Nepismeni glasaci....

Kohen

Ističe se
Poruka
2.450
Prema poslednjem popisu stanovnika iz 2002. godine, oko 1,3 miliona stanovnika u Srbiji nema završenu osnovnu školu, a oko milion i po građana ima samo diplomu osmogodišnje škole. Preporuku Uneskoa da sve zemlje do 2015. godine smanje broj nepismenih za polovinu, Srbija bi sa trenutnim brojem škola za osnovno obrazovanje odraslih i brojem nepismenih ovu preporuku mogla da ispuni tek 2137. godine. Mirjana Milanović, savetnik ministar prosvete, kaže da u Srbiji postoji samo 13 škola za osnovno obrazovanje odraslih.
I sad, sta reci? Pitanje je da li zelimo MI u Evropsu uniju? A EU nestrpljivo ocekuje, krseci prste , da li ce tri miliona polupismenih Srba da se udostoji da udje u Uniju , ili nece.Ma kome treba EU, kad mu ni skola ne treba.
Mnogo se bruji da li zelimo ili ne , a pitanje je da li smo spremni za ulazak u EU ili nismo.
 
то што су неписмени је боље ѕа њих, још ако немају тв, радио и новине, још боље, веруј ми биће нормалнији, и иако је то поражавајућа чињеница, хвала богу да је тако, иначе би одавно већ били у три лепе....

Ја не желим у ЕУ, ми смо срце Европе, ил ће они нама ил нек се колективно *ебу, па зар смо ми центар или они, јер нас не требају, е не требамо ни ми њих , имамо хране, воде, минерала, руда, добре законе, људе спремне да раде, и Пинк, па шта нам више треба?
 
Angelico.unplugged:
то што су неписмени је боље ѕа њих, још ако немају тв, радио и новине, још боље, веруј ми биће нормалнији, и иако је то поражавајућа чињеница, хвала богу да је тако, иначе би одавно већ били у три лепе....

Ја не желим у ЕУ, ми смо срце Европе, ил ће они нама ил нек се колективно *ебу, па зар смо ми центар или они, јер нас не требају, е не требамо ни ми њих , имамо хране, воде, минерала, руда, добре законе, људе спремне да раде, и Пинк, па шта нам више треба?
Pa cim sam video da navodis pink odmah shvatio sam da si ti od onih manje pismenih. Zbog ljudi kao ti ova zemlja je u ovakvoj bezizlaznoj situaciji. Ne mozemo bre da zivimo odseceni od sveta. Shvati to!! Mogli bi da zivimo tako jedino ako bi se povukli u pecine. A gde se mi nalazimo nema veze, mnogo vise znaci sta mozemo da pruzimo ekonomskoj stabilnosti Evrope. Hranu imamo, vodu imamo, rude skoro da nemamo(procitaj dole zasto), ljude spremne da rade nemamo(vecina su ovde teski neradnici), Pink nam ne treba. Ti si bas pravi marksista, samo golo prezivljavanje i nadgradnje.
Rude=> Nekada smo bili veoma bogata zemlja rudama. Svugde u svetu se iskoriscava cak i 0.3% rude iz svakog grumena. Ali kod nas su se iskoriscavale samo rude sa nekih 80-tak %(Drug Tito doneo samo takve masine). A sve ostale rude(sa manjim procentom) su se bacale(davale jadnim zemljama nesvrstanih). E sad su nam u rudnicima ostale vecinom samo siromasne rude. A mi nemamo opremu da ih iskoristimo.
 
Па зато сто их имамо пуно, мора један проценат да иде ѕа покој душе.... :)

Не видим какве везе то има искорићеност потенцијала са потенцијалима.....

Боље да људи гледају Пинк него антисрбски Б92...

Да ја сам иначе од оним мање писмених што иду на правни факултет, има нас доста...

Пећине и нису толико далеко....
 
...tema o nepismenosti je vrlo ozbiljna......u ovako maloj zemlji u 21. veku toliko nepismenih ljudi je zaista porazavajuci podatak....sramota je da se drzava uopste ne bavi tim ljudima koji nazalost, i ne znaju za sta su sve uskraceni...posto se bave samo sobom verovatno im je i to poslednja rupa na svirali...secam se jednog dede iz jednog sela u srbiji kad su bile demonstracije zbog pokradenih lokalnih izbora '96, koji je pricao kako je sramota sto ...'se ovi mlate po ulicama i ne daju postenim ljudima da idu na posao a on radi ceo svoj vek i nikad nije video more, samo na televiziji..a voleo bi..al mora da se radi za drzaviu pa se nema kad'..kako mi je bilo zao tog coveka koji nikad u zivotu nista nije video dalje od svog sela i te 'carobne' kutije u kojoj je sav ostali njegov zivot iz koje su mu objasnjavali da je more nedostizno... :(
 
Kohen:
Prema poslednjem popisu stanovnika iz 2002. godine, oko 1,3 miliona stanovnika u Srbiji nema završenu osnovnu školu, a oko milion i po građana ima samo diplomu osmogodišnje škole. Preporuku Uneskoa da sve zemlje do 2015. godine smanje broj nepismenih za polovinu, Srbija bi sa trenutnim brojem škola za osnovno obrazovanje odraslih i brojem nepismenih ovu preporuku mogla da ispuni tek 2137. godine. Mirjana Milanović, savetnik ministar prosvete, kaže da u Srbiji postoji samo 13 škola za osnovno obrazovanje odraslih.
I sad, sta reci? Pitanje je da li zelimo MI u Evropsu uniju? A EU nestrpljivo ocekuje, krseci prste , da li ce tri miliona polupismenih Srba da se udostoji da udje u Uniju , ili nece.Ma kome treba EU, kad mu ni skola ne treba.
Mnogo se bruji da li zelimo ili ne , a pitanje je da li smo spremni za ulazak u EU ili nismo.

Nepismeni u Srbiji? Ko je to u Srbiji nepismen, koje nacionalnosti (Cigani, Siptari, muslimani...)?

Ili je mozda postavljac teme, kao nepismenost, hteo reci: da su nepismeni oni koji prate pisanje evropske stampe (francuske, engleske, holandske...)?

Jesu li Francuzi i Holandjani, clanovi EU, nepismeni toliko, da su referendumom odbili ustav EU? Mozda oni gledaju sa strane (nisu u toku dogadjaja, ne radi se o njima, clanovima EU)?

Sta je postavljac teme hteo reci? Da nekoga silom teramo u skole a ne prerpodavaju kartone, akumulatore i ne zanose se nekim transverzalama i istoriji da su potomci nekih naroda (Ilira, Turaka, Rimljana)?

Ja ne razumem pitanje, jer nije konkretno.
 
Kohen:
Prema poslednjem popisu stanovnika iz 2002. godine, oko 1,3 miliona stanovnika u Srbiji nema završenu osnovnu školu, a oko milion i po građana ima samo diplomu osmogodišnje škole. Preporuku Uneskoa da sve zemlje do 2015. godine smanje broj nepismenih za polovinu, Srbija bi sa trenutnim brojem škola za osnovno obrazovanje odraslih i brojem nepismenih ovu preporuku mogla da ispuni tek 2137. godine. Mirjana Milanović, savetnik ministar prosvete, kaže da u Srbiji postoji samo 13 škola za osnovno obrazovanje odraslih.
I sad, sta reci? Pitanje je da li zelimo MI u Evropsu uniju? A EU nestrpljivo ocekuje, krseci prste , da li ce tri miliona polupismenih Srba da se udostoji da udje u Uniju , ili nece.Ma kome treba EU, kad mu ni skola ne treba.
Mnogo se bruji da li zelimo ili ne , a pitanje je da li smo spremni za ulazak u EU ili nismo.
Postovani kolega,statisticki ste podatke podastreli izuzetno precizno i tacno moglo bi se reci.A ne cini li Vam se ipak da pojam pismenosti ponekad i nemora da bude jedino merilo vrednosti nekog coveka.Vidite,slozicete se da ima izuzetno skolovanih ljudi koji su utukli sveskupa dvadesetag godina skole pa na kraju ispale diplomirane budale,da ne kazem idioti.Statistika za ovakove slucajeve nema parametara i uzima ih kao statisticku gresku.Ali zato umesto njih "nepismeni" glasaci bas i nece da poslusaju navalentne pismene diplomirane budale,slazete se?
 
Angelico.unplugged:
то што су неписмени је боље ѕа њих, још ако немају тв, радио и новине, још боље, веруј ми биће нормалнији, и иако је то поражавајућа чињеница, хвала богу да је тако, иначе би одавно већ били у три лепе....

Ја не желим у ЕУ, ми смо срце Европе, ил ће они нама ил нек се колективно *ебу, па зар смо ми центар или они, јер нас не требају, е не требамо ни ми њих , имамо хране, воде, минерала, руда, добре законе, људе спремне да раде, и Пинк, па шта нам више треба?

monkey5bn.jpg
 
-dreamcatcher-:
Postovani kolega,statisticki ste podatke podastreli izuzetno precizno i tacno moglo bi se reci.A ne cini li Vam se ipak da pojam pismenosti ponekad i nemora da bude jedino merilo vrednosti nekog coveka.Vidite,slozicete se da ima izuzetno skolovanih ljudi koji su utukli sveskupa dvadesetag godina skole pa na kraju ispale diplomirane budale,da ne kazem idioti.Statistika za ovakove slucajeve nema parametara i uzima ih kao statisticku gresku.Ali zato umesto njih "nepismeni" glasaci bas i nece da poslusaju navalentne pismene diplomirane budale,slazete se?

Naravno da pismenost, uvazeni kolega nije jedino merilo vrednosti coveka.
Ne radi se o tome, Radi se o faktu , da je skoro cetiri miliona ljudi u Srbiji funkcionalno, ili potpuno nepismeno. U 21om veku. I ta cinjenica vas , kolega ostavlja potuno ravnodusnim?
Kao, to je u redu, sto manje citaju , bice bolji domacini?
Ko god cita, sumnjiv je, kao narodni neprijatelj. Polja smrti??
Pa kolega, ja se malo nelagodno osecam kada cetiri miliona nepismenih, neobrazovanih, a samim tim i lako manipulisanih glasaca, odredjuje sudbinu Srbije.
Ako je za vas nepismenost cool, a sta ce onda Srbinu skola , ???
Po vasem tekstu, rekao bi da vise preferirate nepismene od pismenih , odnosno ,da je nepismenost po vama garancija postenja, a pismenost djavolja rabota.
 
-dreamcatcher-:
Postovani kolega,statisticki ste podatke podastreli izuzetno precizno i tacno moglo bi se reci.A ne cini li Vam se ipak da pojam pismenosti ponekad i nemora da bude jedino merilo vrednosti nekog coveka.Vidite,slozicete se da ima izuzetno skolovanih ljudi koji su utukli sveskupa dvadesetag godina skole pa na kraju ispale diplomirane budale,da ne kazem idioti.Statistika za ovakove slucajeve nema parametara i uzima ih kao statisticku gresku.Ali zato umesto njih "nepismeni" glasaci bas i nece da poslusaju navalentne pismene diplomirane budale,slazete se?

Gospodine dream nekako ovaj vaš ekspoze asocira na odredjene individue koji mentalnu onaniju zadovoljavaju tripujući se da se bave animacijom... ili se to meni pričinjava....
 
Angelico.unplugged:
то што су неписмени је боље ѕа њих, још ако немају тв, радио и новине, још боље, веруј ми биће нормалнији, и иако је то поражавајућа чињеница, хвала богу да је тако, иначе би одавно већ били у три лепе....

Ја не желим у ЕУ, ми смо срце Европе, ил ће они нама ил нек се колективно *ебу, па зар смо ми центар или они, јер нас не требају, е не требамо ни ми њих , имамо хране, воде, минерала, руда, добре законе, људе спремне да раде, и Пинк, па шта нам више треба?
Da,pravi mali raj..dok ne skineš povez sa očiju..Podaci da bi 80% ljudi momentalno emigriralo ti takodje kvare utopiju.
Parola "bolje biti nepismen" poslednji put bila je popularna u XVIII veku.
A Pravni fakultet je poznat po tome što primaju svakog idiota.
 
Kohen:
cetiri miliona nepismenih, neobrazovanih, a samim tim i lako manipulisanih glasaca,

Na stranu što mi je brojka od četiri miliona prilično sumnjiva. Osvrnuo bih se na nešto drugo. Zbog čega su nepismeni ili polupismeni automatski lako manipulisani? Čoveče, osvrni se oko sebe, koliko je školovanih ljudi koji bi progutali apsolutno sve što im se servira? Sa druge strane, da si ikada upoznao prave srpske seljake, dobro bi znao da se većina njih samo pravi naivna. Možda nisu u stanju, ne žele, nemaju vremena ili ne vide smisao u retoričkim vežbama po internet-forumima, ali da ih je lako izmanipulisati? Jok, batice. Veruj mi na reč. A ako mi ne veruješ, prošetaj se malo po planinskim selima i popričaj sa ljudima, pa ćeš videti da sam u pravu. Ćale mi je terenac i srećom sam video nešto malo više od betona i asfalta.
 
Andreavk:
...ola la pa ti si evoluirao...sad su i pismeni idioti :)
Poznavao sam devojku u BG-u...nije mogla da kaže koliko je 1/2 + 1/3 ,mislila je da je Sirijus planeta Sunčevog sistema ali je zato samouvereno i ponosno pričala da Hrvatska nikad nije imala državu dok Srbi nisu došli. Bila je "uspešan student prava". 8-)
 
Kohen:
Naravno da pismenost, uvazeni kolega nije jedino merilo vrednosti coveka.
Ne radi se o tome, Radi se o faktu , da je skoro cetiri miliona ljudi u Srbiji funkcionalno, ili potpuno nepismeno. U 21om veku. I ta cinjenica vas , kolega ostavlja potuno ravnodusnim?
Kao, to je u redu, sto manje citaju , bice bolji domacini?
Ko god cita, sumnjiv je, kao narodni neprijatelj. Polja smrti??
Pa kolega, ja se malo nelagodno osecam kada cetiri miliona nepismenih, neobrazovanih, a samim tim i lako manipulisanih glasaca, odredjuje sudbinu Srbije.
Ako je za vas nepismenost cool, a sta ce onda Srbinu skola , ???
Po vasem tekstu, rekao bi da vise preferirate nepismene od pismenih , odnosno ,da je nepismenost po vama garancija postenja, a pismenost djavolja rabota.

Па утолико ће бити лакше и Теби и ЛДП-овцима ДА ИЗМАНИПУЛИШЕТЕ ТЕ НЕПИСМЕНЕ.... зашто не пробате? Па јавите нам како сте прошли ?

:lol: :lol: :lol:
:lol: :lol:
:lol:
 
uus srebro:
Poznavao sam devojku u BG-u...nije mogla da kaže koliko je 1/2 + 1/3 ,mislila je da je Sirijus planeta Sunčevog sistema ali je zato samouvereno i ponosno pričala da Hrvatska nikad nije imala državu dok Srbi nisu došli. Bila je "uspešan student prava". 8-)

...sta sam ja sve pricala jednom liku koga nikakao nisam mogla da otkacim :)
 
uus srebro:
Poznavao sam devojku u BG-u...nije mogla da kaže koliko je 1/2 + 1/3 ,mislila je da je Sirijus planeta Sunčevog sistema ali je zato samouvereno i ponosno pričala da Hrvatska nikad nije imala državu dok Srbi nisu došli. Bila je "uspešan student prava". 8-)

Ja sam, pak, prisustvovao razgovoru dve studentkinje koje ogovaraju treću, u vreme predsedničkih izbora: "Ne znam kako (ta treća) može da glasa za Tomu, kad je Boris mnogo bolji frajer."

Koliko li je sličnih (pismenih i školovanih) glasalo za dobre frajere, od Ivana Đurića, naovamo?
 

Back
Top