Grlo

Nevernik u to

Aktivan član
Poruka
1.593
Pre 14 dana osetio sam bol u grlu,nos je poceo da curi!Popio sam kutiju Sinacilina od 500zatm se pojavila temperatura,primio 5 penicilina od 1600000 i pio sam eritromicin u isto vreme!Posle toga nista bolje,snimio sam pluca,nalaz dobar!Posle mi je doktorka dala kao terapiju VISIREN na 12 h po jednu!I uradio sam bris grla na klice i gljivice,rezultata na klice je negativan,a na glivice jos nije uradjen! Od juce sam na LINCOCINU od 600 i dobio sam Nystatin kapi da stavljam na jezik! Grlo me uzasno boli,a temeraturu nemam! Dokorka se cudi kako nema nista bolje!
Savet doktora...
Hvala
 
Naopako!
Prvo se radi bris grla a onda se uvode antibiotici, posle toliko antibiotika naravno da se nista nece izolovati mogu samo da se namnoze gljivice.
Nije mi jasno cemu toliko agresivna terapija?Penicilin i eritromicin u isto vreme?
Jesi li probao sa jednostavnom terapijom, ispiranjem grla zalfijom, sodom bikarbonom, septoletama?
 
jesam septoletama!Ali ne pomaze,i zalfiju sam u pocetku!
imam problema sa srcem,pa kad se ovako nesto desi oni mi lupe jaku terapiju da se nesto ne izkomplikuje!
 
Da li ti je dr pipao zlezde na vratu ? Da li su uvecane ?
Imas li jos neku tegobu , eventualno ?
Penicilin i eritromicin ???
 
Tako mlad a takav problem, gadno sinko.
Antibiotika si primio mila majko, koliko neko ne dobije za 10 godina.Probaj malo sa cajevima, ispiranjem grla...procice.
Jeli bas toliko boli?
Konsultacija kod orl?
 
Ajde malo optimizma.Uzmi analgetik ako je bol tako jak.S' obzirom na srcanu manu koju imas svi ti antibiotici nisu uzalud.Zastitio si svoje zalistke.Otidji obavezno do ORL prosto da te pogledaju lepo i grlo i uho i vrat ,dezurni su tokom vikenda na ORL klinici.Bris treba uzeti tako da prethodno ne peres zube niti ispiras usta.Ako imas uvecane krajnike,ceste upale,brisom flora i ne mora da se otkrije.Samo polako i ne panici. Javi sta ima
 
Izolovanje uzrocnika nakon tolike terapije je diskutabilno.Sta je bilo sa analizom na gljivice ?
Ja bih ti isto savetovala detaljaniji ORL pregled.
Jesi li bolje ?
 
Ja mora da nesto nisam shvatila kako treba.
Razumem da imas srcanih tegoba i da za to moras da budes adekvatno zasticen antibiotskom terapijom, ali ako imas gljivice nije mi jasno cemu dalje antibiotici, antibiotici ubijaju bakterije, sve i one koje su patogene i one koje nam trebaju i to daje uslove za razvoj gljivica.
Jesi li dobio nesto od terapije pored tih injekcija?
 
Ma covece - ko te to leci i da li znaju od cega te lece, idioti?! Razbise ti i floru i faunu, ubise ti imunitet a resiztencija na sve moguce antibiotike verovatno pravi zurku! Da ne verujes!
 
WithdrawnWater:
Ma covece - ko te to leci i da li znaju od cega te lece, idioti?! Razbise ti i floru i faunu, ubise ti imunitet a resiztencija na sve moguce antibiotike verovatno pravi zurku! Da ne verujes!
Ja mislim i da je dobio gljivice posle tolike i agresivne antibiotske terapije...
 

Back
Top