NS izrazi

Danas u N.Sadu,kada u poslastičarnici naručite ŠPRICER,ljubazno će vam objasniti da ne služe alkoholna pića. E..... a nekad je to podrazumevalo limunadu sa kuglom sladoleda unutra,ili pola limunade,pola boze...Postojalo je nekoliko varijanti.
 
8) Fensi bulevar (ulica Modene), Dolina sponzorusa (severna tribina stadiona vojvodina), Jessica Plavo (Bebi plavi duksevi i trenerke omiljene medju fegetskom populacijom tatinih sinova, ponekad i cerki)
 
8) 8) 8) ...kad se hoce reci da je nesto, sto bi rekli BG-ljudi, "strava-dobro", NS-narod to mnogo lepse, po meni kaze sa izrazom "zdravo-dobro"... recimo, "on je zdravo uspeo da stigne na vreme" ili "ona je zdravo lepa devojka" (sto bi moglo da se primeni kao pocetni opis za nasu Predivnu Petu, kojoj nikad ne mogu pokloniti onoliko pozitivnih superlativa i komplimenata , koliko ona to ZDRAVO zasluzuje !)... :P :P :P
 
SlatkaMala izvrnuta torta:
underwater:
jooj....pa "brate" i "blejati" su sve samo ne NS izrazi

....evo jos jedan.... GORNJAK :)

a zato me je i rodjena keva bledo gledala kad sam joj rekla GORNJAK......

sto se tice uzrecica ove spanske serije su toliko zaglupile novosadjane da sve cesce cujem na ulici
-siiiii
-keeeee-to je kad nesto ne razumeju
-bamonos....itd da ne nabrajam

8) 8) 8) U pravu si i vise od toga, simpaticna Sonjice sa socnim nadimkom iz crtanog filma "Snebivljiva azdaja", Diznijevog (Mikijeva radionica)... :P :P :P
 

Back
Top