alergije

raindog

Domaćin
Poruka
3.811
pitanje je da li ste i na shta alergichni ?
ili shta izbegavate od hrane, hemikalija ili chega shto vash organizam slabo podnosi ?

ja pojma nemam shta sam radila ili da li je od stresa
ali sam se odjednom sva osula, kao da me je neshto izgrizlo po temenu vratu i po ledjima i licu, i rascheshah se sva :sad:
ovo je uzhas

jednom sam se sva rashcheshala posle korishtenja nekih hemikalija koje sam koristila za ribanje kupatila, ali ovo je tako nichim konkretnim izazvano

osecam se kao da imam shugu :|

jel imate vi nekad takvih smetnji i shta se radi u takvim situacijama? (sem shto se ne treba josh vishe cheshati )
 
odes u homeopatsku apoteku i kupis kapi Urtica Urens (valjda, to ti je za koprivnjacu)..
tablete kalcijuma, svaki dan dok se osipas a ako ti je bas odvratno onda Claritin (meni se jedino od njega ne spava)..
i ne cesati se :)

ja sam alergicna na gomilu stvari..hrane, biljaka, ljudi :)
 
e nisam imala sam nekad na sunce ali proshlo

mom bratu se pre nekolikogodina (...7-8-...?) znaci enznam, posle njgove 25 pojavila alergija na celer !...to je bilo mislim 1999. posle bombardovanja...pre toga nije imao to, jeo je normalno
znachi samo je jedno veche krenuo da se gushi valjda...zavrshio u bolnici
posle su zakljucili da je to celer (postoji ta alergija nije tako chudno), i cak mozhda nije na svaki (to vec ne znam), posle se opeko josh neki put i slicno mu je bilo
inace kad su ga testirali na alergije ispalo da nije alergican na to, taj uzorak tamo u bolnici, tek kad im je odneo svoj celer, na to je reagovao
e shta ce sad tebi ova pricha.. :I
e tamo im je ispalo da je alergican na neke trave ali to se neshto ne pokazuje...to je ono kad ljudi u prolece mnogo kijaju
alergije su mozhd apovezane s nekom psihom blatruc ali nisamdoktor.
ali one se valjda nekad pojave kasnije
 
uh da sunce yebote, koji je to tek uzhas :( ja se leti shetam iskljuchivo u ogromnim koshuljama i dugachkim pantalonama i to po senkama

na moru nisam mogla doci sebi od osipa, grozno :(

a ranije sam u junskim rokovima obavezno imala osuto chelo , onim sitnim vodenim ne znam ni ja shta su, kao bububuljice, fuj ! stres valjda :(

i ima josh neshto debilno, shto ne znam shta je ali otprilike imam utisak da sam "alergichna" na mushkarce, poshto me prilikom svakog ( bliskog) kontakta sa bilo kojim mushkarcem toliko svrbi nos da otprilike imam zhelju da ga otkinem , rascheshah se zhiva :(

e nego anakin kako kalcijum pomazhe ?
 
nemam pojma, to mi je svaki doktor rekao a rekla mi je i baba :)
znam da su davali inekcije kalcijuma za polenske alergije...

ja sam se tu patila sa sezonskim alergijama a ovde ih nemam uopste, valjda ovde nema tog bilja...
 
@? mislis na alergiju na polen....

@raindog.....
bas si me nasla.... respiratorne i kozne, bar nemam oralne..... :roll:
so, na grinje, na hemiju (od detergenta za sudove, praska.... do nekih kupki i sapuna - sve sto nema biljnu osnovu), na neke vrste jelki i tog zelenisa.....
kao mala sam bila alergicna na zivotinjsku dlaku, sad je to proslo....
 
a si cula za MORA terapiju? to ima u bgd-u, to je neka nova metoda odredjivanja na sta si alergicna ali u smislu sta ti truje organizam onako generalno pa kad te trovace izbacis, onda imas manje alergija na ostale stvari...i prepisu ti homeopatske preparate posle toga..
skeniraju ti ceo organizam, sa sve emocionalnim stanjem, neverovatna stvar...
ne znam po kom principu radi, nalupetacu se...recimo da ide preko elektromagnetnih talasa organizma...
meni su rekli da izbacim psenicu i mleko koje inace nisam mogla da podnesem i da znas da deluje...
 
raindog:
uh da sunce yebote, koji je to tek uzhas :( ja se leti shetam iskljuchivo u ogromnim koshuljama i dugachkim pantalonama i to po senkama

na moru nisam mogla doci sebi od osipa, grozno :(

a ranije sam u junskim rokovima obavezno imala osuto chelo , onim sitnim vodenim ne znam ni ja shta su, kao bububuljice, fuj ! stres valjda :(

i ima josh neshto debilno, shto ne znam shta je ali otprilike imam utisak da sam "alergichna" na mushkarce, poshto me prilikom svakog ( bliskog) kontakta sa bilo kojim mushkarcem toliko svrbi nos da otprilike imam zhelju da ga otkinem , rascheshah se zhiva :(

e nego anakin kako kalcijum pomazhe ?


Nije ti to alergija na muskarce, nego alergija. Mene kad jedem svrbi nos i po toj logici bi ja trebao biti alergican na svu hranu.
 
Za mene bi bilo bolje pitanje na sta nisam alergicna...
Sto se onih klasicnih koznih testova na alergiju tice, alergicna sam na sve(kucna prasina, grinje, polen...da ne nabrajam.)
Od hrane, jagode, o dnjih mi izlazi koprivnjaca, lai ih ipak po malo jedem. Zabranili su mi da jedem i kikiriki, lesnik, badem... kivi, maline, ljuskare... posto su to najcesci alergeni, ali ja ponekad jedem nesto od toga u malim kolicinama.
Alergicna sam i na bactrim, cafetin, analgin.. sve lekove protiv bolova...
Inace, za sve skolne alergijama, novi lek AERIUS, mnogo je bolji od claritina...
 
Tako sam ja jedne godine bio alergičan na paradajz, i onda je je prošlo.

Ne znam da li je to alergija, ali na moru obavezno imam osip, ne svrbi, samo se pojave neke sitne crvene tačkice na grudima.
 
И ја на сунце, и то са првим зрацима :sad: , појави се црвена флека, а за годину-две, на исто место буде младеж.

Моја сестра сва у "сунчаним" пегама - а муж јој алерголог, али нема помоћи :?
 
Ja sam alergilčna na termo-gel. Spržio mi je doope i butine. Jednom me maserka namazala sa njim posle anti-celulit masaže i uvila u foliju. Reče: "Malo će da te pecka..." Nakon 5 minuta suze su mi krenule.
 
Ja sam alergicna na polen (ima tri vrste alergija) cvece, drvece i korov, grinje, prasina, vuna, svila, perje, na ono belo sto otpada sa topola, i na stogod jos vise se ne secam davno sam bila na testiranju.
Pila sam presing, i povremeno zavrsavala na infuziji kad dobijem gusenje.
Nekad izgleda kao da sam se prehladila, ali mi je doktor rekao da to nije prehlada nego alergija, posto su mi jednom dali duple inekcije za upalu grla, a ustvari sam imala alergijsku reakciju.
Letos mi je dao nesto sto je navodno bolje od presinga, ali ne secam se kako se zove posto nista ne pijem redovno.
 

Back
Top