objasnjenje za backup?

idza

Zainteresovan član
Poruka
346
na cemu se pravi backup? i koliko je prostora potrebno za backup harda sa 60 GB??? uopste cemu on sluzi i da li je obavezan, mislim pozeljan jer ga nikad nisam pravio u zivotu a i iskreno nisam siguran ni kako to ide....
 
nije obavezan ali je i te kako pozeljan...
ja sve cuvam na cd-ovima, a uskoro prelazim na dvd-ove...
cim nesto vazno skinem sa neta, odmah rezem, tako da i ako mi rikne hdd ili dodje do neke havarije necu izgubiti nista od podataka...
 
BRATE SVE STO IMAS CUVAJ NA CD/DVD MEDIJIMA,JA TO RADIM NON STOP JER U PRINCIPU KOMP SE POKVARI BAR JEDNOM GODISNJE TAKO DA MORAS ILI DA REINSTALIRAS WINDOWS ILI NESTO SLICNO,DA NE GOVORIM O SLUCAJNOM BRISANJU ILI SL.NAJBOLJE JE RJESENJE DA REZES,EVO MENI JE HDD SKORO CRKO,NESTO CVAKCE STALNO,PA STA DA RADIMO,MORAMO BITI SPREMNI UVIJEK...
 
Pa sad tu se mesaju neke stvari bask-up podataka je neophodan, jer tvoj rad ili ono sto neje komercijalni proizvod ces jako tesko nadoknaditi, dok ces programe lakse naci, pa i da ih kupujes opet se mogu naci. Najbolja ti je kombinacija da se radi back-up podataka a da uvek imas spreman IMAGE primarnog diska, u slucaju da pukne operativni sistem, napadne virus, pokvari se HD i sl. Po meni je najbolje imati dve particije na disku: Prva particija sa operativnim sistemom i programima, a druga sa podacima. Babe i zabe treba razdvojiti.
 
RIKIC:
BRATE SVE STO IMAS CUVAJ NA CD/DVD MEDIJIMA,JA TO RADIM NON STOP JER U PRINCIPU KOMP SE POKVARI BAR JEDNOM GODISNJE TAKO DA MORAS ILI DA REINSTALIRAS WINDOWS ILI NESTO SLICNO,DA NE GOVORIM O SLUCAJNOM BRISANJU ILI SL.NAJBOLJE JE RJESENJE DA REZES,EVO MENI JE HDD SKORO CRKO,NESTO CVAKCE STALNO,PA STA DA RADIMO,MORAMO BITI SPREMNI UVIJEK...
Al' si ti srecan covek. jednom godisnje treba da menjas komponente, a ne da cekas da ti se kvare.
A za sto se tice backup-a rezi samo ono sto ti je potrebno za kasnije. I onako ces kad tad morati da preinstaliras Windows
 
...ovo je jace od mene... :twisted:

blowup3zf.jpg
 

Back
Top