za dermatologa

la perla

Obećava
Poruka
51
Zadnje 2-3 godine pojavile su mi se tamnije fleke u predjelu cela(pri samom rubu korijena kose ) i pored usiju.Posto volim da se suncam, pretpostavila sam da su od sunca, jer nisam osjecala nikakve promjenetj. bolove ili svrab u tom predjelu lica.Medjutim zadnja tri dana one su me pocele uzasno svrbjeti i veoma su se intenzivirale, dobile su jacu boju, kao da su se upalile, na crvenkastu boju sad lice.Jutros sam trebala da idem dermatologu, ali nazalost, dr ce biti odsutna do 03.05. pa mi je dugo da cekam do tad a da nista ne koristim.Znam da je tesko da mi ovako, napamet nesto preporucite, ali da li bar postoji mogucnost da me smirite nekom pretpostavkom da nije nista opasno, jer sam ufiksirala da imam rak koze ili leukemiju (posto se i u slucaju leukemije valjda pojavljuju fleke).Imam 34 godine i te fleke nemam nigdje po tijelu nego iskljucivo na mjestima na kojima sam opisala.Da li je ovo nesto opasno i sta da preduzmem do 03.05.?Hvala.
 
Nisam dermatolog..ali....kazes da su u pitanju fleke. Znaci, te promene su u ravni koze, zar ne ?
Drugo , i sama si napisala da je tesko reci o cemu se radi , pa je i nemoguce preporuciti terapiju.
Nemoj da izlazes te promene suncu, za pocetak.
Da li si bila kod lekara o.p ?
 
Evo da se smiris - nemas leukemiju ni rak koze. Za drugo ne mogu da garantujem. Do 3.05. ces da svisnes od nervoze, cenim, pa ti preporucujem da odes kod lekara opste prakse da ti neko pogleda lice, a po potrebi mozes i do drugog dermatologa, nije zabranjeno. Opusti se.
 
Nemoj nas terati da spekulisemo, moze a i ne mora,okruglo pa na cose...
Kao sto rece WW, otidji kod dermatologa, pa nije taj sto je na odmoru jedini dermatolog.
Koza je u pitanju,promena se mora videti.
 
Htjela bih samo da obavijestim da sam u medjuvremenu koristila kremu za smanjenje pojacane pigmentacije Derma Medica i da su se fleke po licu drasticno povukle i pocele da gube boju.Svrab na tim mjestima je potpuno prestao i koza polako pocinje da dobija normalnu boju.Nije reklama vecbih samo htjela da pomognem onima koji imaju problem kao sto sam ga ja imala.Usput da pitam da li je seboroicna keratoza opasna i da li se preporucuje uklanjanje takve vrste mladeza?Neko kaze da se mladezi u ravni koze ne "skidaju" jer su opasniji od ovih ispupcenih a neko kaze obrnuto.Znam da se bez ljekarskog misljenja tj.pregleda ne moze nagadjati ali koje je Vase misljenje?
 
....ako se mladez strucno odstrani hirurskim putem ne moze biti opasan kakav god da je...
ako imas dosta mladeza po telu, pogotovo ako se radi o takozvanim "displastic nevusima"...mladezi nepravilnog oblika, visebojni...itd ne izlazi na sunce uopste moj ti je savet, solarijum ni pod razno!
 
Da ne bih otvarala novu temu, nadovezeujem se na ovu jer mi je potreban dermatoloski savet. Naime, imam veoma jak koren dlake i cesto idem na depilaciju kada sam u mogucnosti ili koristim elektricni depilator. Dlake cesto urastaju tako da na to vise i ne obracam posebnu paznju. Pre mesec dana na preponi mi se pojavila bubuljica i posto kao sto sam vec rekla to nije retkost, nisam obratila paznju. Medjutim ovaj put dlaka nije zarasla i bubuljica je ostala. Ovih dana postalo je pomalo cvrsto i bolno na dodir. Jako se brinem, ali posto zbog velikih obaveza narednih dana nisam u mogucnosti da odem kod lekara mozete li mi rece o cemu se radi i koliko je opasno. Unapred hvala.
 
Dok se ne vidi...spekulisem, moze biti apsces, gnojna kolekcija koja se napravila oko folikula dlake, bez obzira sto ti nisi videla da je dlaka urasla, ili si inficirala bubuljicu ako si je dirala.
Cim budes mogla javi se lekaru, bez pregleda tesko je postavljati dijanoze.
ne verujem da je nesto strasno, nozda ces dobiti antibiotik, mozda ce te poslati hirurgu da to malo secna(kao sto rekoh pretpostavljam).
 

Back
Top