lllgimnazija---bilingvalna odeljenja

ONAMISLIDAZNA

Zainteresovan član
Poruka
104
ne znam da li ste culi ali od 2004 godine u lll beogradskoj gimnaziji postoji odeljenje koje se sastoji od 15 ucenika koji predmete slushaju na francuskom i 15 na italijanskom
ja sam u drugoj generaciji tog odeljenja i mogu vam reci da su uslovi odlicni

1.nastavnici imaju mnoooogo vishe razumevanja(i koji predaju i koji ne predaju na francuskom/italijanskom)
2. ide se za male pare svake godine u francusku/italiju
3.savladavanje jezika (francuski deo odeljenja na francuskom slusha istoriju/geografiju/informatiku/hemiju/francuski1/francuski kod lektorke)(a italijanski deo slusha istoriju/latinski/geografiju/hemiju/italijanski)
4.upoznavanje sa ambasadorom i ostalim likovima iz ambasade
5.stalne posete manifestacijama vezanim za francusku(frankofonija)
6.ucionice uredjene po najnovijoj tehnologiji(dvd/tv/audio/video/projektor/pc)
7.drushtvo je nikad jace-bar do sad jer nije puno ljudi znalo pa se nisu upisivali shtreberi ali sad ce morati i obican prijemni da se4 polaze--do sad samo francuski/italijanski


i tako, ako vas neshto interesuje pishite
 
To mi zvuci zanimljivo. Nije bila jaka konkurencija ove godine, otprilike 50% je proslo. Nisam ni razmisljala da to upisem, ali zvuci okej.
Sto se tice frankofonije - jel mislis na onaj festival? U inostranstvu (ne znam gde tacno)? Tu je bila nasa francuskinja sa cetvrtacima, super su se proveli, nesto su glumili itd. :D:D
 
hey hey hey!
Ja sam prva generacija bilingvalnih ali sam 91 godiste (znaci pocela sam u Ribnikaru), i do sada sam imala dilemu da li bilingvalno ili normalno ali sam tu dilemu razresila- DEFINITIVNO BILINGVALNO!!!!! Dosli su nam Francuzi na 10 dana bilo nam je super, plakali smo kad su odlazili a samo oni koji nastave bilingvalno ce ih videti tako da.... Ja sam polozila oba DELF-a tako da imam iskustva sa tim vrstama testova ali zanima me- jel teze ili slicno? kriterijum? :D
 
hey hey hey!
Ja sam prva generacija bilingvalnih ali sam 91 godiste (znaci pocela sam u Ribnikaru), i do sada sam imala dilemu da li bilingvalno ili normalno ali sam tu dilemu razresila- DEFINITIVNO BILINGVALNO!!!!! Dosli su nam Francuzi na 10 dana bilo nam je super, plakali smo kad su odlazili a samo oni koji nastave bilingvalno ce ih videti tako da.... Ja sam polozila oba DELF-a tako da imam iskustva sa tim vrstama testova ali zanima me- jel teze ili slicno? kriterijum? :D


Da li mozes da mi kazes kakvi su testovi?Razmisljam o upisu ali jos uvek nisam sigurna...Gde mogu da nadjem te testove?:)
 
Zanima me kakav je test za prijemni.....Videla sam testove od prethodnih godina i sastoje se od teksta koji je napisan, odgovara se na pitanja iz tog texta. Onda ima pisanje texta 150 reci. I text koji citaju profesori i takodje se odgovara na pitanja. Da li i pored ovog ima usmenog dela?
 

Back
Top