lice

evi

Aktivan član
Poruka
1.394
Neka (tj neke) od vas je pisala o apoteci ili dermatologu na auto-komandi????? Ako je moguce da mi date podatke o njima...telefon ili tacnu adresu.

Pokusavala sam da pronadjem i da se setim gde ste o tome pisale, ali nisam mogla nikako da nadjem.
Sorry sto otvaram temu samo radi ovog........

Hvala.
 
Jel može meni neko da pomogne :(
Imam najveću bubuljicu ikada izašlu na sred svog lepog čela, valjda od prašine
Kako ona može najbrže da nestane?
 
vichy ima male flastere koji za 24 sata mogu da uklone i te najvece koje izadju.potrazi u nekoj apoteci majcheki.
evi nisam isla u kotodermu,ali sam od nekih koleginica cula razlicita misljenja.super su,ociste kozu,sve divno, da bi se na kraju kod nekih desio sok i lice im je jos vise buknulo.so,budi oprezna.
 
Odlepicu vise od svih dermatologa, cekanja, placanja i saveta.
Hvala strujcek, icicu da cujem sta imaju da kazu, pa cu proceniti da li da ih poslusam ili ne.
Mozda bi trebala da odem da uradim analize na sta sam alergicna, mozda je i to u pitanju.
 
Kotoderma,Bulevar oslobodjenja 20d,na Autokomandi,onaj trzni centar.zakazuje se tako sto se ode tamo,pregled je besplatan,placaju se preparati.da bi zakazala budes u 9 ujutro ili 14 radnim danom, a subotom u 10,dobijes broj i taj dan u toj smeni dodjes na red.tf je 2653 345.
te analize su u principu bez veze,rade se na odredjen broj alergenata,sto ne mora da znaci da si na neki od njih aleregicna.recice ti samo da ako je hrana to ne koristis...sta ces ako si alergicna na prasinu,budj ili grinje? dakle,nema nekog efekta,a nije prijatna analiza,pogotovo ako testiraju na ledjima,kao meni,pa sam dobila temperaturu i dva dana sam imala rane.
a kakve probleme zapravo imas,ako nije suvise otvoreno pitanje?
 
Bas dok si mi odgovarala ja sam ih zvala i to sve saznala. Hvala ti puno.
Svakog proleca mi se pojave sitne "potkozne bobuljice"-bar tako izgledaju najvise na celu i po neka na bradi, a od ove godine i na obrazima(vise uz nos) Izgledam kao da sam u pubertetu. Naravno ujutru kad ustanem to je smirenije. Prvo sam imala masnu kozu, pa posle par godina suvu. Do ove godine leti je bila masna a zimi suva, sad je kombinovana. U zadnja tri meseca kad skinem nausnice obavezno mi iznad usle sa desne strane izadje nekoliko sitnih malih bobuljica kao u grozdu (sto lici na pocetak herpesa, ali nije herpes-provereno). Do ove godine lice mi je zimi bilo ok, e sad sve te civuljke koje se pojavljuju samo na prolece su bile prisutne cele zime.
Do sad je bilo te alergija na sunce, te luce se zlezde vise na prolece... pa onda ova nega leti a ova nega zimi i tako u krug.
Malo sam konfuzno ispisala ali to je to u sustini.
 
pa meni to izgleda kao preosetljiva koza.
nausnice onda nemoj da cupas voskom,ako cupas,nego skidaj vitaskin kremom za osetljive delove (ja je koristim a imam suvu kozu,sklonu alergiji) i posle toga dobro isperi hladnom,nikako toplom vodom,jer moze da se "upali" koza,i namazi Panolon kremom,koja je inac dobra protiv alergijskih reakcija i kosta nekih 70 dinara.probaj tom kremom recimo pred spavanje da namazes i te potkozne "izrasline".inace,to sto se pojavljuju na celu i tog izgleda moze da uputi na probleme sa probavom, ili povecanim unosom vitamina iz B grupe.da li imas problema sa anemijom?
 
I ja imam isti problem sa nausnicama, i to ima obicaj da traje i po nedelju dana, s tim sto kada mi urade HLADNIM voskom za lice, onda se povuce za dan. Isla sam poslednjih nekoliko puta u Viver, i radila mi je hladnim voskom i super, a poslednji put kada sam otisla nisam ni gledala koji je vosak uzela i uradila mi je toplim, proslo je 7 dana a jos uvek mi se nije potpuno smirila koza.
Od lycia tracica za skidanje nausnica se uglavnom ne javljaju iritacije, ali ja na primer nisam dovoljno strucna da to sama uradim.
 
Prosle godine sam mazala sa tom kremicom i pomoglo je, ali ove godine nece. Ima mesec dana da sam vadila krv i rezulati su svi bili ok. Inace B vitamin moram da unosim vise, ali zadnjih meseci ga nisam uzimala.
Ma i ja mislim da je koza preosetljiva. Ali svi su isti.. mozda je ovo, mozda je ono, izgleda da je to, e sad je ovo a vec sledeci par meseci je nesto drugo..... Definitivno izbacujem topao vosak.
 
Inace, i meni je lice osetljivo, sa masnom t zonom, uzas.... i definitivno sam resila da vise ne idem kod kozmeticara na tretmane, samo mi upropaste kozu.
Ako mozes raspitaj se da li negde kod tebe u blizini ima neki ovlasceni RVB kozmeticki salon, pa se raspitaj za njihove kreme, sigurno ce ti pomoci.
Ja sam do pre 2 godine imala uzasno lice, sa dosta bubuljica, i sada se pogorsa samo kada prestanem da je mazem, a uglavnom je super, a i to pogorsanje se ogleda u tome sto mi izadje neka bubuljica. Inace oni su prilicno skupi, ali ne mogu da se uporede ni sa jednom kozemtikom. Probala sam mnoge,i taj ekstra hvaljeni vichy, i nista mi nije sredilo kozu kao ovo. Naravno imaju programe za razlicite tipove koze, pa ces sigurno naci nesto naci nesto sto ti odgovara.
 
RVB je profesionalna italijanska kozmetika, imaju i dekorativno kozmetiku, veoma dobro kotirani u svetu, ovde manje poznati.
Moguce je kupiti je samo u ovlascenim salonima, odnosno, kozmeticar mora da polozi i dobije neki njihov sertifikat da bi mogao da radi sa njihovom kozmetikom, i da je prodaje.
 
Thanx...a u;emui je prednost italijanske nad recimo francuskom ili priridnom kozmetikom? Drugim recima, koaj je prednost RVB ovlascenih salona nad onima u komsiluku? Ima li toga kod nas uopste? :)
 
Ima, samo ja ne znam koji su to saloni u beogradu... u stvari znam za jedan na dorcolu...
Ne mislim da uopsteno italijanska kozmetika ima prednosti nad nekom drugim, govorila sam samo o ovom brendu, konkretno. Kada sam prvi put odvojila 1300 dinara za minijaturno pakovanje kreme, mislim da nema preko 30ml, mislila sam da sam opet bacila pare. Moje lice je bilo u losem stanju, do duse ne kao oni sa reklama za proaktiv i slicno, ali sam imala dosta bubuljica. Otisla sam u salon kioji radi sa njihovom kozmetikom i na preporuku kozmeticarke kupila kremu, posle 7 dana meni se koza iscistila. Kasnije sam je stavljala samo nocu, i to ponekad svaku drugu noc, nekada i redje, posto nema potrebe cesce onda kada se sredi lice.
Onda sam resila da promenim kremu, i uzela sam vichy normaderm, posto sam cula da je super za masnu kozu, i koristila sam je mesec dana, i lice je pocelo ponovo da mi se pogorsava, uzas, i to posle 2 godine. Poslednje 3-4 veceri stavljam tu kremu pred spavanje i koza mi se vraca u normalu
. Znam dosta ljudi koji takodje imaju sjajna iskustva sa njihovom kozmetikom, a imaju drugacije tipove koze. Posebno hvale anti age liniju.
Ja sad planiram da uzmem kremu da uzmem i njihovu kremu za podocnjake. I dfinitivni nikada vise necu kupiti neku drugu kremu.
 
eee.....širiš optimizam :) pa jel ima u njoj antibiotika ili nešto slično? Sad Afrodita ima neku relat. novu kolekciju za tvoj (i moj) tip kože (problematična tk.osetljiva) - sa malom dozom lekova,velikom dozom zelenog čaja i koječega...i ok je.
meni je biologic research odlična krema (sa algama, bukvalno ti ozdravlja lice!) ali ne znam gde da je nađem :confused: Prvu sam dobila na poklon...ybg.
ma daj adresu! 8)
 
Evo ti link za pocetak http://www.rvbcosmetics.com/
a za adresu salona ces morati da sacekas, posto cu morati da nadjem gde sam zapisala. Mislim da je u Cara Urosa, ili Dusana... Znam da je Dorcol.
Ta kod koje sam ja isla, i kod koje kupujem kremu nije iz bg-a, ali znam da ih ima i ovde. ta na Dorcolu je njena poznanica.
Ja sam opet bacila neke pare na lush, ne znam mozda nisam bacila, ali za sada ne radi to sto bi trebalo.
 
Ja mogu da ti preporucim salon KiM Cosmedica. Drzi je lekar, dermatolog, meni su puno pomogli. Jos u srednjoj skoli, ali bili su mi otkrovenje. Takodje prave preparate za lice.

Ordinacija je na Terazijama, ulaz pored Hotela Balkan, cim izadjes iz podzemnog prolaza, mislim da je ulaz do bankomata Societe Generale.

Meni je znacilo sto sam otisla kod lekara specijaliste, full pregled, full terapija posle.

Mnogo sam se napatila sa kozom kao klinka, i dalje nisam mirna ko neke moje drugarice. Ali eto, ta ordinacija mi je bas pomogla.
 
ej apache, moja keva je od zorice dobila tester rvb kreme za osetljivu kozu sklonu alergijama i kaze da joj je skroz super... sacekace da potrosi tester pa ce odluciti da li ce je kupiti ali za sad je skroz zadovoljna... rekla sam joj da se raspita kod zorice koja bi meni odgovarala... ;)
 
Betty, salon je u Cara Urosa27 ili 28.
S tim sto mi kaze drugarica da ona skuplje prodaje kremem, nego ta kod koje sam ja uzimala...
Milice, ma ja sam rekla vise nista za lice ne uzimam sto nije rvb. Sve ostalo mi je bilo bacanje para, manje vise.
 
ook, thanx, naći ću na plan plusu ;)
mada ima neka....dragica, ta je predsednica Udruženja kozmetičara Srbije, u Vasinoj je...takođe žena od poverenja, dugo u poslu i provereno dobra...valjda je samo važno da nisu zavšili kursić od mesec dva ? :confused: a ja većinu stvari sama odradim....ali hormoni su hormoni, pa korisitm one antibiotski korektor i MF ... i kapiram da izgledam ok :) ne znam šta se dešava kad se završi zima i počne toplo vreme...uvek neka sranya s licem :roll:
 
Betty:
ook, thanx, naći ću na plan plusu ;)
mada ima neka....dragica, ta je predsednica Udruženja kozmetičara Srbije, u Vasinoj je...takođe žena od poverenja, dugo u poslu i provereno dobra...valjda je samo važno da nisu zavšili kursić od mesec dva ? :confused: a ja većinu stvari sama odradim....ali hormoni su hormoni, pa korisitm one antibiotski korektor i MF ... i kapiram da izgledam ok :) ne znam šta se dešava kad se završi zima i počne toplo vreme...uvek neka sranya s licem :roll:
Koji antibiotski korektor?
 

Back
Top