PARENJE PSA

Princeza

Aktivan član
Poruka
1.646
Moja francuska patuljasta pudlica nece da se pari. Sta da radim? Ona vec ima sedam godina, bojim se da se ne dobije epilepsiju ili neki tumor ili nesto.
Probali smo ranije sa "deckom" mladjim od nje ali nisu uspeli da se spoje. Ne znam da on nije bio neiskusan...
Da li neko ima musku patuljastu pudlu sa iskustvom posto ce mojoj Leici uskoro teranje pa da proba ponovo?
 
Imam preslatku prekinezerku, koju bih volela da parim .... medjutim, ništa o tome ne znam ... sem da imam za nju odličnu ''priliku'' :)

Ona je trenutno u teranju.

Znači pitanje: kada treba da se pari (da li u toku teranja ili dan dva posle)? Kakva su vaša iskustva? Da li je potrebno da zovem veterinara ili ne? Da li je potrebno to parenje ponoviti koji put?

Ajde, pomagajte.
 
Koliko ja znam teranje traje tri nedelje,a u drugoj nedelji moze da ostane trudna i to samo 3-4 dana.Tako da je najbolje da je pustis da se pari u drugoj nedelji tokom cele nedelje.Veruj mi znace ona sama sta treba da radi kad joj dovedes muzjaka ;)
 
Nadji nekog odgajivacha ili veterinara koji se razume u pekinezere,ja znam kako stvari stoje sa dobermanima,...Moja kuja kad se parila,vodili smo je 3 dana za redom,za svaki sluchaj da sve uspe,a ja nisam znala kad,koji dani su joj najplodniji,pa nam je odgajivach rekao,i sve je obavljeno profesionalno,...Raspitaj se koji su to dani kod pekinezera i obavezno gledajte da parenju prisustvuje neko struchan,jer su oni mali,da bi sve uspelo(dobermane morash da vezesh oko struka i parenje traje 15-20 minuta).

Imam drugaricu koja gaji pekinezere,pa cu je pitati koji su dani najplodniji za njih i kako parenje treba da protekne,da li da ih pustish slobodno ili ce im trebati pomoc vas vlasnika,...:D
 
Sanha:
Nadji nekog odgajivacha ili veterinara koji se razume u pekinezere,ja znam kako stvari stoje sa dobermanima,...Moja kuja kad se parila,vodili smo je 3 dana za redom,za svaki sluchaj da sve uspe,a ja nisam znala kad,koji dani su joj najplodniji,pa nam je odgajivach rekao,i sve je obavljeno profesionalno,...Raspitaj se koji su to dani kod pekinezera i obavezno gledajte da parenju prisustvuje neko struchan,jer su oni mali,da bi sve uspelo(dobermane morash da vezesh oko struka i parenje traje 15-20 minuta).

Imam drugaricu koja gaji pekinezere,pa cu je pitati koji su dani najplodniji za njih i kako parenje treba da protekne,da li da ih pustish slobodno ili ce im trebati pomoc vas vlasnika,...:D


Ha ha ha ... hvala hvala ... ali ako očekuju moju pomoć teško će je dobiti .... :) gledala sam par puta kako se kerovi pare i prosto mi je bilo i smešno i stidno da ih gledam .... kao da im kradem intimu ... zato bolje da to odrade sami :)
 
NatasaNatasa:
Imam preslatku prekinezerku, koju bih volela da parim .... medjutim, ništa o tome ne znam ... sem da imam za nju odličnu ''priliku'' :)
Ona je trenutno u teranju.
Znači pitanje: kada treba da se pari (da li u toku teranja ili dan dva posle)? Kakva su vaša iskustva? Da li je potrebno da zovem veterinara ili ne? Da li je potrebno to parenje ponoviti koji put?
Ajde, pomagajte.
A da PRE TOGA, probaš sa nekim pekinezerom - mužjakom ?!? :shock:
 
Pa i mene je bilo sramota prvi put,nisam smela da gledam,ali brat je morao da drzi moju Alfu i da je mazi dok su joj usta bila vezana da ne ujede,a njemu(muzjaku),...su malo pomogli da potrefi,jer je bio extra nestrpljiv:lol:

Sad mi je to normalno,kad gajish i bavish se time,to ti je kao dobar dan,navikni se i nemoj da se pari samo jednom,greota je,neka se pari vishe puta,bice vishe malih,bogatiji porod,samo napred bre,nije to sramota,to je njima pomoc,...(pa nisu oni ljudi da znaju gde shta treba:lol: )

Nije mi drugarica tu da je pitam kad je najbolje da se pare,...javicu se uskoro
 
Potrebno je 10-ak dana nakon krvarenja pariti zenku , dva dana poslije moze se ponoviti da bi bila veca vjerovatnoca da ce uspjeti.
Naravno govorim o prirodnim parenjem a ne o vjestackim.
Pozdrav
 
Mi je odveli kod njega .... a ona neće :( baš sam se rastužila .... Medjutim, dolazio nam je u goste par dana jedan pekinezer, koji je iste boje kao Flekica ... pa se nadam da su nešto odradili ... mama kaže da jesu, a ja još ne verujem :lol:

Moćićemo da uočimo za jedno 2 nedelje .....
 
Javljam se u vezi vase patulaste pudle.Naime mi imamo muzjaka Pufija starog 5.5 godina.Nas veterinar kaze da je izuzetno lep primerak a i mi mislimo isto.Vec neko vreme trazimo zenkicu za parenje.Ako ste zainteresovani javite mi se putem PP-a.
 

Back
Top