Bezdusne i bezosecajne vodolije

beba_toronto

Ističe se
Poruka
2.642
Da li su zaista, i da li ljude vide samo kao parce namestaja, a i sebe?
da li je istina da nemaju nikakva osecanja, ona duboka osecanja ljubavi posebno i da je njima "ljubav" samo obicna avanturica, iskoristiti parce namestaja i odbaciti?
da li su zaista toliko odvojeni od svojih osecanja, svoje duse, i svog bitja, ako to uopste imaju?
da li horoskopski znaci, odnosno podela po elementima mozda znaci da postoje 4 razlicite ljudske rase na zemlji? :D ;)
ja to ozbiljno mislim...
ne zezam se......
jedni imaju osecanja, drugi nemaju,neki vise neki manje....npr, vazdusnjaci oni i ne znaju sta je to.....

onaj ko u sebi nema osecanja, ko to nikad nije osetio, on ne zna sta je to.....naziva osecanjima nesto sto ona nisu...cuje da ljudi pricaju o njima, nadje nesto u sebi da to nazove osecanjem ali to osecanje uopste nije....sta je to ne znam , jer nisam oni,....ali ....po ponasanju i reakcijam mogu da primetim da su drugaciji i da ne osecaju isto kao i ja i meni slicni
 
Ja sam podznak vodolija,i ako to nesto znaci ja sam izuzetno osecajna, cak preterano(to je ono sto najvise mrzim kod sebe),umem jako da se opteretim tudjim problemima a tek nedaj Boze nesrece,mozete samo zamisliti.Ipak mislim da nisu sve vodolije hladne,mada ko me ne zna na prvi pogled kaze da delujem izuzetno hladno.
 
beba_toronto:
Da li su zaista, i da li ljude vide samo kao parce namestaja, a i sebe?
da li je istina da nemaju nikakva osecanja, ona duboka osecanja ljubavi posebno i da je njima "ljubav" samo obicna avanturica, iskoristiti parce namestaja i odbaciti?
da li su zaista toliko odvojeni od svojih osecanja, svoje duse, i svog bitja, ako to uopste imaju?

Bebo, si ti sigurna da pricas bas o Vodolijama?
 
Plavojka-Devojka:
Ja sam podznak vodolija,i ako to nesto znaci ja sam izuzetno osecajna, cak preterano(to je ono sto najvise mrzim kod sebe),umem jako da se opteretim tudjim problemima a tek nedaj Boze nesrece,mozete samo zamisliti.Ipak mislim da nisu sve vodolije hladne,mada ko me ne zna na prvi pogled kaze da delujem izuzetno hladno.

dobro ovo je samo moja projekcija, ono sto ja vidim..
a ovako pitam vodolije, sta imaju u sebi , jer meni deluju na povrsini hladno i bezosecajno:)
takodje i oni sa podznakom vodolije...ali oni koje znam uzivo.....
tako da, molim da se niko ne ljuti, ja samo postavljam pitanje:)
cmoka tebi:)
 
Crocodile:
Bebo, si ti sigurna da pricas bas o Vodolijama?

ma nisam, ja samo lupam i pitam:)
vise mislim na one koji su u podznaku vodolija, i na duple vodolije:))
ali tako mi deluju spolja...
ma da, cak i oni koji su vodolije, ali ne znam sad svima podznak:)
nista, ovo je onako nabacena tema s nekim mojim mislima, koje ne moraju da budu tacne, jer je samo proces...pa vi meni nesto pricajte, pa cemo zajedno da sastavimo istinu...
lupetam, ne tvrdim nista:)
cmoka:)
 
maliPrinc:
Uuuu... znao sam jednu devojku sa Venerom u Ribama. Bjutiful :)
Sa devojkama Vodolijama mi je najteze da ostvarim kontakt. Previse vazdusasto za mene :D
a Mesec mi u Vodoliji.. ccc

pa da , vazdusasto, odvojeno [detached]....leprsavo, negde u oblacima, odvojeno od dubine osecanja, povrsno i bez zelje da se udje u dubinu osecanja i blizeg i dubljeg emotivnog konktakta sa ljudima
to sam bas htela da kazem
 
ja mislim da tokom zivota podznak jaca i da u zavisnosti od nase jacine ili labilnosti postajemo podznak manje vise, i da sve vise gubimo onu sustinu koju nam donosi natalno sunce,...
jer podznak je licnost, a licnost odnosno ego, se kako godine prolaze sve vise gradi i sve vise jaca...
na kraju nije vise ni bitno ako smo na primer rak, sa svim dubokim racijim osecanjima ako smo u podznaku vodolija, i ako smo kroz zivot podigli toliki zid i blokirali i potisnuli nasa osecanja zbog osobina vodolije koje se sve jace ugradjuju u licnost [masku]...potiskujemo osnovno bitje [sunce] i postajemo maska [vodolija].....posebno ako je bas ovolika nekompatibilnost izmedju znaka i podznaka...
ako gresim ispravite me...:))
 
najverovatnije je da se vodolije i ja samo ne razumemo...
ali ima tu jos nesto....
ne mora da znaci da su vodolije bezosecajne, ili uopste vazdusni znaci
vec je verovatno stvar u tome da osecanja drugacije dozivljavamo i ispoljavamo, i da ustvari imamo u sebi razlicite kvalitete osecanja, ono sto je za mene ljubav, za vodoliju nije, ono sto je za vodoliju ljubav za mene nije
ako neko uopste razume sta hocu da kazem:)
ja razumem, ali ne znam da li sam se dobro izrazila..ne znam kako to da izrazim:)
 
evo na primer, za mene je ljubav da preslikam moju iluziju o tome sta zelim na drugu osobu i da u svakom njegovom gestu, pokretu, reci, pogledu trazim potvrdu za tu moju projekciju i da se nadam da je njegov "odgovor" na moju projekciju jako blizak, odn. ako ja verujem da me voli, nadam se da me stvarno voli....i svako njegovo osecanje osecam duboko, ali uvek imam problem da nisam nikad sigurna da li je stvarno ili je samo iluzija...
u vecini slucajeva sve je bila samo moja iluzija dok osobe s kojima sam bila u vezama nisu ustvari osecali ono sto sam ja osecala da osecaju prema meni, jer je njihovo ponasanje bilo takvo, da su uspeli da me "ubede" [naravno ne svesno] da osecaju ono sto ja verujem da osecaju.....

upz, opet sam napisala nerazumljivi roman :-D
ali mozda ce me neko razumeti, nadam se :)
 
kikicca:
to uopste nije istina! ja sam vodilija i osecajna sam. ne znam odakle ti to? :confused:

ali mozda imate razlicitu predstavu o tome sta su to osecanja,na primer od vodenih znakova?:)
razumes?:)
na primer za nekoga su osecanja kad on vidi lepu i zgodnu devojku i on kaze da je voli jer je ona lepa i zgodna, mozda lepo prica i tako to, ali ne oseca nista u dubini u srcu..
to je povrsna predstava o ljubavi..
drugi ljudi ne vole druge zbog njihovog izgleda vec zbog licnosti, karaktera,koji im odgovara...
treci jednostavno osecaju nesto u dubini sebe, neku spiritualnu vezu kad su pored te osobe, bez obzira na fizicki izgled, i bez obzira cak i na karakter i na licnost.....
za ove trece, u koje i ja spadam, fizicki izgled se menja u odnosu na moja osecanja prema njemu, on izlazi iz njegove dubine, iz njega samog iznutra, iz njegovog bitja koje ja "vidim" odnosno osetim i preslika mu se na licu , na telu, lepota koju ja vidim na ljudima je ona lepota koju imaju unutra.
i uopste ne volim ljude karakterno, odnosno zbog toga kakvi su po karakteru i kakvu licnost imaju , vec zbog njihove sustine, jer licnost je samo maska....
 

Back
Top