pomoc za reno 19 1.7 54kw

zeljkobc

Početnik
Poruka
4
pozdrav svima.
imam problem sa renoom 19 prilikom dodavanja gasa pocinje da vuce i u jednom momentu odprilike oko polovine gasa prekida sa vucom i cuje se samo zvuk uvlacenja vazduha i posle 1-2 sekunde ponovo pocinje da vuce(simptom kao kod dvogrlnog karburatora kada ne otvori drugo grlo pa kasnije probija otvara)inace ubrizgavanje je singl-point.da li ima veze sa senzorom za temperaturu (ect) posto mi pokazuje laznu temperaturu motora kada je hladan,auto je stajao 4 meseca da li i to moze da utice.hvala na pomoci
 
cao druze. probao sam danas da skinem kabal od lambda sonde auto bolje ide,nisam primetio da trosi vise da li mi je to pametno sto sam uradi da li steti motoru i da li da vidim negde da nadjem drugu pa da zamenim ili nesmeta da radi bez nje.pozdrav milanche
 
Kao prvo lamda sonda je potrosni deo koji u nasim uslovima nema bas dug vek trajanja.
Taj deo je neophodan za pravilan rad motora.
Neispravan senzor temperature se takodje menja.
Umesto sto ceprkas uradi kompjutersku diagnozu .
Dobices lepo odstampano sta je neispravno zameni sam ili to porepusti
kvalifikovanim ljudima .
Kroz gorivo i nepravbilan rad koji je ostetio ko zna sve sta do sada si sigurno
bacio poprilicno novca .
PS . posveti se svom poslu a o autima brigu prepusti strucnim ljudima .
 
Pozdrav svima
Imam problem sa reno 19 1.7ccm 90 ks gtx dize mi temperaturu a skala u autu stoji na nuli, stavio sam nov termodavac u hladnjak sto ide i u bloku motora i opet isto ventilator nece da se upali, a kada ga povezem direktno sa akumulatorom odmah se upali. Molim vas pomozite ako neko zna i kais sam stavio nov i opet isto.
 
Dobrodošao Nebojsa Pancevo. :D
A da pogledaš termostat? Možeš i da ga izvadiš ako je baš tako kritično, pošto ide leto. Meni to sve liči na nedostatak protoka vode. I naravno sistem kod njega mora da se izluftira.
 

Back
Top