KOSTARIKA

aca9020:
Zdravo dali neko zna kako naj jeftinije otici do Kostarike.Unapred hvala svima koji se jave cao.

Samo Peske, vreme dolazka ovisi od stila koji koristite.... :) Na Costa Ricu i bilo koju drzavu Mezo Amerike (sem Meksika), je stvarno tesko stici iz razloga sto su linije proredjenje i bar 4 presedanja su neminovna pa karta u proseku izadje nekih 1300 evra pa navise :( .
Jedina povoljna i relativno realna varijanta je da letis Iberiom do Cartagene u Kolumbiji a zatim hvatas brod kojih ima x za neko od ostrva Paname ili Kosta Rice (viza ti ne treba ni za jednu od njih,za Kosta ricu? cini mi seda ne, proveri!) Kopnenom linijom iz Kolumbije kroz Darien za Panamu i Kosta ricu je brzo i jednostavno ali vise nego rizicno jer je to jedna od opasnih zona na zapadu, brodom je vrlo jednostavno,bar za Panamu.Cene karte do Kolumbije je manje od 1000 a brod je smesan...Ako si odabrao Kosta Ricu kao radnu varijantu,sigurno je da spajas lepo i korisno,poznata je kao Americka Svajcarska.Ako imas neku varijantu za tamo, pojasni, mogli bi smo zajedno, jako bih voleo da je posetim..inace 1/4 drzave je Nac.park,proporcionalno to nema ni jedna drzava na planeti.

Odoh
 
Midza:
Samo Peske, vreme dolazka ovisi od stila koji koristite.... :) Na Costa Ricu i bilo koju drzavu Mezo Amerike (sem Meksika), je stvarno tesko stici iz razloga sto su linije proredjenje i bar 4 presedanja su neminovna pa karta u proseku izadje nekih 1300 evra pa navise :( .
Jedina povoljna i relativno realna varijanta je da letis Iberiom do Cartagene u Kolumbiji a zatim hvatas brod kojih ima x za neko od ostrva Paname ili Kosta Rice (viza ti ne treba ni za jednu od njih,za Kosta ricu? cini mi seda ne, proveri!) Kopnenom linijom iz Kolumbije kroz Darien za Panamu i Kosta ricu je brzo i jednostavno ali vise nego rizicno jer je to jedna od opasnih zona na zapadu, brodom je vrlo jednostavno,bar za Panamu.Cene karte do Kolumbije je manje od 1000 a brod je smesan...Ako si odabrao Kosta Ricu kao radnu varijantu,sigurno je da spajas lepo i korisno,poznata je kao Americka Svajcarska.Ako imas neku varijantu za tamo, pojasni, mogli bi smo zajedno, jako bih voleo da je posetim..inace 1/4 drzave je Nac.park,proporcionalno to nema ni jedna drzava na planeti.

Odoh

Za CR treba viza za srpske pasose, a sto se tice kako stici do tamo a proci jeftini, hm.......karte za Srednju Ameriku i nisu bas tako jeftine...........spremi podebeli budjelar...
 
Najjeftinija karta od 490 eur,trenutno ima i promotion 439 eur povratna karta sa Air Madrid,ali samo iz Madrida.Pogledaj www.airmadrid.com Takse vec uracunate u cenu.Ponekad ima posebne ponude KLM,pretrazi njigovu web stranicu.Dobra veza je sa Iberia,lete svaki dan,ali dosta su skupi.Ja sam leteo Bec-Madrid-San Jose sa Iberia,karta je kostala 870eur,ukljucene sve takse.Drugi put sam isao Praga-Madrid sa Smartwings-low coast -povratna karta 80eur,ali sam rezervirao 53 dana unapred,i z Madrida za San Jose 490eur,karta kupljena63 dana unapred.zelim ti puno srece.P:S Ja sam iz Ceske,ovde niko srbe nemrze,to nije istina,ako bas hoces da znas Srbija ima mnogo simpatizanta ovde,i sigurno je Srbija Cesima vise draga neko Hrvatska.I to nepricam samo za sebe.Puno pozdrava iz Prage
 

Back
Top