Evaluacija - one more chance

Betty

Elita
Poruka
21.481
Da iznova možete birati - koji faks biste izabrale?
Da iznova možete izarati i promisliti o svojoj karijeri, čime biste se bavile?
Koja su, po vasem mišljenju, najsretnija zanimanja?

Kažu da su najsretniji umetnici i marketing strucnjaci, a najmanje sretni inzenjeri i radnici u proizvodnji...kako vam se to cini? :)
 
Ma ne bih ni išla na faks.
Završila bih za protetičara i pravila zube babama i dedama po T......; radila kad mi se hoće i doviđenja.Kad mi se neće, šetala,trošila pare od proteza i super :-D
A ne ovako, po ceo dan vezan za jedno mesto, pa da poludiš.
I još kad se konstantno susrećeš sa nepravdom.......................
Nije u pitanju ni zarada,bar ne u mom slučaju, već je statično ovo moje radno mesto,mada u suštini ekonomista i nije tako loše zanimanje......:-D
 
Дефинитивно бих на неки факс у вези компјутера ... или ветерине!
Бавила бих се послом где бих била свој човек ...
Најсретније занимање је оно где пронађеш себе (ех, види мене, филозофа!).
 
Sandy_BG:
Ne bih nikada upisala drzavni faks! Da mi je ova pamet, bilo sta bih upisala, zavrsila za 4 godine i sa 23 vec imala faks...
Takodje! A ne da me vozaju i zamlacuju ovolike godine! Jedan profesor sa Niskog univerziteta je rekao da su fakulteti u Milosevicevo vreme bili (a mozda jos uvek jesu?) zabavista za veliku decu-nemaju gde da se zaposle, pa daj nek se zanimaju po sedam, osam, deset godina na faxu. NIKADA ne bih ponovo upisala Matematicki fakultet!
Recimo FON, koji bih zavrsila levom rukom...
 
Ne bih upisala elektrotehniku, ranije sam mislila da bi mozda novinarstvo posto sam to volela. sad bi upisala umesto elektro, prava i to kod Karica i stavila povez na oci i diplomirala. Ili menadzment, isto kod Karica.
Karijeru nemam jos uvek, apsolvent sam, tu nemam sta da menjam. Idem da ucim :(
Slazem se da su najsretnija zanimanja ona u kojima pronadjes sebe, sto se toga tice pokusavam da se prekvalifikujem sa automaticara na programera da zakrpim stetu izazvanu frustracijom zbog izbora smera.
 
Upisala bih filoloski i to engleski jezik. Bila bih profesorka :razz: Posle srednje skole to mi je delovalo dosadno, htela sam neki uzbudljiv posao, koji je svaki dan drugaciji, ko ce da sedi u skoli i ponavlja stalno isto gradivo...sada mi i ideja da dajem casove jezika kod kuce deluje bas primamljivo, ali ne mogu da pocinjem fakultet iz pocetka :-(
 
Da ponovo mogu da biram kao prvo zavrsila bih neku korisniju srednju skolu, a ne gimnaziju. I uporado sa tim ucila bih neki zanat bilo krojenje, sivenje, frizeraj...to je uvek korisno.
A posle toga bih mozda isla na fax...ako bih na zapadu mogla nesto da studiram, onda sigurno.
Trenutno pokusavam da uradim nesto po tom pitanju i mislim da nikada nije kasno da zvrsite ono sto volite.
 
alexandrra:
Da ponovo mogu da biram kao prvo zavrsila bih neku korisniju srednju skolu, a ne gimnaziju. I uporado sa tim ucila bih neki zanat bilo krojenje, sivenje, frizeraj...to je uvek korisno.
A posle toga bih mozda isla na fax...ako bih na zapadu mogla nesto da studiram, onda sigurno.
Trenutno pokusavam da uradim nesto po tom pitanju i mislim da nikada nije kasno da zvrsite ono sto volite.
Ja identično ovako. Sigurno ne bih išla u gimnaziju; a još uvek planiram da završim krojenje i šivenje, to mi je oduvek želja da znam.
I verujem da nije nikad kasno; ovo što gazadrica recimo kaže - neki privatno fax, samo ako ima para... Ideš samo vikendom na predavanja, mesečno slušaš jedan predmet i na kraju meseca ga polažeš; mislim to baš može da se završi.
 
Ne bih pravio nikad kopromise zarad lukrativnih ciljeva.
Da sam razmišljao o pragmatičnosti, nikad ne bih studirao, niti se bavio poslom koji volim.
Možeš da budeš expert u svakoj oblasti, svakom zanimanju, pitanje je talenta, afiniteta i posvećenosti.
Kakav bi svet bio da su svi menadžeri, ili kao u Simpsonovima kada Bart u jednoj epizodi želi da bude advokat, i onda ga pitaju "A kakav je to svet bez advokata?" i onda prikažu sliku planete Zemlje oko koje su ljudi koji se drže za ruke i pevaju.....
Ne bih ja bio u tim krugovima, preslobodan sam i volim da me neko plaća za znanje i razmišljanje..
 

Back
Top