava. And it's wrong!

Recimo, u svezem sam odnosu sa novim deckom, i pocinjem da tripujem da ce da napravi neko sranje kao neko pre njega, bez da imam pravi razlog. Nije mi to dobro, jer svako je licnost za sebe, i ako ja sama pocnem da "kalupim" nekog po nekom fiktivnom sablonu, bez da ga u stvari sagledavam kao posebnu osobu - gubim. U stvari bi trebalo bolje da upoznajem njega...

Uh, mogla bih ja ovde da se raspisem, ali mislim da bih skrenula s teme :)

I meni se to desava. Ali ne samo sto ja to radim nego ja zaista cini mi se pronalazim toliko iste frajere kao da ih je isti otac pravio. Koliko tvoji lice jedan na drugog? Ili mi to od njih pravimo? Ili trazimo nekog bivseg u svim ostalima? Veruj mi kad bi sve moje frajere poredjala jednog pored drugog neko bi me pitao sta je moj kriterijum-toliko su fizicki razliciti, nemaju nista zajednicko u fizickom smislu, ali zato kad ih upoznas shvatis da su ISTI. A ja to ne mogu da znam cim nekog upoznam, zar ne? Pitam se kojim ih to radarom pronalazim tako iste? Ovo je van teme, ali je interesantan fenomen i takodje projekcija.
 
Petar_Pan:
Projekcije su ok kad si sa nekom u nekoj duzoj vezi pa razmisljas o nekoj buducnosti... to je onda razumljivo... malo i mozak koristis... samo glup to ne radi... Ali je glavni problem sto (uglavnom) devojke prerano imaju te projekcije, dok nekog nisu jos ni upoznale... I onda naravno da im se u te projekcije ubace i razni strahovi... mahom od nepoznatog... Nije lose projektovati ali ne bas previse i preuranjeno...

Ja to radim odmah, na osnovu toga se opredeljujem za ili protiv nekog, na osnovu toga rangiram za vezu ili kres kombinaciju ili ni jedno. Bez toga se ne upustam ni u sta. I ti filteri su i svesni i nesvesni. Oni nesvesni se sami ukljucuju odmah, tu je razlika izmedju onih koji mi se svidjaju ili ne i to je objasnjenje zasto mi se ne svidja neko ko je recimo privlacan po opstim kriterijumima ili mi se dopadne neko ko se vecini ne bi dopao, a onda svesno ukljucujem one druge.
 

Back
Top