Lose punjenje

DrMika

Početnik
Poruka
20
Imam, imao sam dva stampaca canon ip2000 i lexmark z33 koji sad ne rade i za canona niko nemoze da ustanovi razlog sto ne ostavlja otisak.Na njega sam izgubio garanciju posle prvog punjenja ketriza(normalno) i tada je jos uvek radio a posle drugog punjenja ketridza vise nece da radi, nosio sam ga kod lika koji je vrsio punjenje, nema pojma i kao menjao je ketridze nije do njih, u pccentri gde sam ga kupio su rakli da glava na tom stamopacu ne moze da ode(ha ha).i da je poremecen vakum. sa voim neznam sta da radim bas mi se ne daje 3000 za glavu i to ako je nadjem.
a lex isto posle drugog punjenja kod istog lika(frenda) ne ostavlja otisak i ako je ketridz pun.E sad znam da kod njega vise necu nositi ketridze al sta da radim to NeZNAM
zato>>> ;-)
 
Mislim da u tvom slucaju boja zaista nije u redu, imas problem ili sa viskoznoscu boje ili se boja ne rastvara dovoljno dobro, pa pravi probleme.
Problemi sa viskoznoscu se zaitsa retko javljaju, ali kod nas nije nista iskljuceno (ko zna gde on nabavlkja boju).
A ovaj drugi problem ces ustanoviti ako uzmes kap, dve boje i ubacis u posudu sa vodom. Ako se boja rastvori, sve je OK, a ako ne onda si nasao problem.
Ne bih rekao da ti je otisla glava, pre bih rekao da ti nisu menjali kertridze.
A ako jesu, onda je vrisnula glava.
 
ali boja ostavlja otisak na papirnoj maramici a kad pokrenem stampanje na lex uopste ne ostavlja otisak, a na canon-u pocne pa zapuca ko da je prazan ketridz. Nego dal u ketridzima mora da postoji strogi vakum?
 
Ne mora i ne moze da postoji ni vakuum, a kamoli strogi (apsolutni) vakuum.
Stoji ono sto sam rekao, da je neka veoma, veoma losa boja u tvojim kertridzima.
Za svaki slucaj nadji neki drugi kertridz za koji znas da je ispravan i probaj ga. Ako radi nasao si problem, a ako ne radi opet si nasao problem - glava.
 

Back
Top