alergije

Letos mi se desilo nesto skroz ludo. Ja na moru i ujutru ustajem i osecam da su malo usta otecen. I bila sam sigurna da je u pitanju bio herpes jer ga redovno posle mora dobijem kad se vratim za Bg. Kad ja na ogledalo... imam sta da vidim. Uzas. Usta kao da sam 3 puta stavljala silikone, i donja i gornja usna. Naravno odmah me drustvo slikalo. Odem kod lekara i daju mi kortizon inekcije.... u roku od 5 minuta usta su mi bila ok. Do kraja letovanja dali su mi da pijem neki lekic.
Nikad nisam imala nikakve tegobe, do tad. A trenutno sam na nekoj terapiji sto se tice lica. Sumnjaju na alergiju, tako da ako budem trebala da radim te analize, uskoro cu vam se pridruziti.
 
Ја сам алергична на 80% козметичких препарата...и морам да користим само оне које сам већ испобала...
Деси ми се понакад да платим ужасно скупо неку кремицу мислећи кад је већ скупа да је и квалитетнија, то јест да нема састојака који би ми изазвали алергију...али џаба!
Чак сам узимала тестере..мажем се неколико дана и све ок, а онда купим крему за велику лову и после недељу дана тек почне алергија! Онда ми жао да је бацим, па мажем руке њоме, или је поклоним некоме...
Рецимо, користим једну ''пијачну'' маскару већ дуже време и сасвим је ОК, а скоро сам добила Maybelline ''Volum expres''...ставила је пар пута и сад већ недељу дана вучем алергију на очима...
 
uh....ne zavidim vam :neutral:
ja kijam od prašine, i curi mi nos ponekad (od vetra ili hladnoće se zapuši) ali..to je to. Ajd da vam ne stajem na muku.
Koliko znam alergija nastaje kad molekuli tela "prepoznaju" neku tvar kao - opasnost. Pa reaguju tako...kao da je opasan celer ili cvetak :cry:
 
Na sunce, na moru se cesem kao da imam sugu.
I bila sam alergicna na neku kremu, kad sam je namazala osulo mi se lice. Mislim da sam alergicna i na polen posto stalno kijam u prolece i curi mi nos.
 
Joj, kakva tema, niko se nije ranije setio :lol:
Nisam ni na šta, koliko znam, mnogo kijam kada počne proleće, ali to je, valjda, normalno... I, da, mislim da sam alergična na pečurke, mada ne znam da li da to tako nazovem... Kako ih pojedem tako ih povratim, jednom sam dva dana bila van sebe, hm... Da su blie ludare ili bljuvare valjda bi se još nekome slošilo :shock: :)
Ima li još neko ovaj trip? E, da i ne smem da čitam u pokretu (bus, voz, kola, biciklo :shock: ), ne smem ni poruku da kuckam na mobilnom, ili da pažljivo posmatram nešto što je U tom prevoznom sredstvu... Ali i to je, valjda, normalno... :P
 
jeste,to se zove kinetoza ali obicno kad porastes to nestaje.znam da smo na ekskurzijama svi nosili kese za povracanje.
mozda ti jos nisi porasla :-D
 
Vragolasta Amfibija:
jeste,to se zove kinetoza ali obicno kad porastes to nestaje.znam da smo na ekskurzijama svi nosili kese za povracanje.
mozda ti jos nisi porasla :-D
Ahaha, možda nisam, u busu sam kao mala stalno povraćala... Joj i danas se umalo nisam patosirala ili pododbusirala... Stvarno mrzim te šitove, eto imam i dijagnozu :shock:
 
Na svashta sam alergichna, ali najgore od svega je shto imam ekcem od druge godine. Kao klinka sam ga imala po celom telu, sada malo manje ali mi je najgore kad mi iskochi po rukama kao SADA!!! :mad: I onda to rashcheshem. Alergichna sam na kikriki, orahe, jabuke i breskve, kuchice i machice, sve vrste polena... Ljudi me stalnp pitaju kako prezivljavam, ali meni ne smeta to toliko. Imala sam i astmu, ali mi je hvala bogu proshla. :roll:
 
bila sam prosle godine na tom MORA ispitivanju (nisam ni znala kako se zove onda) i ispalo je da sam alergicna na kvasac (jela sam neko vremen beskvasni/makrobioticki hleb), b anane, kivi, pomoranze, orahe, kajsije (a neposredno pre toga sam uzivala jeduci suve kajsije, njam) i jos neke namirnice, vise ne mogu da se setim sta to bese. I bas sam se fino osecala kada sam to sve prestala da jedem - prestao je da mi curi nos, kijanje i povremeno malo teze disanje. Da, morala sam da izbacim i mlecne proizvode...
 

Back
Top