НАЦИНАЛНА СВЕСТ КАРТА ЗА ЕУ

L.1

Domaćin
Poruka
4.417
Пут Србије ка чланству у ЕУ није могућ без националне свести Срба.
Дефинитивно подељена од стране квзи демократске опције Србија угушена врлим следбеницима идеологије Броза,улизицама и полтронима свакојаквијех врста,никада се неће маћи даље од мртве тачке.
Ни на једну земљу у окружењу се нису одрзили унутрашњи сукоби и поделе колико на Србију.
Да ли је Србија,односно део политичара подпао под утицај чврстих монета и мисли да се за новац може продати све,па чак и сопствена Нација?
 
Hmmm...
Kod nas su evropejci uglavnom levo orijentisani tako da se moze reci da tu nije tako veliki zaokret kao kod Seselja, Draskovica, Ilica.
Opet kada si naveo Latinku, ona nije bila hard core komunista vec komunisticki reformator tako da je tu promena jos manja. (iako je ona za mene crveno zlo kao i svi ostali komunisti)

Opet imas to da recimo Djindjic nikada nije bio clan partije.
Ceda Jovanovic takodje.
Boris Tadic takodje.

Ipak ima i nekomunista.
 
_Milanche_:
Latinku i ostale liberale su isterali iz SK jer su hteli reforme jos 70-ih covece...jos tih godina su shvatili da marksizam ne valja,pazi sta pises...

Једна струја КПЈ-а је победила другу,ја ту не видим неку разлику.Имаш и Стамболића,који је поред свега ипак био комуниста,баш као и већина са наше политичке сцене,Чеда је исувише млад,па није могао да буде у КПЈ-у.Не знамо да ли би био да је рођен рецимо 10 година раније(ово је због другог поста,па да убацим овде,као одговор).
Елем,јеси ли ти упознат са оном тезом коју заступају историчари блиски ЛДП-у(Перовић,Самарџић),како оно беше,"злочиначка трансверзала Пашић-Милошевић-Коштуница"?
Кад се већ повео разговор о лику и делу дотичне...
 
L.1:
Пут Србије ка чланству у ЕУ није могућ без националне свести Срба.
Дефинитивно подељена од стране квзи демократске опције Србија угушена врлим следбеницима идеологије Броза,улизицама и полтронима свакојаквијех врста,никада се неће маћи даље од мртве тачке.
Ни на једну земљу у окружењу се нису одрзили унутрашњи сукоби и поделе колико на Србију.
Да ли је Србија,односно део политичара подпао под утицај чврстих монета и мисли да се за новац може продати све,па чак и сопствена Нација?

Ovo mi je poznato, lici na govor S.Milosevica ispred skupstine, 1996.godine.
Mozda malo modifikovano, ali to je otprilike to.
 
_Milanche_
Ја сматрам да нисте у праву.Латинка Перовић је само жртвована као против тежа ,Титовог обрачуна са српским кадром.
Маспок је почетак бујања хрватског нацинализма.Који је признаћете, довео Хрвате до Националне државе.
Са свешћу да припадате једном народу и примарним ставом да је интерес нације изнад личног стиже се далеко.
Па молим Вас сви са поносом истичу своју Националност.
Једино је то срамота у Србији?
 
L.1:
_Milanche_
Ја сматрам да нисте у праву.Латинка Перовић је само жртвована као против тежа ,Титовог обрачуна са српским кадром.
Маспок је почетак бујања хрватског нацинализма.Који је признаћете, довео Хрвате до Националне државе.
Са свешћу да припадате једном народу и примарним ставом да је интерес нације изнад личног стиже се далеко.
Па молим Вас сви са поносом истичу своју Националност.
Једино је то срамота у Србији?

Nije tako nije tu bila prica o nacionalizmu nego o pogledima na izlazak iz marskistickog uredjenja jos tad maspok je prodstavljao isto sto i liberali u srbiji i nisu bili u sukobu i uopste se nije radilo o nacionalizmu...
 
Па молим Вас сви са поносом истичу своју Националност.

Pa ko to u Srbiji krije svoju nacionalnost, ili se stidi iste?
Ja nisam primetio ni jednu izjavu, u kojoj se neko ogradjuje od svoje nacionalnosti.

To je samo jedna od mnogih 1000 puta ponovljenih lazi, koje bi trebalo , valjda da postanu istina, kako se Tadic, Jovanovic, ili ko drugi iz DS ili LPD, stidi svoje nacionalnosti i istu krije.
Tu varijantu cujemo najvise od onih koji bas i preteruju , ponavljajuci po sto puta dnevno da su Srbi. Nije ni to bas normalno...ili iskreno!
 
Coke:
Nekadasnji komunisti su postali najveci nacionalisti i u tom zacaranom krugu vrte ostatak gradjana ove zemlje.
U svakom slucaju oni ostanu dobri za zajmove, jezde, dafine.

На пример ??? КО ???

Ако мислиш на Милошевића, Шешеља или Вука (а ту причу потура Хаг и Карла)... да Те обавестим ОНИ НИКАДА, АЛИ, НИКАДА НИСУ БИЛИ НАЦИОНАЛИСТИ...

дакле, КО ????????
 
eremita:
На пример ??? КО ???

Ако мислиш на Милошевића, Шешеља или Вука (а ту причу потура Хаг и Карла)... да Те обавестим ОНИ НИКАДА, АЛИ, НИКАДА НИСУ БИЛИ НАЦИОНАЛИСТИ...

дакле, КО ????????

Skoro svi ljudi koje ja pozanjem a koji su bili veliki komunisti posle su postali "nacioanalisti" pa su onda glasali za milosevica pa sada za radikale.
Naravno da je to lazni nacionalizam koji nema veze sa zivotom,kao ni tvoje shvatanje istog.
 
eremita:
На пример ??? КО ???

Ако мислиш на Милошевића, Шешеља или Вука (а ту причу потура Хаг и Карла)... да Те обавестим ОНИ НИКАДА, АЛИ, НИКАДА НИСУ БИЛИ НАЦИОНАЛИСТИ...

дакле, КО ????????

pa , sva trojica su se prodavala kao veliki nacionalisti, i kao takvi bili, i sad su (Seselj), dozivljavani od Srba, u vecini.
Ajde reci na mitingu SRS da Seselj nije nacionalista, ili na ovom Slobinom ukopu da on nije bio nacionalista.
Nisam siguran da bi zivu glavu izvukao.
 
Major_TOM:
Pa ko to u Srbiji krije svoju nacionalnost, ili se stidi iste?
Ja nisam primetio ni jednu izjavu, u kojoj se neko ogradjuje od svoje nacionalnosti.

To je samo jedna od mnogih 1000 puta ponovljenih lazi, koje bi trebalo , valjda da postanu istina, kako se Tadic, Jovanovic, ili ko drugi iz DS ili LPD, stidi svoje nacionalnosti i istu krije.
Tu varijantu cujemo najvise od onih koji bas i preteruju , ponavljajuci po sto puta dnevno da su Srbi. Nije ni to bas normalno...ili iskreno!

Наравно да не треба понављати "по сто пута", али Ви би сте господине, могли, ето, макар једном овде да "поновите" тј напишете:

1. ЈА САМ СРБИН И ПОНОСАН НА СВОЈУ НАЦИЈУ ,

2. ЈА САМ ПРАВОСЛАВНЕ ВЕРОИСПОВЕСТИ,

3. ЈА ВОЛИМ СВОЈУ ЗЕМЉУ СРБИЈУ И НИКОМ ЈЕ НЕ ДАМ.


п.с. Не знам да ли би Тадић баш и могао да каже за себе да је Србин, он му више
дође као Југословен... а од те флоскуле остало је једино Југословенско драмско позориште и понека стара исцепана мапа.
 

Back
Top