Problem sa NOD32

alien2000

Obećava
Poruka
62
Nesto mi iskljucuje IMON modul (za kontrolu internet mreze) u NOD 32, pa moram rucno da ga ukljucujem.To mi se desava sve cesce a i veza na internetu mi brzo puca (dial-up) posle nekih 15 minuta.Osim NOD a imam i ZoneLabs poslednju verziju, Spyware Doctor 3,5.Neznam da li je virus ili podesavanje ili sta vec.
 
NOD, od početka prijavljuje za neke fajlove " error opening (File locked) [4]" i pretpostavila sam da to mora, avaj...
Svakim danom toga sve više. Mislim, trajao mi je ovaj WIN relativno dugo, ali sada je većina tih fajlova koji su "locked" pod system32 gde se u 99% slučajeva najpre zapate virusi, hehe... Ustvari meni je bilo 100%.
Ali nebitno, da li neko ima predlog šta da radim sa tim zaključanim fajlovima?
Ionako ih ima dosta, sve i da ih AV pronađe obrisaće ih i zbogom Windowse... :(
Nije mi u cilju da radim neki repair, ili ponovnu instalaciju (a moraće to na kraju biti)...
Da li još mogu da spasim OS?
17 pobrojano "zaključanih" windows fajlova, ako ih obrišem da li su oni tako "zaključani" (valjda od virusa :shock: ) ionko neaktivni, to jest, koliku štetu mogu da napravim? Komp. još uvek funkcioniše...
Uh, da, pronalazio je i neke viruse, trojance, ali oni su kao u karantinu, i samo što sam ga skenirala sada, navodno nema ništa. Ali ima tih "locked", garant su tu.
Šta da radim? :(
 
Lexa:
NOD, od početka prijavljuje za neke fajlove " error opening (File locked) [4]" i pretpostavila sam da to mora, avaj...
Svakim danom toga sve više. Mislim, trajao mi je ovaj WIN relativno dugo, ali sada je većina tih fajlova koji su "locked" pod system32 gde se u 99% slučajeva najpre zapate virusi, hehe... Ustvari meni je bilo 100%.
Ali nebitno, da li neko ima predlog šta da radim sa tim zaključanim fajlovima?
Ionako ih ima dosta, sve i da ih AV pronađe obrisaće ih i zbogom Windowse... :(
Nije mi u cilju da radim neki repair, ili ponovnu instalaciju (a moraće to na kraju biti)...
Da li još mogu da spasim OS?
17 pobrojano "zaključanih" windows fajlova, ako ih obrišem da li su oni tako "zaključani" (valjda od virusa :shock: ) ionko neaktivni, to jest, koliku štetu mogu da napravim? Komp. još uvek funkcioniše...
Uh, da, pronalazio je i neke viruse, trojance, ali oni su kao u karantinu, i samo što sam ga skenirala sada, navodno nema ništa. Ali ima tih "locked", garant su tu.
Šta da radim? :(


Vako Lexo... citaj pazljivo. ;)
NOD je prosecan antivirus, dakle zadovoljava osnovne potrebe. Radio sam na nekim serverima sa Corporate edicijom koja je stalno pravila probleme. Korisnicka verzije takodje. Sta vise, kod moje drugarice je taj AV, ma koliko cudno zvucalo, potpuno nestao iz compa. Prvo je poceo da pusta viruse u comp da bi kasnije potpuno nestao (ebozte... trece oko).
Ono sto moze biti izuzetno zanimljivo i vise nego dobro resenje, a uz to i besplatno, je avast... Sjani antivirus sa gomilom naprednih alata i modula kakve nema ni jedan AV za korisnicku masinu. Ono sto je gadno je interface, koji lici na odvratni player... ali savrseno dobro radi.
NOD je od skoro poceo da provaljuje nelegalne verzije i ne pusta im update, prijavi ti da imas svezu verziju baze ali od toga nista...
Ako ti zatreba pomoc oko instalacije i konfigurisanja avasta.... slobodno se javi.

Sto se systema tice, napravi backup systema pa onda obrisi sve sto zelis. Ako negde pogresis uvek mozes vratiti svoj stari backup. To ti je najbezbolnije i najbolje resenje. Mada, ovde ce ti najcesce reci da instalras system ponovo... sto je potpuno pogresan stav koji u svetu IT-a ne pije vodu, iz prostog razloga sto se gubi tona vremena a moguce je i bespovratno pogubiti podatke.
 
Nikodime, chitaj pazljivo. Devojka je uspela da ochisti rachunar od virusa sada ima problem jer su ti podaci delimicho i sistemski i ne zna da li da ih obrise ili da ih ostavi zakljuchane, A nema nameru da instalira rachunar ponovo. Poenta je da navede koji su sistemski fajlovi u pitanju, ili neka pretrazi na google i prochita za sta su vezani ti fajlovi u sistemu ukoliko nisu toliko bitni za pravilan rad sistema neka ih obrise.

Sto se tiche Avast-a. Takodje i moj predlog ide za njega ima podrsku za ( Internet Mail, Mrezni Firewall integrisan, Outlook Exchange Subsystem definicija (nisam jos istrazio sta je), P2P Shield, Blokiranje opasnih skripti koje treba da se izvrse u datome trenutku, Standardni Firewall, i Firewall za skeniranje dolazecih i odlazecih paketa i tako dalje i tako dalje. takodje postoji u raznim verzijama kao sto imas za home korisnike tako imas i za Serverske platforme kao i za Klijent rachunare. 2 verzije su isprobane od strane mene Serverska i home i mogu da kazem da je dobar.

Anyway. Ipak za mene i dalje ostaje kao najbolje resenje. Norton Internet Security 2006. koji pruza sve sto je potrebno za bezbedno surfovanje na internetu (pod uslovom da zadovoljava konfiguraciju tvoga rachunara Lexo), napisi listu fajlova sistemiskih u karantinu ovde.
Ukoliko nemas nameru da radis c: format.
 
nikodim:
...
NOD je prosecan antivirus, dakle zadovoljava osnovne potrebe. Radio sam na nekim serverima sa Corporate edicijom koja je stalno pravila probleme. Korisnicka verzije takodje.
...
Možeš li da navedeš kakve probleme je pravio NOD32. Neki klijenti koriste pomenutu verziju, ali do sada nisam uočio nikakve probleme na tu temu, pa da eventualno saznam šta može da ih zadesi, pre nego što se to zaista i desi.
 
alien2000:
Nesto mi iskljucuje IMON modul (za kontrolu internet mreze) u NOD 32, pa moram rucno da ga ukljucujem.To mi se desava sve cesce a i veza na internetu mi brzo puca (dial-up) posle nekih 15 minuta.Osim NOD a imam i ZoneLabs poslednju verziju, Spyware Doctor 3,5.Neznam da li je virus ili podesavanje ili sta vec.
.......
 
bojan p:
Možeš li da navedeš kakve probleme je pravio NOD32. Neki klijenti koriste pomenutu verziju, ali do sada nisam uočio nikakve probleme na tu temu, pa da eventualno saznam šta može da ih zadesi, pre nego što se to zaista i desi.


Pa zar neke od njih nisam gore pomenuo?
Prva stvar... softver je ilegalan (sto i nije tako strasno obzirom da je ovo zemlja dembelija). Drugu... ako ti ne radi update na crackovanoj verziji softvera i to se verovatno zove problem. Trece... ako je dozvolio da ti budu unisteni ili osteceni systemski fajlovi... u cemu je onda njegova funkcija?????
 
nikodim:
Pa zar neke od njih nisam gore pomenuo?
Prva stvar... softver je ilegalan (sto i nije tako strasno obzirom da je ovo zemlja dembelija). Drugu... ako ti ne radi update na crackovanoj verziji softvera i to se verovatno zove problem. Trece... ako je dozvolio da ti budu unisteni ili osteceni systemski fajlovi... u cemu je onda njegova funkcija?????
Izvini, nisam uočio da je reč o ilegalnoj verziji. Mislio sam da je reč o verzijama za koje postoji legalna licenca obzirom da si pominjao i korporativnu i kućnu varijantu.
 
The Legolas:
Nikodime, chitaj pazljivo. Devojka je uspela da ochisti rachunar od virusa sada ima problem jer su ti podaci delimicho i sistemski i ne zna da li da ih obrise ili da ih ostavi zakljuchane, A nema nameru da instalira rachunar ponovo. Poenta je da navede koji su sistemski fajlovi u pitanju, ili neka pretrazi na google i prochita za sta su vezani ti fajlovi u sistemu ukoliko nisu toliko bitni za pravilan rad sistema neka ih obrise..

OK, kazes da si koristio avast, onda svakako znas st aje VRDB... tako da ako se deci da dodje do ostecenja systemskog file-a, postoji adekvatna zanema...
 
Mislim da je Lexa mislila na errore koji se javljaju u logu prilikom skeniranja rachunara, a javljaju da ne mogu da pristupe izvesnom fajlu jer je on locked... Ista se stvar dešava i meni
Anyhow, primetio sam da mi iskače IE kad uključim Firefox ( :confused: ) i da mi se pojavljuju neka lažna sistemska upozorenja u systray-u, ali skeniranje NOD-om nije otkrilo ni jedan jedini virus (a update definicija redovno radi bez problema)...
Ali kad sam isprobavao Spyware Doctor nešto posle toga, našao je gomilu virusa i trojana po kompu !
moraću da se oprostim od noda, i da isprobam taj hvaljeni avast ... (tj. da ga dam burazeru, pošto sam ja na linu) :D

hvala
 
Avast je jako dobar (mali ali ubitachan). Takodje imajte u vidu da je i Norton Internet Security kao i Norton antivirus takodje dobar za ovakve stvari (pod uslovom da imate rachunar neki noviji) u njemu se nalazi ceo paket koji chini i Antivirus kao i Spyware engine, takodje i zastitni program za ulaz od strane hackera (nekazem da ce bas vas hackovati, ali chim neskodi znachi da koristi) ni on nije za podcenjivanje s'obzirom koje opcije i setovanja nudi.
Jako je diskutabilna i dobra tema. Ali ovo je za sada ono sto se koristi kod mene.
 
Serijski_Ubica:
! moraću da se oprostim od noda, i da isprobam taj hvaljeni avast ... (tj. da ga dam burazeru, pošto sam ja na linu) :D

hvala


Serijski... neces pogresiti... ali kao sto rekoh, interface mu je totalno konfuzan i glup, gotovo nimalo intuitivan... ali zato ga comp ne oseca i savrseno dobro radi.
 
The Legolas:
Avast je jako dobar (mali ali ubitachan). Takodje imajte u vidu da je i Norton Internet Security kao i Norton antivirus takodje dobar za ovakve stvari (pod uslovom da imate rachunar neki noviji) u njemu se nalazi ceo paket koji chini i Antivirus kao i Spyware engine, takodje i zastitni program za ulaz od strane hackera (nekazem da ce bas vas hackovati, ali chim neskodi znachi da koristi) ni on nije za podcenjivanje s'obzirom koje opcije i setovanja nudi.
Jako je diskutabilna i dobra tema. Ali ovo je za sada ono sto se koristi kod mene.


Jedna od vise firmi za koju radimo odrzaavanje ima Symantec na serverima i klijentima... Ta mreza je prepuna virusa... uz redovno azuriranje baze.... ni malo mi se ne dopada taj AV.
 
alien2000:
Nesto mi iskljucuje IMON modul (za kontrolu internet mreze) u NOD 32, pa moram rucno da ga ukljucujem.To mi se desava sve cesce a i veza na internetu mi brzo puca (dial-up) posle nekih 15 minuta.Osim NOD a imam i ZoneLabs poslednju verziju, Spyware Doctor 3,5.Neznam da li je virus ili podesavanje ili sta vec.
.....
 
Jedna od vise firmi za koju radimo odrzaavanje ima Symantec na serverima i klijentima... Ta mreza je prepuna virusa... uz redovno azuriranje baze.... ni malo mi se ne dopada taj AV.

Ukoliko nije problem. Mozes li mi napisati par virusa na koje ste susretali prilikom zadnjeg scan-a te mreze koju odrzavate sa zastitom Norton Antivirusa i konflikte na koje ste susretali prilikom rada. Zbog toga sto bih voleo da izuchim te viruse i razjasnim, uporedim, i isplaniram zastitu. Takodje i da imam u vidu, gde je moja mreza najslabija. To jest na kojim mestima.
 
Ovo mi je privuklo pažnju: „NOD je od skoro poceo da provaljuje nelegalne verzije i ne pusta im update, prijavi ti da imas svezu verziju baze ali od toga nista...“

Zbog mog obimnog iskustva sa virusima :) umem da prepoznam kad se računar čudno ponaša. Hehe. Osim toga, Winamp je naglo prestao da radi, još neki programi otkazuju, izgleda da je situacija daleko gora nego što NOD to pokazuje...
Četiri dana mi ne radi konekcija i mislim da je virus pojeo softver za antenu (mada je provajder užasan, pa sam najpre optužila njega).
Prosto neverovatno, proradio mi modem kada je otkazala antena :lol:

Izgleda da neko vreme primam lažne update-ove...
Da li smem da instaliram taj avast pored NOD-a? Jednom sam instalirala dva AV i to mi je uništilo maltene sve što sam imala u kompjuteru. Norton + Kasperski :? Ni u loodilu :P
Sa Nortonom sam imala, blago rečeno, neprijatno isqstvo :lol: Mada sam sama kriva za to.
Sada ću da skeniram C, pa da vam pošaljem log, mada mislim da mogu da se oprostim od Windows-a...
O, da, ima i jedan fajl koji odbija da se obriše u Temp. :)
Access denied...
Ironija je što me je NOD štitio naročito dugo, i baš sada kada mi je kompjuter najpotrebniji ode sistem, do đavola... :? :? :?

C:\WINDOWS\system32\CatRoot2\edb.log - error opening (File locked) [4]
C:\WINDOWS\system32\CatRoot2\tmp.edb - error opening (File locked) [4]
C:\WINDOWS\system32\config\default - error opening (File locked) [4]
C:\WINDOWS\system32\config\default.LOG - error opening (File locked) [4]
Ima ih još desetak iz sys.32 i još toliko nekih drugih, slučajno sam obrisala log :mrgreen:
Ali, nije ni bitno... :(
 
Stvar je jednostavna. Kratko i jasno. Avast ti nece dozvoliti instalaciju njegovu dok ne izbrises Nod Antivirus iz svoga sistema. Savet: format c: i mirna si. Jer ovo sto si napisala, definitivno nije zdrav rachunar, i definitivno nema vajde od popravke. :)
Mozes eto jedino da probas da podignes sistem u safe mod-u, pa da probas da uradis skeniranje svoga sistema. Ali opet nema vajde, kad ti je u system32 sve otislo dodjavola.
Moj savet: format c:
 
A gle'j ovaj kolačić što neće da se obriše, jao što me nervira...
88.85.74.132/hairLEAK

Pa dal' da brišem NOD, čisto da nešto uradim dok još imam konekciju :)
Da promenim, da neko ne klikće :P
 

Back
Top