kako da maznem flash animaciju sa sajta

uf, mozda on misli samo da sacuva kod sebe tu animaciju...
dakle, file>save as...
pa onda pogledas tamo gde si snimuo tu web stranicu, i u tom folderu potrazis folder koji ima isto ime kao i stranica...i tu bi trbealo da se nalazi SWF koji trazis...
ako koristis FireFox, onda je lakse....kazes desni klik misa na neko prazno mesto na stranici, pa View page INfo....i u tabu Media, nadjes taj swf, kazes save i to je to...
e sad, ako hoces da menjas tu animaciju, onda ce biti povuci potegni, postoje neki dekompajleri, ali ja sam se vrlo malo bavio njima, i mislim da ne rade bas najbolje...tj, rade oni, ali menjati neciji kod ipak nije tako jednostavno....
 
Obersturmfuehrer:
uf, mozda on misli samo da sacuva kod sebe tu animaciju...
dakle, file>save as...
pa onda pogledas tamo gde si snimuo tu web stranicu, i u tom folderu potrazis folder koji ima isto ime kao i stranica...i tu bi trbealo da se nalazi SWF koji trazis...
ako koristis FireFox, onda je lakse....kazes desni klik misa na neko prazno mesto na stranici, pa View page INfo....i u tabu Media, nadjes taj swf, kazes save i to je to...
e sad, ako hoces da menjas tu animaciju, onda ce biti povuci potegni, postoje neki dekompajleri, ali ja sam se vrlo malo bavio njima, i mislim da ne rade bas najbolje...tj, rade oni, ali menjati neciji kod ipak nije tako jednostavno....

Super, ali kako da od toga napravim *.exe file, pošto sam viđala da je i to moguće?
 
Ja koristim Flash Save ver 1.21 (malo je starija ali...) - FREE je... bar me se cini :D

Kad se instalira ubaci se u browser i kad ucitas stranicu mozes da skines bilo koju flash animaciju sa tog sajta i da je sacuvas na svom kompu! Mozes cak i da sacuvas citav sajt ako je radjen u Flashu...

Progooglaj malo... ima mnogo programcica koji to omogucavaju download flas animacija sa neta...!


Pozdrav!
 
Jao, jao, codemaker! :) Pa zašto onda ne reče šta može??

@macro_ek
Imam nekakav flash saving plugin, ali nisam srećna tim rješenjem (ili ja baš ne znam da ga koristim :( ). Imaš li link na neki free download? Guglanje me je i dovelo do ovog gore, a nisam baš zadovoljna, pa ne bih opet da se zeznem...
 
codemaker:
Flash ne moze da napravi EXE, ili sam nesto gadno mnogo propustio da procitam?

kako bre ne, ima exporter za exe...tj standalone....trenutno nemam instaliran flash, a mrzi me da ga instaliram samo da bih isprobao ovo, ali sam 99% siguran da ovo postoji...
al ko zna, mozda i gresim...
nek neko ko ima flash proba da exportuje animaciju kao EXE

eh da....
druga varijanta...
ovaj export, mozda radi samo iz onog playera koji se dobija uz program....
 
Totalna sam neznalica oko ovoga.
Skinuo sam source kod sa jednog sajta, koliko sam uspeo da shvatim u pitanju je javascript.
Pitanje je kako da ga nateram da radi kao zaseban program, odnosno kako uopste da radi. Snimio sam ga kao text file i sada imam source koji nemogu da pokrenem.
Help PLS
 
Obersturmfuehrer:
kako bre ne, ima exporter za exe...tj standalone....trenutno nemam instaliran flash, a mrzi me da ga instaliram samo da bih isprobao ovo, ali sam 99% siguran da ovo postoji...
al ko zna, mozda i gresim...
nek neko ko ima flash proba da exportuje animaciju kao EXE

eh da....
druga varijanta...
ovaj export, mozda radi samo iz onog playera koji se dobija uz program....

Ne znam o cemu pricas, imam instalisan Macromedia Flash MX Professional 2004 i nigde nisam nasao opciju za export u EXE?
Niti imam instalisan neki eksterni program u okviru flash direktorija koji bi SWF prebaciva u EXE?
Gde si to video, da proverim? Ako moze, stvarno cu se iznenaditi, jer posle toliko vremena bavljenja flash-om, pa to da nisam video?
 
laa-laa:
Jao, jao, codemaker! :) Pa zašto onda ne reče šta može??

@macro_ek
Imam nekakav flash saving plugin, ali nisam srećna tim rješenjem (ili ja baš ne znam da ga koristim :( ). Imaš li link na neki free download? Guglanje me je i dovelo do ovog gore, a nisam baš zadovoljna, pa ne bih opet da se zeznem...
Pa moze svasta ali Flash MX 2004 ne moze da direktno pravi EXE (eksportuje).
 

Back
Top