Forum B92

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

isti2006

Obećava
Poruka
91
Pa ne znam bas koliko ima smisla ovo sto cu da pitam ali ... jel neko pokusao da se registruje na forum B92 ? i da li mu je uspelo ? ja jesam vise puta i nece ?? jel oni to ne daju svakom il' ja nesto nisam uradio kako treba?

Za one koji "prate" ili pogledaju nekad taj najdemokratskiji i najsvetskiji i najhumaniji forum nek' ( ako se sme ) prebace neki "biser" "svesnih" kolega sa tog foruma? Naravno ima i dobrih stvari tamo, moze i to.
 
Za tvoje dobro je bolje sto nisi uspeo da se registrujes.
Ja nikad nisam pokusao, ali sam ih ranije par puta citao, i sve proveravam da nisam greskom zalutao na neki hrvatski ili muslimanski forum.
 
isti2006:
Pa ne znam bas koliko ima smisla ovo sto cu da pitam ali ... jel neko pokusao da se registruje na forum B92 ? i da li mu je uspelo ? ja jesam vise puta i nece ?? jel oni to ne daju svakom il' ja nesto nisam uradio kako treba?

Za one koji "prate" ili pogledaju nekad taj najdemokratskiji i najsvetskiji i najhumaniji forum nek' ( ako se sme ) prebace neki "biser" "svesnih" kolega sa tog foruma? Naravno ima i dobrih stvari tamo, moze i to.

To je najecenzurisaniji forum na ovim prostorima. I otvoren je samo za one koji pljuju po Srbima i Srbiji.
 
A ovo je dobro bilo, kad su nasankali B92:)

Svi jurili Radovana

Kako je „Pink“ nasankao Televiziju B92 i voditelja emisije „Insajder“ Brankicu Stanković da će imati mogućnost susreta sa Radovanom Karadžićem

S. STANKOVIĆ
16. juni 2005


- JA sam Bugi, imam ekskluzivu za vas, naj ekskluzivniju, ali nije za telefon. Moramo da se vidimo - nepoznati muškarac, dobro obučen od ekipe "Rikošeta", ovim rečima u Kučevo je namamio Aljošu Milenkovića, iz BK, i Brankicu Stanković, iz B92.

Eksluziva - Radovan Karadžić. Ima li nečeg primamljivijeg za novinara u ovom trenutku, od mesta gde se krije najtraženiji haški begunac? Za ekskluzivu - uslov da se sa objavljivanjem snimka sačeka 48 sati. Dokaz - slika dojavljača Bugija sa Radovanom (nije Karadžić), u ruci "Večernje novosti" novijeg datuma. Naslov "Pohapšeni 'Škorpioni'". Nema prevare. Oboje su pristali na uslove.
- Ovo je novi mobilni i novi broj. Samo vas na taj broj zovemo - sledilo je upustvo, izrečeno u jednoj beogradskoj piceriji, prošlog petka. - Čekajte poziv. I dobro se obucite, u pećini je hladno. Bez štikli, teren nije pristupačan.

Mesto za umiranje

U nedelju je Milenković pošao na zadatak, ali samo kao deo emisije "Nemoguća misija", koji će se uskoro emitovati na TV Pink. Bio je ubeđen da ide da razgovara sa nekim od pripadnika "Škorpiona". U Požarevcu je, međutim, saznao da ide da razgovara sa Karadžićem.
- Bio sam skeptik sve vreme, ali i prilično uplašen za svoj život, jer su me vodili vezanih očiju do pećine za koju sam pomislio "kakvo mesto za umiranje" - kaže za "Novosti" Aljoša Milenković. - Sa mnom je, inače, kontaktirao jedan moj dobar prijatelj, kojem mnogo verujem i rekao da će mi se javiti momak koji ima nešto važno da mi ispriča i da se slobodno vidim sa njim. Pre odlaska na put, u svojoj kući ostavio sam poruku sa tačnim imenima i brojevima, ko je kontaktirao sa mnom, gde sam pošao, s kojim razlogom...

Snimak

DA li će kompletan snimak biti emitovan, ostaje da se vidi. Prema rečima producenta, na traci su i neki ljudi iz tajnih službi i oni, s razlogom, ne bi želeli da se vide.



Oko Milenkovića momci u fantomkama, uniforme na sve strane. Pećina. U jednom trenutku progovara momak ispod fantomke, Darko Jeftić, producent "Rikošeta", i sve pada u vodu. Znaju se dugo, prepoznat je glas. Smeh zbog prevare, čestitke.

Ubrzo, u Kučevo počinju da dolaze tajne službe, okuplja se policija...

- Znali smo da smo prijavljeni, jer smo u startu prepoznali neke ljude, a s obzirom na to da smo godinama bili u policijskom sektoru, nije nam bilo teško da povežemo - rekao nam je Darko Jeftić. - Bila je tu BIA, vojna bezbednost... Kasnije smo saznali da je "stvar u svoje rume" uzeo kabinet Vlade Srbije, sve je bilo organizovano i išlo direktno iz kabineta Vlade Srbije. Karadžićev dvojnik, koji se takođe zove Radovan, otišao je neposredno po dolasku policije.

Prijava policiji

- NIKADA ne bih uradio ovo što je uradila koleginica Brankica Stanković iz B92 - kaže Milenković. - Mislim da prijava nije deo novinarske etike. Jer, svako ko je vest, on je predmet mog interesovanja. Prvi sam napravio intervju sa Ramušem Haradinajem, čije je objavljivanje odložio urednik Milomir Marić, na insistiranje pokojnog premijera.


Gledaoci i policija

Prevara i za B92. Ružne reči i - haos.
- Znali smo da je neka prevara, ali smo hteli da vidimo o čemu se radi - izjavila je kasnije Brankica Stanković, iz B92. - Pokušali su da diskredituju našu televiziju i "Insajder". Pa, to su ljudi koji su snimali film o jedinici čiji su pripadnici optuženi za najstrašnije zločine.

Usledila je priča, biće, pa neće biti krivične prijave. Prema rečima Tanje Jordović, urednika Informativnog programa TV Pink, ništa neće biti emitovano bez odobrenja koleginice Stanković.

- Razumem, obavila je svoju građansku dužnost i prijavila policiji da ide na intervju sa Karadžićem, ali niko nije imao nameru da je diskredituje - objasnila je Jordović. - Pa, cilj je bio da se, u maniru italijanske skrivene kamere, u emisiji nađu poznati i kolege i da to bude organizovano vrhunski, što će samo biti razlog više gledaocima da uživaju.
Ipak, bilo je nemoguće izbeći informativni razgovor, mada je lokalnoj policijskoj stanici uredno prijavljeno snimanje. Ekipa "Rikošeta" na razgovoru do jedan sat ujutru. Poziv policiji, navodno, iz B92 upućen je zbog pretnji koje su stigle Brankici Stanković.

- Ekipa B92 nije znala da je u pitanju skrivena kamera, mada oni sada tvrde suprotno - objasnio je Jeftić. - Voleo bih da nam koleginica Stanković dozvoli da emitujemo snimak, koji će nam policija vratiti do kraja nedelje. I, nije istina da smo mi snimali filmove sa zločincima. "Crvene beretke" snimali smo kada su bili sastavni deo državne odbrane, kao, uostalom, i "Sablju".
 
Ja sam pokusao pre par meseci, ali otvorila mi se stranica sa napomenom da se ne prihvataju anonimne e-mail adrese, kao sto su yahoo, hotmail, gmail i sl, vec samo one otvorene kod domacih provajdera gde je korisnik registrovan sa svim licnim podacima.
Da li vam to nesto govori?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top