Na danasnji dan...

dr.HOOK&medicine_shaw

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
253
Na danasnji dan, 1999. godine, zlikovci iz NATO avijacije ubili su nevine radnike RTSa, 'i
time pocinili ratni zlocin.
Ne sme se zaboraviti ni krivica NATO zlikovaca, kao ni krivica onih , iz tadasnje politicke garniture, koja je namerno zrtvovala ljude, znajuci dan, sat i minut napada.
I sve to, zbog jeftinih politickih poena, koje su u svojim suludim umovima mislili da ce dobiti smrcu radnika RTSa.

Slava nevinim zrtvama NATO zlikovaca, i zlikovaca koji su ih zrtvovali.

abard21wr.png



mypictures2fo.png


abard4yp.png
 
ja ne bih. to je svakako bio protivpravni akt, ali protiv medjunarodnog ratnog prava a ne krivicnog. nikakvog saucesnistva i podstrekavanja ne moze da bude, a da PRETHODNO TAJ AKT NIJE PROCESUIRAN, I DA STRANA KOJA GA JE IZVRSILA NIJE PROGLASENA KRIVOM. kako moze neko da bude saucesnik u delu koje nije procesuirano kao povreda bilo kog prava?
a krivicno se kod nas samo mogao goniti neko, ali samo za neizvrsavanje naredbe tokom ratnog stanja. sto je i uradjeno. sta jos ocekujes? ili prizeljkujes?
 
JABUCHILO:
ja ne bih. to je svakako bio protivpravni akt, ali protiv medjunarodnog ratnog prava a ne krivicnog. nikakvog saucesnistva i podstrekavanja ne moze da bude, a da PRETHODNO TAJ AKT NIJE PROCESUIRAN, I DA STRANA KOJA GA JE IZVRSILA NIJE PROGLASENA KRIVOM. kako moze neko da bude saucesnik u delu koje nije procesuirano kao povreda bilo kog prava?
a krivicno se kod nas samo mogao goniti neko, ali samo za neizvrsavanje naredbe tokom ratnog stanja. sto je i uradjeno. sta jos ocekujes? ili prizeljkujes?
Potpuno si u pravu.
To sto ja prizeljkujem, drugo je pitanje:wink:
 
hehe... ne prizivaj zla na bliznjega svoga :)
ja cu podrzati da odgovaraja bilo ko za te ljude u zgradi, cim osude ceo americki i evropski vojni i politicki vrh, sve za koje se dokaze da su ucestvovali u planiranju te operacije ili o istoj znali i cutali - na ne manje od 8-10 godina zatvora, koliko im za tu povredu ratnog prava sleduje. prvo nesankcionisana intervencija od strane saveta bezbednosti koja se u povelji un-a nedvosmisleno cita: "agresija". kada jedna drzava bez odobrenja UN-a izvrsi vojni napad na drugu clanicu UN-a to se zove agresija ili 'osvajacki rat'. tako kaze povelja. znaci cim ih osude na robiju za to, i u tom paketu za narusavanje medjunarodnog ratnog prava (civilni transport, stambeni blokovi, medijski objekti, elektrodistribucija, vodovod i naravno osiromaseni uranijum) - PRVI CU DA UPERIM PRSTOM U 'SAUCESNIKE'. a posto ce se sve to desiti cim na Zivanu izraste nokat... kejs klouzd ;)
 
Ako je postojeca vlast svojim delima ili ne delima koje je sprovodila u svojoj kuci i u svom dvoristu na bilo koji nacin prizivala bombardovanje, sta ce mo sa onima koji su javno i to recima u raznim javnim nastupima pred TV kamerama i sl, iz inostranstva pojedinci, prizivali bombe, postavljali markere,povezivali unutrasnje stranacke snage sa mafijom svetskom i belosvetskom kao i domacom,........ samo radi promene vlasti i dolaska preko bombi na istu.
 
JABUCHILO:
da. znaci, hajde da prvo osudimo izvrsioce, pa onda podstrkace... pa tek na kraju, ako jos bude volje, kako se to kaze - saucesnike.

Ajde da osudimo sve koji su krivi, bez obzira na redosled.....
I u krivicnom , osudjujes redom sve za koje dokazes da su krivi za neko delo, bez obzira koliki je ciji udeo.
Zamisli, uhvatis vzaca, koji je vozio auto pri pljacki banke, i pustis ga, samo zato sto jso nisi uhvatio onog ko je upao u banku sa maskom...kao, idi ti kuci, pa cemo mi da te zovemo kad osudimo vodju bande. Do tada, uzivaj :wink:
 
dr.HOOK&medicine_shaw:
Ajde da osudimo sve koji su krivi, bez obzira na redosled.....
I u krivicnom , osudjujes redom sve za koje dokazes da su krivi za neko delo, bez obzira koliki je ciji udeo.
Zamisli, uhvatis vzaca, koji je vozio auto pri pljacki banke, i pustis ga, samo zato sto jso nisi uhvatio onog ko je upao u banku sa maskom...kao, idi ti kuci, pa cemo mi da te zovemo kad osudimo vodju bande. Do tada, uzivaj :wink:

he, he. super si to isprepletao, samo nece da prodje ta zamena teza nikako:

rekao sam da DOK AKT BOMBARDOVANJA RTS NIJE PROCESUIRAN KAO KRIVICNO DELO (A UPRAVO JE PROGLASEN LEGITIMNIM JER JE TUZBA PROTIV NATO DISKVALIFIKOVANA KAO NEOSNOVANA) DO TADA NEMA KRIVICNOG DELA - DAKLE NEMA SAUCESNIKA, PODSTREKACA, HOTIMICNIH I NEHOTICNIH PODSTREKACA, ITD.

bombardovanje rts je zvanicno okvalifikovano kao legitimno dejstvo. dok se gospodin nato pakt ne preda i ne ode na robiju... kraj price.
 
hehe.....nece biti da je tako, bas.........
Bombardovanje civilnih ciljeva je krivicno delo....
Izlaganje opasnosti zivota ljudi u ratnom stanju, pod uzbunom, je krivicno delo
Pozivanje i podstrekavanje na bombardovanje je krivicno delo

Svako za sebe je krivicno delo, neovisno od onog drugog.....prema tome, svi krivci, po bilo kom osnovu, moraju biti osudjeni za ono, za sta su konkretno odgovorni........e, sad je kraj price:)
 
vazi. taj koncept mi je jasan koliko i citat o demokratiji iz teme ispod.
ako nije kriv izvrsilac krivicnog dela i ako samo delo nije okvalifikovano kao protivzakonito - onda nema saucesnika zlodela ili podstrekaca zlodela. NAMA JE MEDJUNARODNA ZAJEDNICA OBJASNILA DA NIJE BILO KRIVICNOG DELA. NASA VLAST JE PODRZALAI DANAS PODRZAVA I PROPAGIRA TO OBJASNJENJE. KRAJ PRICE.
 
Ma nema krivicnog dela nikad za njih... One dileje se igrale u Italiji, srusili žičaru i ubili tolike ljude u mirnodopsko vreme, pa nije bilo elemenata za krivicno delo. Znači brate sve što si rekao pravno stoji, ko želi da isteruje pravdu...zna se... samo govnjiva motka je rešenje.
 

Back
Top