IRAN 2007-vojna intervencija

Renegade11

Početnik
Poruka
35
Sta clanovi foruma misle o intervenciji zapadnih saveznika i Izraela na Iran 2007?
Koliko se moze zakljuciti iz medija to je gotova stvar,jos se spominje i upotreba nuklearnog oruzja,ako ne upotreba onda u slucaju razaranja iranskih nuklearnih postrojenja
velika kontaminacija regiona.Neka svako ko zeli napise svoje misljenje kako ce se rat odvijati i da li ce se zavrsiti ulaskom zapadne koalicije u Teheran?
 
Rat bi predstavljao ekonomski krah za SAD.A i ako dodje do intervencije biće to gore od bilo kog rata kojeg je Amerika vodila.Iran ima popriličan broj vojnike,ne tako nove ruske podmornice,ali podmornice koje se teško mogu detektovati,stratešske bombardere Tu-22,veliki broj drugih ruskih bombardera,jurišnika,lovaca kao i odredjen broj zapadnih aparata.Ako neko zna mnogi irački piloti su tokom rata u zalivu prebegli u Iran.U Iranu su završili avioni koji su predstavljali irački AWACS program tj. Bagdad-1 i sl.Prednost Irana je i u tome što ima kontakt preko Kaspijskog jezera sa Rusijom tako da ne može biti izolovan.
 
Backfire:
Rat bi predstavljao ekonomski krah za SAD.A i ako dodje do intervencije biće to gore od bilo kog rata kojeg je Amerika vodila.Iran ima popriličan broj vojnike,ne tako nove ruske podmornice,ali podmornice koje se teško mogu detektovati,stratešske bombardere Tu-22,veliki broj drugih ruskih bombardera,jurišnika,lovaca kao i odredjen broj zapadnih aparata.Ako neko zna mnogi irački piloti su tokom rata u zalivu prebegli u Iran.U Iranu su završili avioni koji su predstavljali irački AWACS program tj. Bagdad-1 i sl.Prednost Irana je i u tome što ima kontakt preko Kaspijskog jezera sa Rusijom tako da ne može biti izolovan.
Dobro,sa obzirom na mog avatara ne znaci da navijam za USA ali bi mogao da budes malo opsirniji sa kolikom vojskom u slucaju opste mobilizacije moze Iran da raspolaze,koliko ima aviona,kakav PVO koji ce zaustaviti Ameriku u napadu,kada mali Izrael planira sam napad ukoliko proceni Iran kao smrtnu pretnju zbog iranskog nuklearnog programa.
Sto se tice veze sa Rusijom,ima je preko Kaspijskog jezera ali su pre Rusije na obalama Turkmenistan,Azerbejdzan....
Secam se natpisa iz marta 2003 u novinama kako je Bagdad neosvojiv,Sadamova Nacionalna garda,fedajini pa su usli u Bagdad i prvo sto su uradili slikali se americki vojnici po Sadamovoj palati,pravili neko zezanje na njegov racun i slicno.
 
ako ko bude prvi napao iran to ce biti izrael krnu ce im par nuklearki i od ceo svet u rat
da li ce se to desiti to samo zavisi od ponasanja irana
mada najveci udar koji iran moze da ucini je to da pocne da obracunava naftu u evrima a ne u dolarima
 
Ako necega i bude, bice vazdusnih udara iz daljine, znaci malo krstarece rakete, malo B1 i B2, i ostale igracke. Napasti kopneno, bilo iz Iraka ili iz Avganistana bi bilo pogubno za Amere, jer bi se nasli u sendvicu, ni iracani ni avganci ne bi mirno gledali kako strada jos jedna muslimanska zemlja.
 
Pjer_Nis:
Ako necega i bude, bice vazdusnih udara iz daljine, znaci malo krstarece rakete, malo B1 i B2, i ostale igracke. Napasti kopneno, bilo iz Iraka ili iz Avganistana bi bilo pogubno za Amere, jer bi se nasli u sendvicu, ni iracani ni avganci ne bi mirno gledali kako strada jos jedna muslimanska zemlja.

I ja isto mislim, uostalom vidio si u postovima.
 
Pjer_Nis:
Ako necega i bude, bice vazdusnih udara iz daljine, znaci malo krstarece rakete, malo B1 i B2, i ostale igracke. Napasti kopneno, bilo iz Iraka ili iz Avganistana bi bilo pogubno za Amere, jer bi se nasli u sendvicu, ni iracani ni avganci ne bi mirno gledali kako strada jos jedna muslimanska zemlja.
Sto se tice sendvica,za Irak se slazem ali Avganistan ne znam kakva je pretnja,po meni nikakva,samo sto ima izvikano ime zbog Talibana,Al Kaide I Osame,inace je vojno nista,dok je Irak prakticno u gradjanskom ratu.
 
Америка и Израел ће, СИГУРАН САМ, напасти Иран. Зна се у каквим су односим Израел и Иран, а знате и то да је америка (мало "а" намерно) потпуно јеврејска држава и да је цео капитал у америци у рукама Јевреја. Нисам антисемит али су то чињенице.
 
Renegade11:
Sto se tice sendvica,za Irak se slazem ali Avganistan ne znam kakva je pretnja,po meni nikakva,samo sto ima izvikano ime zbog Talibana,Al Kaide I Osame,inace je vojno nista,dok je Irak prakticno u gradjanskom ratu.

Pa nisam ni mislio na liniju fronta u klasicnom smislu, ali da ce da pocne serija bombaskih napada, ometanja logitickih pravaca, cestih incidenata sa fatalnim ishodom, to budi siguran za obe strane, i Irak i Avganistan. A baska uzasno teska konfiguracija terena. Ako bi se bazirali na iskljucivo vazdusnom transportu, onda ce svaki put kad udju u helikopter da budu u frci od strela, igli i stingera koje su oni sami tamo posejali. Tako da kao sto rekoh, mozemo da gledamo vatromet iz daljine, ali o nekom zavodjenju 'demokratije' od strane marinaca u Iranu tesko da moze da ista bude.
 
Ako bude upotrebe nuklearnog oružija biće to u okviru onog programa za probijanje bunkera što u stvari i nije standardna nuklearna eksplozija.
Nisam se ja rodio u arhivama FSB-a(nekada KGB) pa da znam koliko su tačno naoružane istočne armije,ali Iran poseduje odgovarajući PVO sistem koji uključuje S-300,nevu i sl.
Izrael deluje kao da može da izvrši takvu intervenciju,jer su pobedjivali arapske zemlje koje su bile mnogo snažnije od njih,ali je to sve bilo defanzivnog karaktera da bi se nadiruća armija zaustavila.
ZND je praktično Rusija.Ako neka od zemalja napravi pogrešan korak samo se jednostavno prekine snadbevanje naftom i gotovo(skorašnji primer je Ukrajina).
 
Gde stavi Nevu i S-300 jedno pored drugog?

Ja koliko sam nesto citao, Iran je skoro nabavio Buk i Tor sisteme, mislim da nemaju S-300 ili neki njegov derivat, sto ne znaci da nece da drese kesu ako procene da ce ovi stvarno da ih cepnu. Sto se tice iranskih F-14 Tomcat-a na njih ne treba racunati, odavno nisu u letnom stanju usled nedostatka delova, a i da lete, Ameri o njima znaju sve. Iranska avijacija bi sigurno bila brzo gotova, ali to ne bi bio i kraj rata, pametno koriscena PVO, maskiranje, brzi manevri, lazni ciljevi, udari pojedinacnih grupa bombasa samoubica po pozadini napadaca, mogli bi agresoru da nanesu velike glavobolje.
 
Mislim da bi Iran trebao da odustane od svojih planova o stvaranju nuklearnog oruzja jer kako se vidi samo dovodi narod do totalne propasti,,moramo da shvatimo da je USA jedini 'sef sale'.U stvari sto da ne unisti Iran ,,kada su bombardovali Srbiju bili su prvi koji su podrzali ,jer smo na listi neprijatelj za Islam.Iraq je pobedjen za 2 meseca nadajmo se da ce Ameri srediti Muhameda ,,ako ne za toliko bar za 3 meseca.A sto se tice napada mislim da ce biti uskoro,ako ne i ove godine.USA ima veliku podrsku zapadne Europe kao i nekih malih zemalja,,tako da se ceo svet okrenuo protiv Irana samo zbog interesa biti dobar sa USA....kada pogledate da Makedonija,Hrvatska imaju svoju vojsku u Afganistanu,,,,mislim da je smesno ,,,te zemlje jedva obadve da premasuju broj stanovnika Beograda.Novi svetski poredak i uvodjenje demokratije dovodi komunisticke zemlje do raspada kao i bilo koja zemlja koja stane na put danas SEFU zemaljske kugle USA.Putin je zatrazio licno pomoc Europe i uSA da intrvenisu na Iran jer je i Rusija u znatnoj opasnosti od Irana.Svi su pricali da USA nemoze Huseinu nista,,,hhaaaa a nisu znali sa cim raspolazu,,sa starim avionima kao i Srbija,,.tako i Iran danas jedva ima 3 rakete a USA ima oko 5ooo hiljada ,,pa zamislite ko ce dobiti???
 
SerbianPilot:
Mislim da bi Iran trebao da odustane od svojih planova o stvaranju nuklearnog oruzja jer kako se vidi samo dovodi narod do totalne propasti,,moramo da shvatimo da je USA jedini 'sef sale'.U stvari sto da ne unisti Iran ,,kada su bombardovali Srbiju bili su prvi koji su podrzali ,jer smo na listi neprijatelj za Islam.Iraq je pobedjen za 2 meseca nadajmo se da ce Ameri srediti Muhameda ,,ako ne za toliko bar za 3 meseca.A sto se tice napada mislim da ce biti uskoro,ako ne i ove godine.USA ima veliku podrsku zapadne Europe kao i nekih malih zemalja,,tako da se ceo svet okrenuo protiv Irana samo zbog interesa biti dobar sa USA....kada pogledate da Makedonija,Hrvatska imaju svoju vojsku u Afganistanu,,,,mislim da je smesno ,,,te zemlje jedva obadve da premasuju broj stanovnika Beograda.Novi svetski poredak i uvodjenje demokratije dovodi komunisticke zemlje do raspada kao i bilo koja zemlja koja stane na put danas SEFU zemaljske kugle USA.Putin je zatrazio licno pomoc Europe i uSA da intrvenisu na Iran jer je i Rusija u znatnoj opasnosti od Irana.Svi su pricali da USA nemoze Huseinu nista,,,hhaaaa a nisu znali sa cim raspolazu,,sa starim avionima kao i Srbija,,.tako i Iran danas jedva ima 3 rakete a USA ima oko 5ooo hiljada ,,pa zamislite ko ce dobiti???
To sam i napisao koliko su ljudi smatrali da ce Amerikanci tesko da pobede Irak,bice novi Vijetnam,gori sto puta od pravog,Bagdad neosvojiv i slicno,kao sto smo i mi pricali da smo oborili sto NATO aviona a prikazana su samo dva na televiziji,Pavkovic govorio ako krenu kopneno ceka ih pakao,to i da mu se poveruje za kosovske gudure ali koliko ima od Beograda do hrvatske i bosanske granice,u Bosni se tadasnji SFOR spremao da predje Drinu,od madjarske granice do Beograda ima 200 km,ravnica,ko bi to mogao da odbrani da su krenuli na Srbiju kao u Iraku,blitzkrieg,zaobisli su velike gradove i udarili pravo na Bagdad i time slomili Iracane.
Nisam se ja rodio u arhivama FSB-a(nekada KGB) pa da znam koliko su tačno naoružane istočne armije,ali Iran poseduje odgovarajući PVO sistem koji uključuje S-300,nevu i sl.
Nije tema gde si se ti rodio samo kako komentarises nesto u sta se ne razumes?
 
Nisam znao da su nabavili Tor i Buk,ali je to dobra vest.Stavih nevu jer mi je tada pala na pamet.

@Renagade11
Naravno da se ne razumem i ne verujem da ću se ikad razumeti u istinsko brojčano stanje ljudstva i tehnike u istočnim armijama.
 
xpforswodniw:
Kada bi (ako bi) Ameri napali Iran(kopneno). Zavrsili bi gore nego u Vijetnamu, a svi znamo sta je tamo bilo.
Najvjerovatnije da ce malo gadjat navodjenim projektilima, malo bombarderima..., a i to zbog javnog mnjenja u USA je malo vjerovatno.

Pa nije ti bas pametno koristiti Vijetnam za poredjenje, i kod nas su ljudi plasili Amere kako bi im kod nas bilo kao u Vijetnamu. Ja samo mogu da kazem: Ne dao nam Bog. U Vijetnamu je poginulo oko 30.000 Amerikanaca i oko 2.000.000 Vijetnamaca, pa vi vidite ko je tu pobednik. I to je Vijetnam imao otvorenu podrsku SSSR-a i Kine, i najnovije rusko oruzje u velikim kolicinama. Zato danas Ujka Sam prvo zavede sankcije, ne da ti da se naoruzavas, pa te ekonomski izmuze, i na kraju, ochepi te vojno kada vise nemas nikakve sanse. Od busanja u grudi slaba vajda.
 
Da,nasli su neki da porede Vijetnam pre 40 godina i danasnju svetsku situaciju.Pa i mi Srbi smo pricali kako Hrvatska 1991 nema Hitlera i Musolinija da je zastiti pa cemo da ima se osvetimo za sve i sta je na kraju bilo?
Sto rece ministar inaostranih poslova SCG don't mix grandmas and frogs.
 

Back
Top