Pocinje "Sinalco SUPERLIGA"

vlada_susa

Primećen član
Poruka
737
Utakmicom izmedju KK Partizan-KK Mornar Bascet 14.aprila (18h) pocinje takmicenje u Sinalco SUPERLIGI.
Superliga je podeljena u 2 grupe (igra se dvokruzni sistem, znaci ekipe ce igrati samo sa timovima iz svoje grupe, s' tim sto ce svi igrati sa rivalima i na svom i na gostujucem parketu) iz kojih po prve 2 ekipe igraju play-off. Play-off igra se po sistemu A1-B2, odnosno A1-A2 do 3 pobede u prvom krugu, a u finalu koje se igra takodje na 3 dobijena meca, prednost domaceg terena imace ekipa koja bude imala bolji skor u takmicenju po grupama!

GRUPE:

Grupa "A":---------------------------------------------------------- Grupa "B"

KK Masinac Kraljevo----------------------------------------KK Hemofarm Vrsac
FMP Zeleznik-----------------------------------------------------OKK Beograd
KK Partizan Beograd----------------------------------------KK Buducnost Podgorica
KK Mornar Bascet Bar----------------------------------------KK Zdravlje Leskovac
KK Vojvodina Srbijagas Novi Sad--------------------KK Atlas Beograd
KK Borac Cacak-------------------------------------------------KK Crvena Zvezda Beograd

U 1. kolu sataju se:
Grupa "A" - 14.4. Partizan-Mornar (18h,TV 3-KANAL)
15.4. FMP-Vojvodina (18h)
15.4. Masinac-Borac (19:30h);

Grupa "B" - 15.4. Hemofarm-Crvena Zvezda (20h, TV RTS2)
15.4. Buducnost-Zdravlje (20:30h)
17.4. OKK Beograd-Atlas (17h)

Za vise informacija evo sajta Sinalco SUPERLIGE www.yuba.org.yu.
 
U prvom mecu Sinalco SUPERLIGE Partizan je u Beogradu pobedio Mornar Bascet 96-68 (52-36).
U Partizanu najefikasniji je bio Perovic sa 17 poena, a pratili su ga Tripkovic 16, Velickovic 15 i Suput sa 14 poena, u porazenom timu najbolji su bili Barns sa 13 i Vuksanovic sa 11 poena.
 
CENTAR podgoričke Budućnosti Slavko Vraneš (23 godine, 229 sm) teško je povređen preksinoć na treningu. Najviši igrač naše Lige, nezgodno je doskočio i slomio je stopalo leve noge!

Lekari bolnice u Podgorici stavili su mu gips i odredili mirovanje najmanje dva meseca.

Vraneš je od juče na kućnom lečenju, a ova sezona za njega je završena.

VELIKA STETA!!!
 
Биће занимљиво. Главни фаворити су Звезда и Партизан...то ће вероватно бити и финале. Партизан је мало јачи у рекету, Звезда споља...

Хемофарм и ФМП су јако близу...неће бити изненађење ако добију неку вечите (поготово Хемофарм...ФМП још није зрео за титулу). А ако вечитима уђе вода у уши...све је могуће...

Војводина и Будућност су пали у односу на прошлу сезону (или се ова четворка издигла)...али ће вероватно направити неко изненађење...неће бити чудо ако неко улети у полуфинале...

Сви остали су апсолутни аутсајдери...

Све у свему...после дуго времена, очекујем финале Звезде и Партизана, било би супер када би се играло 5 утакмица...и наравно, очекујем да Звезда узме дуплу круну...:)
 
Jedna zanimljivost u vezi utakmice Partizan - Mornar.
U drugom delu utakmice Mornar je prve poene iz igre postigao dve sekunde pre kraja tog dela. :shock: Bilo je to tri poena bivšeg igrača Partizana Paunića. U tom delu Mornar je postigao 11 poena.
I KK "Krstarica" bi postigao bar 5 poena iz igre u toj četvrtini. :-D
 
Dobili smo Hemofarm 89:85!Svaka cast majstorima jer smo bez klasicnog centra igrali ceo mec(nisu igrali Dragojlovic i Misanovic)!Henderson se nije video do trece cetvrtine a onda je uzeo stvar u svoje ruke i bio najbolji pored Gurovica koji je imao 23 poena.
Treba napomenuti i da je Sakota zaradio iskljucenje u poslednjoj cetvrtini i zamalo da nas to kosta pobede,jer je u kombinaciji sa xy slobodnjih bacanja Hemofarm nekako napakovao 7:0 seriju.
Ono sto je veoma zabrijavajuce je sto je Pera Antic iskrenuo zglob,nadam se da nije nista ozbiljno,trebace nam za finale protiv glodara:lol::lol::lol::lol:
 
Brate cigusi pricaju jedno te isto vec 5 godina,pa ni do finala ne stignu,njihov vodja je na terenu Gurovic,a on je p.i.c.k.a, a takvi ljudi ne mogu da vode do titule...covek se kleo da je od malena bio Grobar...a sada ispade da navija za ciganmalu od malena...izvinjavam se prvo je bio navijac Vojvodine,to je izjavio kada je za njih potpisao,jer kao NS mu je rodni grad!!!

LUD ili ipak samo P>I>C>K>I>C>A???
 
Dobro je pocelo... :)
Nadam se da ce se tako i zavrsiti... :) :) :)
Moglo je i bolje ali pobeda je pobeda...
Kakve veze ima za koga Gurovic navija?
Vec sam napisao da ga ne cenim kao coveka ali dok god igra dobro i koristi Zvezdi, ne smeta mi...
To sto je on mozda p.i.c.k.a. ili lud ne menja cinjenicu da je dobar igrac...
Pozdrav.
 
Budućnost me je prijatno iznenadila protiv Hemofarma.
Pobeda mladosti nad iskusnim legionarima.
Na klupi Budućnosti Radonjić.Odlično rade.
Pa meni je od svih njih poznat jedino Pavković.
Inače sam vojvodinaš ali mi se svidela Budućnost.
Moja Voša slaba protiv Mornara.Imamo loš tim.
Videćemo dokle ćemo doći.
 
Zanima me kakva je posecenost u Sinalco ligi u halama?Ja sam stalni posetilac utakmica KK Zdravlja koje se igraju u sportskoj hali "dr Zoran Djindjic"u Prokuplju....Veceras je protiv KK Buducnosti(Podgorica)bilo oko 2000 gledalaca u pravoj sportskoj atmosferi.....
 
Evo malopre odgledah na TV-u utakmicu Partizan - FMP 85 - 88.
Ovakvo sramno suđenje skoro nisam video u našoj ligi. Ko je gledao mogao je iz aviona da vidi očiglednu krađu i lopovluk kakav samo zna da režira neko od političara, a u ovom slučaju je to Nebojša Čović. Kakve batine su doživeli igrači Partizana to još nije viđeno pa nije ni čudo što je nastala nervoza među igračima. Peroviću su suđene takve lične da mogu da budu glavni dokaz da je sudija 100% lud, a nad istim igračem pred sam kraj utakmice nije sviran očigledan prekršaj pod košem kada je imao loptu u posedu. Pa su onda Vujoševiću svirane dve tehničke greške, samim tim je bio i isključen u poslednjoj četvrtini. Što je mnogo mnogo je bez obzira šta ko mislio o Vujoševiću, ali ovoga puta je bio potpuno u pravu.
Uprkos svemu Partizan je zadržao prvu poziciju jer je prvu utakmicu pobedio sa 12 poena razlike, ali dokle će bre ovako da se sudije ponašaju nije mi jasno.

SRAMOTA!!!
 
E moj Fluid,klinci su vas razbili,to stavljas u drugi plan!Stvarno se bojim za Zvezdu...ja se licno mnogo vise plasim FMP-a nego Partizana...ako ih prodjemo u polufinalu sigurno uzimamo titulu!
P.S.Aleksandrov je potpisao,da li neko ima informaciju dokle su stigli pregovori sa Tepicem i Golubovicem iz Vojvodine?
 

Back
Top