Kako je ruznima kad traze partnera...

CaLiMeRo:
:shock: :D Aaaaaaaah, onda ok... nisam znala da imamo pretpostavku da se prava osoba mora naći...
Phhh, neću tako da se igram.

P.S. Bundevo, bolji si od Bayes-ove formule...:lol:

i jos kad bi odbacila mogucnost da obe budu prave.. :) (sto doduse i nije lose)

e, moram da ti ispricam...slucaj je isti...sedimo nas cetvorica u kancelariji i svadjamo se ko ce u prodavnicu..i onda se jedan seti i kaze: "hajde da izvlacimo papirice pa ko izvuce obelezeni-taj ce da ide...svi se slozimo, samo marko nesto razmislja i kaze: "to nije posteno...verovatnoca nije ista za sve..prvom ce verovatnoca biti 0.25, to je ok...ali vec drugom nece.." i tu nas on nesto smunta na brzinu i mi resimo da vucemo drvce...(sto je bitno drugacije, u piiiip materinu)..tu ti ja (naravno) ispusim...idem ka radnji, a sve mislim:ma kako nije isto...mora da je nesto zaјеbao.. i krenem da racunjam:
P(A) = 1/4 to je ok
P(B) = verovatnoca da prvi nece izvuci * verovatnoca da ce drugi izvuci = 3/4 * 1/3 = 1/4
...i jos za svaki slucaj izracunam i za preostalu dvojicu i vidim da je verovatnoca za sve ista...al sta vredi-ja sam vec izduvao...tako da sam, eto, to skustvo platio
 
bundeva:
i jos kad bi odbacila mogucnost da obe budu prave.. :) (sto doduse i nije lose)

e, moram da ti ispricam...slucaj je isti...sedimo nas cetvorica u kancelariji i svadjamo se ko ce u prodavnicu..i onda se jedan seti i kaze: "hajde da izvlacimo papirice pa ko izvuce obelezeni-taj ce da ide...svi se slozimo, samo marko nesto razmislja i kaze: "to nije posteno...verovatnoca nije ista za sve..prvom ce verovatnoca biti 0.25, to je ok...ali vec drugom nece.." i tu nas on nesto smunta na brzinu i mi resimo da vucemo drvce...(sto je bitno drugacije, u piiiip materinu)..tu ti ja (naravno) ispusim...idem ka radnji, a sve mislim:ma kako nije isto...mora da je nesto zaјеbao.. i krenem da racunjam:
P(A) = 1/4 to je ok
P(B) = verovatnoca da prvi nece izvuci * verovatnoca da ce drugi izvuci = 3/4 * 1/3 = 1/4
...i jos za svaki slucaj izracunam i za preostalu dvojicu i vidim da je verovatnoca za sve ista...al sta vredi-ja sam vec izduvao...tako da sam, eto, to skustvo platio


joj buki pa ti si mozak covece :lol: :roll:
 
Ja kako gledam prosecni i ispod proseka pa i neki ruzni prolaze mnogo bolje nego lepi. Jeste li nekad razmisljali o tome, da ce devojka da odbije lepog momka da bi ispala riba???

"Pazi kakva sam ja zenska kad sam odbila ovakvog frajera"

E pa hoce i to bas da bi izdigla sebe verovali ili ne i svoj imidz.

Uzmimo da imamo lepotana i nekog ruznjikavog i da su istog temperamenta i psihe , obojica po temperamentu i psihi veoma prijaju zenskom polu. Devojka ce pre da odabere ruznog iz prostog razloga , sto postoji predrasuda da onaj lep nikad nece moci da bude veran, ili kod nekih da ce onog ruznog lakse da vuce za nos. Jer iskreno koja je luda da ide sa lepotanom koga zeli jos njih 100 i koji joj verovatno nece biti veran i ima da je sutne prvom sledecom prilikom kad nadje neku drugu. Naravno ve su to samo ZENSKE PREDRASUDE.

Slicno tako i muskarci ne prilaze lepim devojkama posto im izgledaju napaljeno i nadmeno i pune sebe i zato sto smatraju da moraju da budu bogati srpski kriminalci da bi ih imali.
 
geisha:
@ aca

pravo da ti kazem ja bih pre izabrala onog lepog nego ruznog (znas onu teoriju mislim o genetici svoje dece itd itd) i ne bojim se da ce me varati, zato sto ako hoce mene da zadrzi onda ce morati da prestane da vara (simple as that)

Da ali sa druge strane lep muskarac nece prici lepoj devojci zato sto misli da mu trebaju dobra kola, puno para, da bude kriminalac, da ima utoku, da vozi BMW i nosi kajlu. Pa cim to nema odma misli da nema nikakve sanse.
 

Back
Top