UPS za ili protiv !?

Ako nije problem sa parama, naravno uvijek DA za UPS bez obzira na stalne ili povremene nestanke struje..

Cak i rekao bih u idealnim uslovima UPS-u dajem prednost, i onda kada izgleda da je sve OK, moze da se desi varijacija napona sto moze da zeza, a UPS tu odlicno odradi posao..

S toga, ako imas lovu kupuj..

Poz.
 
Tacno, UPS je tu da ispegla napon, posto su napon i struja obrnuto proporcijalni, tj. sa padom napona uredjaji povlace vecu struju iz mreze, tako UPS u zemljici Srbiji, pa i sire, ima jako veliku ulogu i vrlo je isplativ. Evo ja sam primer... prosle godine u martu mi je crkao comp, zbog napajanja mi je crkla ploca i procesor. Dakle, UPS definitivno...
 
Možda offtopic, ali možd ima vezu sa strujom. Malo mi trepće monitor poslednjih dana. Da li je moguće da je slab napon, a nemam ups? Drugar mi pre mesec dana radio test računara i kaže da mi je napajanje na izdisaju. Kako da znam da li je do struje (napajanje) ili je do monitora?
 
jomini:
Možda offtopic, ali možd ima vezu sa strujom. Malo mi trepće monitor poslednjih dana. Da li je moguće da je slab napon, a nemam ups? Drugar mi pre mesec dana radio test računara i kaže da mi je napajanje na izdisaju. Kako da znam da li je do struje (napajanje) ili je do monitora?

Pa pazi, velika šansa je da ći i monitor da ti crkne. Ali da bi se osigurao od svih nepogodi uradi ovih par stvari:

1.Promeni napajanje (od 20e~60e)
2.Promeni energetski i video kabl koji dolaze do monitora (eve do 5e)
3.Promeni utičnicu/protektor (uzmi najjeftiniji APC koji ima automatsku regulaciju napona ~ 20e)

Sad me zanima koji ti je monitor i koliko je star, gde stoji, šta je u njegovoj blizini? Mogu da ti pomognem samo ako detaljno objasniš kakva je situacija ili da slikaš monitor i njegovu "okolinu".

Pozdrav

Nemanja, customer service manager
Optima Net
 
Valjda CS 850 ...

Tesko da ups ima bilo kakve veze sa time, njegov zadatak ti je samo da provodi struju kroz sebe i u trenutku nestanka to jest pada napona, da prebaci prekidach na bateriju.
Mislim, sachekaj mozda neko ima bolji ideju, ali mislim da nema bilo kakve veze ups sa tim problemom.
 
Ma to nema veze.
Po snazi bih rekao da si kupio najobichniji UPS koji samo malo (ako i uopshte) pegla napon sa ulaza i u nestanku napajanja prebacuje na baterije.
Trebalo bi da je 800VA dovoljno za monitor, rachunar i shtampach, tako da ni UPS ne bi trebao da je preopterecjen.
Mozda samo tripujesh.
Mada, ko zna shta si ti kupio :)
 
heeee pa nije u pitanju grealica ali..........je u pitanju komp....od 1500eur......................a sto se tice ups-a da nemoze da podrzi a da se ne preopterecuje ne bih stavili prkiljucke za stampac, komp ,monitor ,i josh 2 za tel............iiiiii josh2 za(!!!).....mozes prikljucis i ves masinu heeeeeeee........(stvarno ima jos dva) iiii 50 min radi na bat......
 
Giorgo, kada malo bolje razmislim, sasvm si u pravu (tvoj ups se greje), kao sto je normalno i drugim ljudma koji koriste taj uredjaj i ostale uredjaje.

Sada cu ti objasnti razlog (zbog toga si i postavio pitanje) zasto se tvoj ups greje.

U tvome domu iznos struje iznosi 220V (volti) po default/u naizmenichne struje iliti pak 50 hertz/a (to ti je oscilacija naizmenichne struje).

Tvoj Ups se greje zbog tranformatora koji se nalazi u njemu.
Transformator ti je zaduzen za smanjivanje veceg napona u manji, u njemu imas diode koje pretvaraju naizmenichnu struju u jednosmernu.

Kao sto imas i u drugim aparatima u domacinstvu transformator (dakle i ti aparati se greju), tako imas i u svome Ups/u neku temperaturu koja je sasvim normalna i mora da bude prisutna dok "taj" uredjaj radi.

Dakle nemas razloga za brigu. Pozdrav.
 
...heeeeee nije fala u pitanju ver istina nije komp star neznam ti koliko pa se greje i kad je ugasenn..........sto se tice UPs-a ne gre je se ups vec komp......ali je to ipak bila fatamorgana ....sve je pod kontrolommmmm....inace hvala na konsultaciji
 

Back
Top