PARENJE PSA

ja imam pekinezera , zenka, peta god.
nije se nikako parila.
prvi put kad se terala nisam je pustila jer je bila mlada i odtad vise nije trazila
a ja stalno bila u iscekivanju a onda sam se obratila veterinaru za pomoc i on je preporucio hormone
koje trenutno prima. pa bi molila sve koji su imali slican problem da mi odgovore
da li je bilo uspjesno kos njihovih ljubimaca
jer stvarno bi voljela da moja pekinezerica bude mama
pozz
 
Ja imam mužjaka mopsa, starog 3,5 godine. Od nagrada ima 1x R.CAC , 2x CAC, 3x odličan i 2x prvak razreda mladih.
Ko ima ženku mopsa za parenje, može da mi se javi!!!!
Beograd tel. 011/3047-491
 
E vidim ovdje svi bi parili pse :D! Medjutim mene zanima nesto drugo,imam tibetanskog spanijela muzjak,e sad bi ja nabavio neku malu pasiminu zenke(iz prihvatilista za pse,da usrecim nekog malog psica) e zanima me dal ja nju mogu odvesti veterinaru da je kako se to kaze podveze (da bude neplodna) al dal bi oni upraznjavali "teranje"! Jer ne bi nabavljao mu frendicu ako ce samo naskakivati jedno na drugo a nista od toga se desavati.

P.S. ne zelim male psice,jer bi mi bilo zao podijeliti ih a kamoli prodati a kuda s njima? gore je pustiti ih po putu kao sto svijet obicno radi. Laik sam za pse pa tako molim da mi neko objasni sta je najbolje da se uradi! Veliki pozdrav !
 
izvini a zasto se nesme pariti pas sa 1 godinu.

Zato što još nije završila fizički rast i trudnoća i posle toga stvaranje mleka bi za nju bili veliki napor, ostala bi premala i nerazvijena-u smislu premekanih došaplja, brojanica na rebrima... Uopšte, prvo leglo za koje će ti KSS izdati papire je ono kad se pas pari sa oko 16-18 meseci. Ako hoćeš da upropastiš psa, samo izvoli! A znaš i sam da imaš rasu sa jako osetljivim skeletom, zašto bi rizikovao displaziju ako ne moraš?!
 
izvini tu poruku nisam ja poslao nego moj brat a inace donna nema papire zato sto je ona poslednja ostala u leglu a niko od ostalis 6 pasa nije imalo papire jer niko nije hteo a meni bilo glupo da ih ja sam tj. prodavac vadi samo zbog mene.....
 
izvini tu poruku nisam ja poslao nego moj brat a inace donna nema papire zato sto je ona poslednja ostala u leglu a niko od ostalis 6 pasa nije imalo papire jer niko nije hteo a meni bilo glupo da ih ja sam tj. prodavac vadi samo zbog mene.....

Ti nju možeš da odvedeš na ocenjivanje nevezano za papire, može čak da bude proglašena za najlepšeg psa rase, grupe, ili čak na celoj izložbi, samo ne može da dobije CAC i CACIB. Dalje sa njenim štencima sve ide regularno, samo ako ona dobije prolaznu ocenu. I moj ti je savet da pre parenja, sa godinu dana uradiš rentgenske snimke kukova a možda i laktova, ti bar znaš sve ako je tvom bratu nešto promaklo.
 
Uslovni rodovnik moze da izda samo maticna zemlja na izlozbi koja ima za to ovlascenje...Tako da ako ona nije sarplaninac ili neki od nasih gonica, nistaod uslovnog rodovnikaz:(

E taj detalj mi je promakao. Hvala na ispravci. Ali štenci od pozitivno ocenjenih roditelja bez rodovnika mogu da dobiju rodovnik? Ako se dobro sećam, tako je. ALi opet, priznajem da sam poprilično laik u vezi izložbene kinologije.
 
E taj detalj mi je promakao. Hvala na ispravci. Ali štenci od pozitivno ocenjenih roditelja bez rodovnika mogu da dobiju rodovnik? Ako se dobro sećam, tako je. ALi opet, priznajem da sam poprilično laik u vezi izložbene kinologije.

Da bi stenci imali rodovnik, potrebno je da ga imaju oba roditelja i da budu pozitivno ocenjeni.
Pas bez rodovnika ne moze ni da bude izveden na izlozbu, znaci ne moze ni biti ocenjen. Rodovnik je potvrda o cistokrvnosti psa, bez njega niko ne moze tvrditi da je taj pas zaista pripadnik neke rase, bez obzira kako on izgledao.
 
Imam zenku koker spanijela,staru 2,5 meseca.Znam da je rano za ovo pitanje,ali zelim da se obavestim na vreme.Kada kod njih pocinje teranje,kako se prepoznaje...Da li prvo propustiti......z:)
 

Back
Top