svoja posla-uplitanje

latica

Ističe se
Poruka
2.095
Da li odluke jedne jedinke uticu na sve nas,ili smo svi mi svet za sebe i nemamo dodirnih tacaka sa svetom?Da li ponasanje svake jedinke pojedinacno ustvari na kraju cini ponasanje drustva u celini?Da li vas zanima u kakvom drustvu zivite i da li uvidjate uticaj istog na sebe?
Da li vas onda zanima ako vam komsija seksualno zlostavlja svoju decu,ili se to vas ne tice,jer svako ima prava da zivi,i jer se vodite parolom zivi i pusti druge da zive?Da li primecujete da moralne odluke svake osobe uticu na jedan globalan trend odnosa izmedju muskaraca i zena?Da li drustvo funkcionise tako sto je svaka jedinka organizam za sebe ili bi sve trebalo biti povezano i biti prava zajednica?
 
Na zalost ljudi ne shvataju da i ako prividno mizerna uloga svakog pojedinca je izuzetno bitna...ipak vise jedinki cini skup....ali lakse je utonuti i prepustiti se ...ne voditi tudju brigu....okrenuti glavu na drugu stranu...
 
naravno da je sve povezano, ali covek mora verovati u tu sredinu,mora verovati da ce mu ona pomoci. to sa komsijom npr. je strasno i naravno da niko ne bi ostao miran, ali ljudi uglavnom ne obracaju paznju sta se sve desava oko njih,jer imaju svoje probleme,a svakom su svoji problemi najveci. naravno niko za sebe ne bi rekao ni da je pokvaren zbog toga jer...,ni da je glup,ni da je slabic i da verovatno ima puno i svojih neresenih problema i tako ih samo gleda i sto je jos gore ni da je lenstina,ni...

da ti budem iskrena ni ja ne znam sta se desava oko mene, ali to je vec patoloski slucaj.
znam da se time nisam opravdala
 
Najkomotnije je ukoliko zivis svoj zivot bez uplitanja drugih.
Naravno, to podrazumeva da moj nacin zivota ne remeti tudji zivot.
Reagovati treba u ekstremnim situacijama.
Mada, mesanje tebi bitnih osoba moze- ako ne da ti promeni odluku,
anda makar da ti zatalasa mozak.
 
Evo , prilika je da kazem koliko razvoj novih medija knjiga , TV , internet utice na socio odnose , ali na nacin , na koji vi i ne pomisljate.....

Postavicu temu o tome, a ovde samo toliko o ovome...
Knjiga je 1 na 1 komunikacija, TV je nasledio totalno poverenje, internet je nasledio reakciju na push tehnologiju.
Knjiga je kreirala novu funkciju medija, kao licnog "savetnika".
TV je u intimu unela javno mnjenje, ako nista kao misljenje najbolje drugarice /druga....
Internet unosi metodu selekcije, kao rezultat obilja informacija .....

Sami ljudi danas ne zele da vode svoja posla....
Cim poslujes , pod velikim si uticajem mediokritetskog , jer poslujes sa ljudima i svako ponasanje i dogadjaj u socio sferi se manifestuje u poslovnim odnosima....

Iako niko ne prizna, mnogo mnogo je vidan pristup u Srbiji , ako sam ti platio , nisam kupio tvoju robu/servis, kupio sam tvoju dushu.....
 

Back
Top