Koliko kosta sistematski?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.128
Hteo bi h da odvojim jedan dan da odem na sistematski lekarski pregled, ali sve da obidjem od koznog pa do snimanja unutrasnjih organa.Znaci kompletno sve.
Kako to moze i koliko ce otprilike da kosta, samo ti pregledi?
 
Mnogo. Rucunaj da je cena privatnog lekarskog pregleda izmedju 1500 i 2000 dinara, plus sva snimanja se posebno naplacuju izmedju 1500 i vise hiljada dinara u zavisnosti od vrste snimanja. Dale vako, dermatolog, kardiolog, pulmolog, neurolog, gastrolog, urolog - to je oko 9000 dinara samo za preglede. UZ je oko 1500 do 2000, pa racunaj UZ abdomena, bubrega posebno ako hoces, gastroskopija, EHO srca (sa doplerom), EEG kod neurologa sa eventualnim CT ili MNR, snimak pluca, kompletna krvna slika i biohemija, analiza mokrace i urinokultura.......uh brate to moze da te dodje i dvadeset i vise hiljada. Dakle, ako si bas naumio da bacas novac, racunaj u proseku izmedju 20 i 30 hiljada dinara za ono sto ti opisujes da hoces.
 
Oko 2500 hiljade,pregled interniste,oftalmologa, orl,ginekolog plus laboratorija.
Dz Palilula ima taj program, mislim da nisu menjali cene, nazovi pa pitaj.
Inace taj termin "kompletno sve" ne koristi jer mozes da bespotrebno potrosis mnogo para.
Zna se sta je osnovna zdravstvena zastita, kontrola, nema potrebe za preterivanjem.Ako imas neki problem onda konkretno to i resavaj, u suprotnom spremi mnoooooooooooogo para.
 
PA ne mislim sad i testise da mi pregledaju, nego ono sto je uobicajeno, sto je obicno kriticnoi sto kod jednog 23-godisnjaka treba proveriti.
Da nemam neki tumor ili rak ne daj boze negde i sl.
Ili sta vec jos moze biti opasno?
 
Nesto mi se mnogo spava, hteo bih da uradim snimak glave.Mozda je to zato sto sam mnogo pored kompijutera, ali brzo se umaram, ipak bih da budem siguran.
A moram i kod koznog, pa reko kad vec idem za to dvoje da obavim i sve vaznije :idea:
 
MA da bre, verovatno imas tumor mozga!! ( Ne mogu da verujem, e sasavo dete!). Stvarno si neverovatan! Pa prolece je doslo, vremenske promene su ogormne, proveri krvnu sliku i pritisak, nemoj se cimati bespotrebno po doktorima, idi napolje, trci, vodi ljubav, smej se sa drugarima...Za Boga miloga, sta je sa vama deco? Ko neke babe ste bre, samo bi visili kod doktora! :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top