Vojnik po ugovoru

radar

Početnik
Poruka
3
Dali može neko da opiše malo iskustva kako je biti vojnik po ugovoru? Ako nije niko od vas bio, možda je ko od vaših bližnjih ili prijatelja, pa bi bilo fino da čujem malo komentare... :wink:
Kako je sa ugovorom? Jeli moguće samo na godinu dana ili je moguće i više?

Hvala unapred za svaku informaciju. :wink:
 
probni je na 6 meseci, pa nakon toga na godinu ili 3, nisam siguran.Uglavnom, puno zavisi od ocene, rada i ponasanja.Plata ne znam sada kolika je, ali recimo da je oko 19000 dinara, sa zdravstvenim osiguranjem i za clanove porodice /supruga i deca/, redovan radni staz se uplacuje.
radis poslove komandira odeljenja /pesadijskog, art.orudja, tenka, posluge ili sl, zavisno od svoje VES-ti/ ili vozaca, rukovaoca ili sl.Ako si u Vojnoj policiji, plata je veca, ali i odgovornost.Nemas pravo na stambeno obezbedjenje.Radno vreme je kao za staresine u toj kasarni.To je jedina kategorija pripadnika vojske sa kojom je vojska u deficitu 26 % i sigurno neces biti otpusten zbog transformacije.Starost do 38 godina, sa mogucnoscu kasnijeg proiyvodjenja u podoficire, u zavisnosti od skolske spreme i ocena na poslu.Doduse, mnoge stvari su se tu izmenile u poslednje vreme, tako da vise nisam siguran.Uglavnom, sve objavljene konkurse imas na www.mod.gov.yu , a za svako konkretno mesto mozes se raspitati na date telefone ili direktno u kasarni gde bi zeleo da konkurises.
 
Nece ''BRE ****** BRALE", nego ce nas smanjit do granice iznemoglosti, pa ce nas onda slat u IRAQ ili AFGANISTAN da branimo demokratiju i da nas to malo izgine u gundurama tih divnih zemalja.

A uz to mi smo zemlja koja ima najvise stranih vojnika na svojoj teritoriji, a koji sebe ne zovu okupacionim snagama (IRAQ). Samo u kasarni u mom gradu su se izmijenile 4 vojske.

Prvo Vojska republike Srpske.
Onda 1996 amerikanci
Pa onda Italijanski Karabinjeri
I na kraju Slovenci.

Kako je krenulo jos ce i Hrvatska vojska, u sklopu operacija za podrsku miru, doc u ovu napacenu drzavu.

Pozdrav RADE!
 
@xpforswoeniw - molim te samo kad odgovaras na ove teme da ne ubacujes te hrvatske nazive . Da bi bio ugovorac u VSCG , u ovom trenutku je nemoguce posto ima viska i staresinskog kadra , a ne samo ugovoraca , a ono sto se tice civilnog faxa to je nekad moglo do pre nekih godinu dana , pa da se posle aktiviras i postanes staresina ( oficir konkretno zbog civilnog faxa ) sada taga vise nema .
 
HR izrazi su zbog navike govornog podrucja.

Znaci teoretski je moguce.

A dali je bilo moguce (sada znam da nije zbog reforme vojske) da ministarstvo odbrane da stipendiju za civilni fax za potrebe vojske. Pa da onda odradis stipendiju.
 
Moguce je... i to ne samo teoretski... da sa zavrsenim civilnim fakultetom postanes oficir VSCG, u ovom trenutku... Najbolji primer su lekari, zubari, saobracajci, finansisti, pravnici... Kolege izgleda nisu obavestene da se to uveliko radi... ko ne veruje neka procita oglase u listu Odbrana... MO trazi dipl. pravnike na neodredjeno vreme... Jedino je mozda doslo do zabune oko onoga "u KoV-u"... jer ne znam na sta se konkretno misli... sigurno se pravnik nece zaposliti u nekoj jedinici manjeg ranga... Sve ostalo je moguce...

I druga bitna stvar... gotovo da sam siguran da vojnici po ugovoru nemaju 19000 dinara platu... vec nekih 5-6 hiljada manje... (govorim o samoj plati bez UTS, prevoza i slicno)...

Pozdrav svima:):):)
 
maligaleb:
Moguce je... i to ne samo teoretski... da sa zavrsenim civilnim fakultetom postanes oficir VSCG, u ovom trenutku... Najbolji primer su lekari, zubari, saobracajci, finansisti, pravnici... Kolege izgleda nisu obavestene da se to uveliko radi... ko ne veruje neka procita oglase u listu Odbrana... MO trazi dipl. pravnike na neodredjeno vreme... Jedino je mozda doslo do zabune oko onoga "u KoV-u"... jer ne znam na sta se konkretno misli... sigurno se pravnik nece zaposliti u nekoj jedinici manjeg ranga... Sve ostalo je moguce...

I druga bitna stvar... gotovo da sam siguran da vojnici po ugovoru nemaju 19000 dinara platu... vec nekih 5-6 hiljada manje... (govorim o samoj plati bez UTS, prevoza i slicno)...

Pozdrav svima:):):)
osim pravnog faksa i sl, potrebno je da imas i SRO o;o SOSh, inace nece moci
 

Back
Top