SKOLARIRNA NA ARHITEKTONSKOM FAKULTETU

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sigurno nije tako strasno...Desava se
Ja sam pre dve godine u tabeli od 12 redova posle treceg reda preskocila jeda pa ispomerala sve ostale odgovore..
Ne znam koliko ti je frka za budzet, ali da znas da poslednje dve godine obavezno prosire listu da bi uzeli jos para...
Moj prijemni je bio poprilicno tezak...srecom sam imala 39 iz srednje pa upisala...
Ako nosis dosta iz srednje, nemoj da se frkas...ako je bio lak prijemni svi su ga dobro uradili...pa ce presuditi bodovi iz srednje skole...
Kod koga si se spremala,KOLEGINICE?
 
vidim da se dosta prica o djuri, pa imam nesto da dodam. Ja sam vec na kraju studija i godinama slusam price o tome kako on radi, sto od studenata, sto od asistenata.
zakljucak je jednostavan - djura je obican blefer, koji nije izgurao ni polovinu faksa, a predstavlja se kao asistent i ni na koji drugi nacin ne moze da zaradi veliki novac.
kada nemate nikakav drugi kontakt, to je problem, krene se kod njega i zaglibi, jer ne znas kako je kod drugih, a ima ljudi koji dobro rade. fora sa djurom je sto ide na kvantitet, zbog novca, naravno, pa za njega mnogi cuju, ne po dobrom, nego jednostavno, znas, ima neki djura......on je jedan od onih koji srozavaju pripreme na tezgarenje, a to uopste nije naivna stvar, niti je samo stvar upisa, vec je jako vazno OD KOGA, sa kojih priprema si dosao na fakultet. to mi je postalo jasnoo od kada sam sama kao mladji saradnik pocela da radim na faksu sa studentima - kada te neko kao djura pripremi, tvoj pristup arhitekturi i studijama je u velikoj opsanosti da bude povrsan i banalan.
 
@mici cici 85
ne wuchem bash mnogo iz shkole, ali nadam se da tje protji swe ok
iznenadjujutje, koliko chujm - ostali nisu bash najbolje uradili prijemni - najwishe zbog matematike - cimali su se oko onih silnih formula a nishta od toga na kraju nij ni bilo, tako da se nisu bash najbolje snashli sa onim zadacima
a onakwih zadataka ne setjam se ni da li je bilo u zbirci, a swi su bili gotowo ISTI, sa dlimichno izmenjenom postawkom, tako da - ko nije znao da uradi prwi, nije znao ni ostalih 5-6 zadataka, a setjam se da je jedan nosio 4 poena...
ne znam, chekam ponedeljak :roll: a spremala sam se kod dotichnog djure...

@bimida - u prawu si, to shto kazhesh saswim je tachno
ja sam imala josh par kontakata, ali gde god da sam pokushala da udjem, swi su rekli da je kasno ili da su grupe popunjene, a wezu nisam imala da upadnem naprasno.. kod djure sam upala zato shto me je "ubacio" ortak, pa kad wetj nisam imala nishta bolje... ali nije swe tako loshe, pomalo su nam se smuchile swe te njegowe silne priche i prichice, ali swe je to samo josh jedno zanimljiwo iskustwo na kraju krajewa i da se podneti, samo da upishm taj fakin fax :)

@ roxy135
pa mnogi idu na tu foru - ako ne upadnu na budzhet, onda nishta, jer danas malo ko ima toliko da plati, a i da ima tu silnu kintu, on ne bi ni upisiwao fax wetj bi sretjno zhiweo :D heh, ali ima zaludnih koji sa liste chekanja dochekaju da se izdignu iznad crte i na kraju upishu fax... owe god prijawilo se njih 520, manje nego proshli put, a primaju 100 na samofinansirajutje, tako da tje se waljda wremenom iskombinowati neshto... bitno je da konkurishesh, ako namerawash da platjash fax, upadash werowatno...
 
~eoya~:
@ roxy135
pa mnogi idu na tu foru - ako ne upadnu na budzhet, onda nishta, jer danas malo ko ima toliko da plati, a i da ima tu silnu kintu, on ne bi ni upisiwao fax wetj bi sretjno zhiweo :D heh, ali ima zaludnih koji sa liste chekanja dochekaju da se izdignu iznad crte i na kraju upishu fax... owe god prijawilo se njih 520, manje nego proshli put, a primaju 100 na samofinansirajutje, tako da tje se waljda wremenom iskombinowati neshto... bitno je da konkurishesh, ako namerawash da platjash fax, upadash werowatno...

A sta mislis koliko njih kad ne upadnu na budzet dignu ruke (otprilike).
E da jos niko nije rekao sta je bilo na prijemnom.
I da kad rekoste da je najbolje poceti sa pripremama cisto da znam zbog sebe ipak i mene ceka isto sl. god.
 
pa rezultati tek u ponedeljak...
a najbolje shto ranije, ako ti nije problem mozhesh i u septembru, ali nije kasno ni za decembar... ali niposhto kasnije... ::)
u sushtini, swe je to samo jedno weliko dizanje frke, ali crtanj jeste bitno, mozhesh ti da krenesh i kasnije, ali najgore je to shto morash intenziwnije da wezhbash od drugih, a ne stizhesh zbog shkole i swe te frke oko mature
 
Za ZENONA
Razocaracu te...Kad sam ja upisivala ruke je diglo smo dvoje i to da bi cekalo narednu godinu..
Medjutim , po Bolonji mozes da konkurises samo na jedan fax, tako da su ljudi koji tipuju na arhitekturu obicno pripremljeni na opciju placanja...
Elem, obzirom na visinu skolarine, slobodno ocekuj da ce se prijaviti manje ljudi...Ipak je to malo veci zalogaj za ljude sa malim brojem bodova iz skole... A i za one koji nose vise iz skole,jer ocekuju da ce upasti na budzet, a ovde je prijemni zaista takav da niko ne moze da ti kaze da li ces dobro proci ili ne...
 
prwi zadatak bio je na A3 formatu, postawljena kompozicija u uchionici od tri gajbe jelen piwa, trawnjaka, fudbalske lopte, suncobrana, stolice i nekog drwenog komada neke druge stolice waljda :D
drugi zadatak - dekompozicija zadatih elemenata, A4 format
tretji zadatak - 3 kocke, kupa i waljak, A4 format
chetwrti zadatak - slobodoruchnom skicom nacrtati machku, A4 format
peti zadatak - slobodoruchnom skicom nacrtati originalni logo "coca-cola"

to je shto se crtanja tiche :)
 
Za Roxy-a
100% siguran???? Sestra mog najbiljeg druga je u debeloj frci jer je ostavila dokumenta na psihologiji, a tamo samo Bog moze da joj pomogne da se upise...
Za buduce kolege arhitekte
Videcete da je toliko cimanje oko forsiranja crtanja na prijemnom tolika glupost. Skoro nista necete crtati slobodorucno, a i za to sto budete crtali trazice da se oslobodite fora sa prijemnog i unesete neku apstrakciju i sl.
Ne bih da kazem da se ljudi malo proseravaju, ali crtajte tamo neke svemirske brodove iako znate da to u praksi ne moze da se izvede, tj. srusilo bi se pre nego sto bi se izgradilo, lepo slazite boje(tu vec ima logike), i budite maximalno nametljivi ako hocete super da prodjete...Nisam uvlakusa i razmisljam logicno pa imam prosek samo 8.5, a ovo preko je za ove nametljive...
Ako ste upisali, obavezno iskoristite vreme da naucite AutoCAD, 3d max i photoshop, ili spremite kintu da placate da vam svaki plakat uradi neko drugi !!!! Ljudi ,tamo se jednostavno crta lenjirima ili kompom, a prijemni ...
 
Pa koliko ja znam ostavljaju je fotokopije dokumenata, a ne dokumenta, pa je neko mogao da konkurise na svim fakultetima ako hoce i ako ima para za prijemni. I naravno treba da stigne na sve prijemne.

Ne znam stvarno odakle ti to da mozes samo na jedan fakultet da konkurises. To sigurno ne pise ni u nasem novom, ni starom zakonu, ni u Bolonjskoj deklaraciji.
 
zashto ne bi moglo na wishe fakulteta?
moja drugarica prijawila je 4, a proshla na 2, i oba upisuje...
moj drug 3, i proshao swa 3
i nije bilo problema uopshte

@mici cici 85
pa tako neshto sam i pretpostawljala da tje biti :)
ako su nam ona tri programa bitna, onda super - radila sam u swa tri... autoCaDjosh i solidno znam :roll:
a shta tachno radite iz sociologije?
 
Kakva sociologija??? Ja to nisam imala, ko zna- mozda je necu ni imati , posto se na nasem milom em dragom faxu ne zna casnoga krsta, ni ko pije ...al' bogme zna se ko placa...
Ako je i budes imala to ce ti biti smejurija od predmeta, cisto reda radi... Samo ti lepo savladaj te programcice, spremi zivce za AC-to ce ti oduzeti mnogo noci, i nemoj se frkati...Uzivaj kad sazna da si upisala, pa makar i na samofinansiranje...Po prici kolega iz prve godine koji su krenuli odmah po Bolonji mnogo je lakse nego nama...iz svega cete skupljati preko cele godine neke poene i na kraju kao finis neki test ili poster...Jedino je nezgodno sto svaki poen koji izgubis tokom godine neces moci da nadoknadis, a lako se izvuku...pa na kraju dobijes osmicu..Na budzet ce preci svi koje znam da su upisali prosle godine...Samo radi redovno, programe znas, i to ti je to...KOLEGINICE!!!
P.S. Kakvu ste to macku crtali na prijemnom? Jesu li oni pukli?...Osecam da je neka fora da vide imate li i mekocu u crtanju...Pa nece kuce presti, za boga miloga,...
 
~eoya~:
prwi zadatak bio je na A3 formatu, postawljena kompozicija u uchionici od tri gajbe jelen piwa, trawnjaka, fudbalske lopte, suncobrana, stolice i nekog drwenog komada neke druge stolice waljda :D
drugi zadatak - dekompozicija zadatih elemenata, A4 format
tretji zadatak - 3 kocke, kupa i waljak, A4 format
chetwrti zadatak - slobodoruchnom skicom nacrtati machku, A4 format
peti zadatak - slobodoruchnom skicom nacrtati originalni logo "coca-cola"

to je shto se crtanja tiche :)
Auuuuu majko mila.
Ja sada bas i neznam toliko dobro da crtam.
Sta mislite mogu li nauciti za god dana :?
 
Mozes, osim ako si operisan od olovke. Dovoljno ti je da imas tacan i precizan crtez...ma nauci se bre. Ti sto rasturaju crtanje idu na umetnicke akademije....
Ovde ti ide neki prosek...samo jedan savet-videces sam sta ti lezi, ne daj da te ukalupe po svaku cenu...
Kad izloze najbolje radove nakon prijemnog, tacno se vidi ko se kod koga spremao...najobicniji kalup....Teddy. Djuro, Mika, Dejan...
 
ja sam ispusio, tek sam 320... Od ljudi koje znam kod djure da su spremali, oko 10 je popusilo, a dvoje upalo na budzet... Medju ovih 10 je 5-6 vrlo dobrih crtaca P.S ja sam npr. odradio celu tu djurinu famoznu zbirku jedanput, matematiku neke zadatke i po vise puta, a u novoj zbirci sa faksa sam odradio matu dvaput... i odradio sam prijemni lose, uzeo sam 33 boda... a ocekivao sam, da su bili zadaci otprilike kakve sam vezbao, 45 bodova na prijemnom.
NE IDITE KOD DJURE!!! NE IDITE KOD DJURE!!! NE IDITE KOD DJURE!!! NE IDITE KOD DJURE!!!
 
Za BIG-a
I ja sam bila kod Djure, srecom samo 15 dana i pukla 225 jevreja, a samo sam se unazadila...inace sam se spremala u slikarskom ateljeu, a matu sam znala...
Bilo mi je ljaksi da vam kazem da je lik premazan sa sto boja, utera vas u neki sablon, mlatite se sa senkama,...kao pokaze neke zadatke....
Samo nesto zvace i masti...te albumcici, te slicice...kao mi smo drugari...
Spremajte se negde na drugom mestu...
Uostalom...vidite da crtanje nije sve...vidite ko nudi kompletne pripreme
Ja sam placala 15 jevreja po casu, koliko je sad kostalo.....
 
e je bash mi je zhao :(
ja nisam slushala djuru shto je prichao za matish i one zadatke, samo za crtanje
owo ostalo nisam ni wezhbala, matish sam uzela jedan chas kod profesorke dan pred prijemni zato shto me je uhwatila frka, a na swu sretju nije bilo ni m od matematike
ne znam, meni se na neki nachin posretjilo shto su pali onakwi zadaci...
bash mi je zhao shto to chujem, big I :( nadam se da tje sledetji put biti mnogo bolje...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top